Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory?

76 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 22 grudzień 2011 - 16:26

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Witam jak ustawić w c 360 1 tłok w gmp??,potrzebuje tego do ustawienia zaworów,nigdy tego nirobiłem,więc pytam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Dzisiaj, 17:35
  •  

#2 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 22 grudzień 2011 - 16:53

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Można przez otwór wtryskiwacza wsadzić np. jakiś kijek i przekręcać wałem.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#3 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 17:47

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? GMP na 1 tłoku masz gdy na 4 tłoku wydech się zamknął a ssący otwiera taka zasada w czterocylindrowych

#4 Share Masseyy

Masseyy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 18:16

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Kręć wałem i cały czas naduszaj spręzynę zaworu. Jak bedziesz czuł że tłok uderzy w zawór wtedy masz tłok w GMP.
MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

#5 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 18:47

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Dzięki za odp.spróbuje jutro poustawiać

#6 Share ziuta5636

ziuta5636

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 18:51

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Po co ustawiać tłok w górze ustaw tak tłok aby zawory ssący i wydechowy się nie otwierały ani zamykały i w tedy ustaw luz na zaworach i tak z kolejnym tłokiem i po robocie

#7 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 20:23

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Temat walkowany sto razy warto poszukać a jedyna rozsądna odpowiedz to ta ze jak na 4 jest mijanka zaworów to się ustawia pierwszy i na odwrót jak na 3 jest mijanka ustawia się drógi i na odwrót po co wyjmować wtryski dusić zawory?? jak to jest takie prosty . A poto chociażby powinien być ew gmp żeby krzywka wałka rozrządu była od spodem a nie w połowie drogi do popychacza, co daje nam 100% pewności ze ustawimy dobrze
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 22:50

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Kijem to mozna sobie... pogrzebać. Na kole zamachowym jest znaczek. GMP zero stopni najprościej lub popyściś którykolwiek wtrysk. jak zacznie tłoczyć to to z niewielkim wyprzedzeniem. Reszta jasna co 180 nstopni silnika plys wiedza o kolejności zapłonów. Lub jak mądże napisał jako jedyny Mariusz patrzyć na mijanke.
KPK Kumurun Team

#9 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 23 grudzień 2011 - 00:00

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Wiem że nie po Bożemu ale najłatwiej dla osoby która pierwszy raz to robi jest tak(jeśli coś poknocę to mnie poprawcie)

Nie tyle ważny jest GMP co GMP przed suwem sprężania.

Odkręcasz przewód paliwowy przy pompie.Jak masz wyjęty wtryskiwacz to jeszcze lepiej.

Kręcisz wałem-np jakimś płaskownikiem w okienku gdzie widać wieniec Aż do momentu gdy z pierwszej sekcji pompy wtryskowej (z tej dziurki) pojawi się paliwo(najlepiej przed tym ją wydmuchać żeby dobrze było widać) następuje to kilka stopni przed górnym położeniem.Więc wtedy przez otwór na wtryskiwacz w głowicy wstawiasz np długi śrubokręt i dalej kręcisz wałem aż do momentu kiedy tłok osiągnie GMP- na pewno wyczujesz ten moment.Wtedy oba zawory są zamknięte i wtedy ustawiasz luz. I jeszcze jedno nie zapomnij dać dawki paliwa na max przed ustawianiem(czyli gaz ręczny do oporu)

Potem kolejno robisz to z następnymi cylindrami.

Wiem że to dużo rozbierania i sporo roboty ale to najłatwiejszy sposób do zrozumienia.

Pewnie Wprawieni mechanicy się na mnie oburzą.Dodany obrazek Jeśli coś nie tak to mnie poprawcie.

Edytowany przez prorok, 23 grudzień 2011 - 00:01.

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#10 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 00:02

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? pomysł z wyjmowaniem wtrysku odpada,z przyciskaniem zaworu też
ustawiając wg poczatku tłoczenia,może być zle,jesli mam zle ustawioną pompe?,a napewno mam żle bo na oko zakładana,i tez mam ja teraz zamiar ustawić,więc ten pomysł też odpada
o co chodzi ztym na mijanke bo niebardzo rozumiem??
a propo znaku na kole zamachowym,mam tam 2 która to gmp?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 08:33

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Po co wy mieszacie z ta pąmpą i początkiem wtrysku skoro kolega chce tylko zawory ustawić. Mijanka to moment gdy zamyka się zawór wydechowy a już w międzyczasie zaczyna otwierać ssący. Tłok jest wtedy w górze. W silniku czterocylindrowym, czterosówowym o kolejności pracy 1-3-4-2 oznacza to dokładnie to co napisał Mariusz. Na pierwszym jest mijanka to czwarty też jest w górze. na nim jest wtrysk i tem ustawiamy zawory. Obrót wału o 180 stopni, szukasz następnej mijanki, bedzie na 3 cyl na 4 ustawiesz zawory. Itd. Nie ma tu potrzeby ustawiania tłoka idealnie w GMP. W zupełności wystarcza moment mijania sie zaworów.

Edytowany przez seweryn20, 23 grudzień 2011 - 08:35.

KPK Kumurun Team

#12 Share ziuta5636

ziuta5636

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 09:29

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Właśnie najlepiej to jak masz zawór ssący otwarty to wtedy ustawiasz luz na zaworze wydechowym i tak na zmianę zawór wydechowy otwarty ustawiasz luz na zaworze ssącym

#13 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 17:30

Właśnie najlepiej to jak masz zawór ssący otwarty to wtedy ustawiasz luz na zaworze wydechowym i tak na zmianę zawór wydechowy otwarty ustawiasz luz na zaworze ssącym

Jesteś pewien tego co napisałeś?

Mam dwa pytania
__który jest zawór ssący a wydechowy? Po czym to poznać
__Jak poznać czy zawór jest otwarty czy zamknięty?

#14 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 17:41

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory?  Nie słuchaj bzdur i ustaw to tak jak pisze instrukcja w książce. Po raz któryś pisze jak mijanka na pierwszym ustawiasz oba na czwartym i odwrotnie. To samo 2i 3. Ssący to ten z krótką dzwignią zaworu. A poznasz np. po wysokości sprężyny. Otwarty b ędzie niższy. Jak ustawiasz   na mijanke wyraznie widać jak sie otwierają i zamykają

Edytowany przez seweryn20, 25 grudzień 2011 - 17:43.

KPK Kumurun Team

#15 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 18:29

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Czytam w książce "KOŁOWE CIĄGNIKI ROLNICZE URSUS C-360 I C-360 3P" i pisze tak:
'Regulacja luzu zaworowego
Luz zaworowy, mierzony zarówno przy zimnym jak i przy gorącym silniku, powinien wynosić:
- dla zaworu ssącego 0,18-0,22mm
- dla zaworu wydechowego 0,28-0,32mm
Aby właściwie ustawić luz zaworowy należy dźwignią klucza nasadowego zluzować nakrętkę śruby regulacyjnej, jednocześnie przytrzymując pokrętło wkrętaka przyrządu. następnie pokręcając wkrętakiem śrubę regulacyjną , ustawić przy użyciu szczelinomierza żądany luz pomiędzy odpowiednią dźwigienką a trzonkiem zaworu. należy pamiętać, że pomiar luzu zaworowego wykonuje się wówczas, gdy obydwa zawory są zamknięte a tłok znajduje się w górnym punkcie sprężania '

Mam pytanie po czym poznać czy obydwa zawory są zamknięte i tłok jest w górze?
Ps. Może to co napisałem się komuś przyda

Edytowany przez PIOTREK44, 25 grudzień 2011 - 19:36.

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 grudzień 2011 - 18:39

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Kolega @seweryn20 w poście #11 Ci wszystko ładnie opisał a Ty nie czytasz tylko ciągle swoje. I do tego jeszcze źle spisałeś wielkości luzów zaworowych.

Edytowany przez MAT912, 25 grudzień 2011 - 18:53.

#17 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 18:47

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? O matko. W końcu postęp. To tłumacze po raz kolejny. Mijanka oznacza że tłok jest w górze. Zamyka się wydechowy a otwiera ssący. Tłok jest w górze ale nie w momencie sprężania. Moment sprężania jest na innym cylindrze. I tak gdy zawory mijają się na 1 ustawiasz czwarty, gdy na 4 ustawiasz 1. Gdy na drugim ustawiasz 3 i gdy na 3 ustawiasz 2.  Ustawiasz oba zawory jednocześnie. Wiesz już o co chodzi?

Dzięki MAT. Ręce opadają.

Edytowany przez seweryn20, 25 grudzień 2011 - 18:48.

KPK Kumurun Team

#18 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 20:02

Kolega @seweryn20 w poście #11 Ci wszystko ładnie opisał a Ty nie czytasz tylko ciągle swoje. I do tego jeszcze źle spisałeś wielkości luzów zaworowych.

No może źle przepisałem z książki pomyliłem kolejność liczb
Ale to co przepisałem z książki to nie jest zmyślane tylko po prostu przepisane

O matko. W końcu postęp. To tłumacze po raz kolejny. Mijanka oznacza że tłok jest w górze. Zamyka się wydechowy a otwiera ssący. Tłok jest w górze ale nie w momencie sprężania. Moment sprężania jest na innym cylindrze. I tak gdy zawory mijają się na 1 ustawiasz czwarty, gdy na 4 ustawiasz 1. Gdy na drugim ustawiasz 3 i gdy na 3 ustawiasz 2.  Ustawiasz oba zawory jednocześnie. Wiesz już o co chodzi?Dzięki MAT. Ręce opadają.

rozumiem, dobra już nie denerwuj się tak

dzięki wam za pomoc

#19 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 20:12

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Ale wy kombinujecie normalnie, jak bym się na tym nie znał i to czytając to już bym nie wiedział jak to zrobić :D wyjąć wtrysk, nie wyjmować, patykiem sprawdzić, nie sprawdzać, dusić zawoy, nie dusić, na mijankę , jeden zawór otwarty ustawiasz drógi a prawidłowa odpowiedz jest tylko jedna i bądz tu mądry po co pisać jak się nie ma pojęcia?? ozatym zawory ustawia się co drógi cykl bo to że jest w górze to jeszcze za mało ma być w górze podczas sówu sprężania tak jak to w instrukcji jest.

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 20:53

ozatym

Chcesz zwrócić uwagę innym a sam piszesz jakieś bzdury w dodatku językiem zrozumiałym tylko dla siebie.
Do ustawienia zaworów służą tylko i wyłącznie znaki na obudowie sprzęgła,kole zamachowym i zasada pracy silnika czterosuwowego,która jest taka że na "dwa obroty wału korbowego przypada jeden cykl pracy" i tego trzeba się trzymać przy ustawianiu zaworów i zapłonu.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv