Skocz do zawartości

Zdjęcie

massey ferguson 3060 problem z przednich krzyzaków wydobywa sie olej

43 odpowiedzi na ten temat

#1 Share arekdroszc

arekdroszc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 październik 2007 - 18:22

massey ferguson 3060 problem z przednich krzyzaków wydobywa sie olej witam. z przednich krzyzaków [przy kołach] wydobywa sie oliwa jak to sie usówa. dajcie znac jak cos wiecie na ten temat .pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
massey ferguson 3060 problem z przednich krzyzaków wydobywa sie olej Dzisiaj, 05:27
  •  

#2 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 październik 2007 - 19:41

massey ferguson 3060 problem z przednich krzyzaków wydobywa sie olej Wyciek usuwa sie poprzez wymianę simmeringów w tychże miejscach. Cieknie od strony mostu czy zwolnicy?

#3 Share arekdroszc

arekdroszc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 październik 2007 - 13:27

massey ferguson 3060 problem z przednich krzyzaków wydobywa sie olej od strony zwolnicy. czeba odkrecac koła?

#4 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 październik 2007 - 16:50

massey ferguson 3060 problem z przednich krzyzaków wydobywa sie olej Nie bardzo wiem jak jest to tam poskładane ale musisz chyba rozbierać zwolnice żeby dostać sie do uszczelniacza :) Moge Ci tylko doradzić abyś nie kupował najtańszych simmeringów które są z twardej gumy i potrafią wyciąć rowek w półosi i już nigdy nie będzie to szczelne...

#5 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 18 październik 2007 - 18:14

massey ferguson 3060 problem z przednich krzyzaków wydobywa sie olej tak to prawda co mówi mirasek

ja bym się trochę zastanowił czy sam to rozbierać,
jest tam taka uszczelka między tym symeringem a tymi krzyżakami
ona jest tak jakby z twardego styropianu
właśnie to ona chroni przed zapiaszczeniem w środku tych symeringów...
jak będziesz robił te symeringi to looknij na końcówki drążków i czy w krzyżakach nie ma luzów.
zawsze to będzie 1dno rozbieranie.
jak się w czymś pomyliłem to bym prosił o sprostowanie
pozdrawiam
a co do kosztów naprawy u mechanika to nie powiem bo nie wiem :)

#6 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 31 październik 2007 - 12:45

massey ferguson 3060 problem z przednich krzyzaków wydobywa sie olej Witam.
Żeby wymienic uszczelniacze w ty traktorze musisz demontowac cały przedni most. rozkrecac pokrywe od mechanizmu róznicowego wysunac go i dopiero wtedy bedziesz mógł wysunąc półośki... nie wspomnę że wczesniej trzeba odkrecić koła... kupa roboty radziłbym pogadac z mechanikiem

#7 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 31 październik 2007 - 13:12

Witam.
Żeby wymienic uszczelniacze w ty traktorze musisz demontowac cały przedni most. rozkrecac pokrywe od mechanizmu róznicowego wysunac go i dopiero wtedy bedziesz mógł wysunąc półośki... nie wspomnę że wczesniej trzeba odkrecić koła... kupa roboty radziłbym pogadac z mechanikiem

Ale to chyba jak cieknie z mostu, a jemu cieknie ze zwolnic od strony krzyżaków. Chociarz jak ciągnik ma służyć dłuższy czas to można zrobić kompletny przegląd mostu, powymieniać uszczelniacze i zalać świerzym olejem. Teraz po sezonie jest na to najlepszy czas.

#8 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 17:17

massey ferguson 3060 problem z przednich krzyzaków wydobywa sie olej acha .. faktycznie... w takim razie nie trzeba odkrecac mostu ale koła i zwolnice tak. u mnie tez cieknie ale nie wymieniam bo narazie tylko troche...

#9 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 22:14

massey ferguson 3060 problem z przednich krzyzaków wydobywa sie olej ja wymieniałem w swoim JD 3140 i nic strasznego nie było.Łatwiej zrobic to niz hamulce w 60....Odkrec kaptury na przednich zwolnicach i mocowanie do mostu.Wysuwasz cała półoś z mostu i wymieniasz.W JD dwie strony zajmuja jakies 3 godziny.

#10 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 12:52

Witam.

chciałbym się upewnić czy aby tak jak piszesz wyjąć mechanizm wystarczy odkręcić jego obudowę czy trzeba najpierw wyjąć półośki a dopiero później można wyjąć mechanizm różnicowy.
Proszę o wypowiedzenie się kogoś kompetentnego w tym temacie.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
massey ferguson 3060 problem z przednich krzyzaków wydobywa sie olej Dzisiaj, 05:27
  •  

#11 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 13:52

massey ferguson 3060 problem z przednich krzyzaków wydobywa sie olej Podana przez @mariana20 kolejnośc demontażu nie jest własciwa. Zeby wyjąc mechanizm musisz zdemontowac most, odkrecić koła, zdemontowac zwrotnice, wyjac półosie i na końcu możesz zabarac się za odkręcanie mechanizmu różnicowego. Inaczej nie da się tego zrobić.

#12 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 16:36

massey ferguson 3060 problem z przednich krzyzaków wydobywa sie olej Dzięki za bardzo szybką odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie a dokładnie wyrobił się wałek-atak do przedniego napędu. Znalazłem w jednym temacie na forum że jakaś firma zresztą podana przez Ciebie zajmuje się regeneracją takich wałków. Czy żeby wyjąć ten wałek trzeba rozebrać cały przedni most tak jak napisałeś w poprzednim poście czy wystarczy wykręcić nakrętkę która jest na wałku i to jakoś z większym lub mniejszym trudem wyjdzie? Mam EPC AGCO do MFa czyli co tam po kolei jest na tym wałku jak i w całym moście to mogę sprawdzić na rysunku i w razie czego rozbierać i składać z nim w ręku.
Pozdrawiam

#13 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 17:55

massey ferguson 3060 problem z przednich krzyzaków wydobywa sie olej Żeby wyjąc wałek trzeba rozebrac praktycznie wszystko. Wałek to ostatni element jaki wychodzi z mostu. Po odkręceniu dekla z mechnizmem różnicowym trzeba odkręcic uchwyty które mocuja łożyska na kórych jest on osadzony. Jak zdemontujesz mechnizm możesz teraz odkrecic nakrętke na wałku i wybić wałek do srodka (dlatego trzeba zdemontowac mechanizm różnicowy z kołem talerzowym. Moze iśc trochę ciezko bo bedzie trzeba go zbic z jednego łozyska stożkowego bo drugie wyjdzie razem z wałkiem.
Jezeli chodzi o firmę to jest ona pod siedlcami i jest godna polecania. Zrobione przez nia wałki pierwszy raz montowałem kilka lat temu i do tej pory nie miałem doniesień żeby cos sie z nimi działao. Tylko nie mam do nich numeru w komórce którą mam przy sobie a jestem dośc daleko od domu. Jak tylko bede miał ten numer pod ręką to ci go podam.

#14 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 18:51

massey ferguson 3060 problem z przednich krzyzaków wydobywa sie olej Dzięki za fachową i szybką odpowiedź. Zabawa się zaczyna :)

#15 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 19:23

massey ferguson 3060 problem z przednich krzyzaków wydobywa sie olej witam kolegów Dodany obrazek
chciałbym się podłączyć do tematu ponieważ tez mam problem z wałkiem od przedniego napędu ponieważ też mi się ściął frez na tym wałku i do tej pory jakoś go regenerowałem spawarką ale już czas na poważniejszą naprawę. Mój massey to 3060 ,może ktoś wie jakie są przybliżone koszty naprawy tego wałka , a i przy okazji może zna ktoś jakiś sklep z częściami gdzie można dostać części do przedniej osi w miare tanio np. końcówki drążków. Ja ostatnio kupowałem coś w tym sklepie
http://www.techagro.pl/products/80
liczę na wypowiedz @rafik256 kiedyś już mi pomogłeś kolego liczę na twoją pomoc pozdrawiamDodany obrazek

#16 Share dawcio93

dawcio93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 15:05

acha .. faktycznie... w takim razie nie trzeba odkrecac mostu ale koła i zwolnice tak. u mnie tez cieknie ale nie wymieniam bo narazie tylko troche...

Jaki bedzie koszt wymiany tych uszczelniaczy?

#17 Share jasiu12512

jasiu12512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 15:44

Jaki bedzie koszt wymiany tych uszczelniaczy?

http://allegro.pl/us...1479295959.html
ursusyc-360x2
mf 255
mtz 82

#18 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 13:22

massey ferguson 3060 problem z przednich krzyzaków wydobywa sie olej witam mam mf3065 nie chce zakladac nowego tematu bo i tak ich jest zbyt duzo , mam problem z przednia lewa piasta to wlasnie z niej cieknie olej , napewno zuzyl sie jakis uszczelniacz i moje pytania sa nastepujace czy mozna zrobic to we wlasnym zakresie z podstawowymi narzedzmi czy dac to mechanikowi. jesli sam mialbym sie za to zabierac to musze zdjac kolo i co dalej? odkrecac pokrywe od zewnetrznej strony felgi czy kolo tych krzyzakow odlaczac przegub i odlaczyc piaste. CO DALEJ? prosze o odpowiedz z gory dzieki, mam na kompie ins do mf3065 takze tez to ulatwi sprawe.

#19 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 22:24

massey ferguson 3060 problem z przednich krzyzaków wydobywa sie olej napisz skąd dokładnie cieknie ten olej. na półosi od strony krzyżaków czy na środku???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 15:11

massey ferguson 3060 problem z przednich krzyzaków wydobywa sie olej cieknie z lewej piasty miedzy krzyzakami a kolem .polos ktora wychodzi z mostu jest sucha