Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy URSUS C-330 da rade?

69 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mtz3

mtz3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 20:07

Czy URSUS C-330 da rade? Jasna sprawa ze zwyklal dwuskibowka moja trzydziestka idzie spokojnie na czworce wiadomo pod gorke to trzeba trojeczke i pomalu do przodu
Prawda jest jak d*pa każdy siedzi na swojej.:)
Żółty jak słońce,wściekły jak pies to zapierd*la Ursus C-330M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy URSUS C-330 da rade? Dzisiaj, 13:54
  •  

#22 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 20:09

Czy URSUS C-330 da rade? No tak ale jeszcze trzeba uwzględnić jakość orki :?
Ciesz się każdą chwilą życia...

#23 Share mtz3

mtz3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 20:13

Czy URSUS C-330 da rade? Jakosc jest cycus
Prawda jest jak d*pa każdy siedzi na swojej.:)
Żółty jak słońce,wściekły jak pies to zapierd*la Ursus C-330M

#24 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 20:25

Czy URSUS C-330 da rade? to masz spoko.
U mnie teraz 330 na 22 ha sama pracuje i na większości pól orka idzie OK, ale jest kilka hektarów bardzo ciężkich i tam to się jakoś zorze, ale ciągnik ma bardzo ciężko :/ :(
Niestety na tych kilku hektarach to "jest jakaś orka". Od wujka raz oraliśmy na tych ciężkich kawałkach mtz82 to z pługiem 3x30 cm miał chwilami problem na pełną głębokość orać. :/ mtezecik sie kopał i trzeba było spłycać :P :D :D
Nie ma to jak ursus C330! ;)

#25 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 20:30

Czy URSUS C-330 da rade? C-330 powinna dać obrotówce 2-skibowej radę , u mnie 30-stka chodzi z sadzarką S-222 to jest 400 kg sadzarka plus 400 kg kartofli i jeszcze to jest dosyć długie , tylko w razie potrzeby będzie trzeba przód dociążyć ( polecam zrobić jakąś skrzynkę na kamienie ) i w oponach 1 atm. wystarczy 12,4-28 . mam też opryskiwacz pilmet 412LM , pewnie waży blisko 700 kg i chodzi też z T-25 na oponach 9,5-32 1,5 atm i nie siada
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#26 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 21:17

Czy URSUS C-330 da rade? Ciągam MTZem pług dwunastoskibowy licząc przedpłużki to C330 spokojnie pociągnie obrotowy pług dwuskibowy nawet 50cm na korpus (dwu skibowy, czyli jeden korpus lewy drugi prawy) a z przedpłużkami to będzie czteroskibowy

#27 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 21:32

Czy URSUS C-330 da rade? Nigdy nie słyszałem aby ktoś tak liczył ilość korpusów!!! Nie ma znaczenia ile ich jest a jedynie na jakiej szerokości one pracują. A pługa 2*50 30 w życiu nie pociągnie przynajmniej na takich ziemiach jak mam Ja( średnie do ciężkich) A co do reszty wypowiedzi które przeczcytałem, nie rozumiem dlaczego porównujecie prace z sadzarką czy z opryskiwaczem do pługa :/ To zupełnie inne maszyny!! Sadzarka jesli dobrze znalazłem wage tego modelu waży mnie a i pojemność ma mniejszą. A druga ważna rzecz! w trakcie pracy ubywa jej masy! Co do pługów to ważne tez jest jaki typ odkładni posiadają bo każda stawia inny opór. Kolejna istotna sprawa jeśli idzie o pług to owszem można naczepiać korpusów ile sie da tylko co z tego, jeśli ciągnik ledwo bedzie sie toczył a przy wzroście obciążenie trzeba bedzie spłycać. Wg mnie liczy sie max wydajność a jakoś wykonania orki.

#28 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 21:46

Czy URSUS C-330 da rade? Griga te przykłady z sadzarkami to chyba są tylko po to żeby uprawdopodobnić że 330 taki pług podniesie. Sam mam sadzarkę S211 która jest bardzo ciężka i długa i 330 ją podnosi .

Jestem jednak zdania że ten pług obrotowy do 330 to pewna ciekawostka :D :P U mnie takiego pługa jak Twój to 330 by nie uciągneła. :D I czy w ogóle taki pług się opłaca?- czy czasem nie jest tak że gdybyś orał na normalne 3 skiby swoją 360 to byś zaorał więcej niż tym obrotowym ? :/ - ja to na takich pługach obrotowych się nie znam :D A z własnego doświadczenia wiem, że lżej idzie więcej małych korpusów niż mało dużych korpusów, bo duże korpusy stawiają duży opór, ziemia musi się przetrzeć o dużą blachę itd. Choć jakoś orki małymi korpusami jest gorsza :D

#29 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 22:07

Czy URSUS C-330 da rade? Wiesz podnieść to jedno a nosić to drugie ;) Pług czy na drodze czy na polu bedzie wazył tyle samo. A co do opłacalności to wychodzi mi troche dłużej obrotowym, ale patrząc na lity paliwa spalonego wychodzi podobnie. A jakość orki jest przynajmniej jak dla mnie lepsza. A w rodzaju korpusa nie chodziło mi o jego wielkośc tylko o typ np standardowe śrubow półsrubowe itd... mają one inne opory ...

#30 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 06 wrzesień 2006 - 20:51

Czy URSUS C-330 da rade? Nierob głupoty bedzesz zalowal przedewszystkim poddnosnik czy da rade a czy nie lepiej odkladac na wieksz ciagnik a ciapka na rete do opryskiwacza a nie do takiej ciezkiej roboty
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 06 wrzesień 2006 - 21:47

Czy URSUS C-330 da rade? pawel24 kup sobie opoprostu 360 bedzie ci lepiej tez jest z lat 80' ZA CENE 330 KUPISZ JAKAS NAWET W BDB STANIE A ONA 2 SKIBY W OBROCIE DA RADE:)
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#32 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 07 wrzesień 2006 - 05:37

Czy URSUS C-330 da rade?

pawel24 kup sobie opoprostu 360 bedzie ci lepiej tez jest z lat 80' ZA CENE 330 KUPISZ JAKAS NAWET W BDB STANIE A ONA 2 SKIBY W OBROCIE DA RADE:)

Dzięki za radę ale 360 to nie to :) :P :D. Jeżeli uda sie stargować troszkę cenę u właściciela, to wkrótce będziemy mieć 914 i ten ciągnik to nawet na najcięższym moim polu sobie poradzi z 3 skibami. Więc trzymaj kciuki aby się tym razem udało :D Nie mam dobrej opini o 360 ale szanuje ludzi którzy takie ciągniki mają.

Nie wiem też czy widziałeś ale pisałem że ten obrotowy to pewna ciekawostka i nie jestem tym zainteresowany choć dla jaj i dla zrobienia zdjęć do agrofoto to bym coś takiego do 330 założył :P :D

P.S. 914 jest oczywiście z lat osiemdziesiątych i jego stan jest świetny i wiem że nie był dużo jeżdżony bo teść mojego kuzyna jest sąsiadem właściciciela tego 914, który zresztą ma go od nowości. Wszystko działa, półbiegi też, i jest ciszej niż w 360 :P Tylko właściciel trochę dużo chce, ale może obniży cenę :D Rocznik 1988

#33 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 07 wrzesień 2006 - 08:22

Czy URSUS C-330 da rade? powodzenia!:) mam nadzieje ze bedziesz zadowolony.
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#34 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 07 wrzesień 2006 - 18:22

Czy URSUS C-330 da rade?

powodzenia!:) mam nadzieje ze bedziesz zadowolony.

Dzięki na pewno bardziej niż gdyby kupić 360 :D. Ciągnik ma z tyłu opony zużyte w 80% ale to są opony orginalne :cool:. Natomiast cena jest spora bo 41 tysięcy to chyba dużo, choć kto wie, biorac pod uwagę to że ciągnik nie jest wybity.... :/no ale może jeszcze coś spuści:/

#35 Share zetor6340

zetor6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 21 październik 2006 - 10:51

Czy URSUS C-330 da rade? moj wojek ciaga c330 2 obrotowa wprawdzie korpus ma nieco mniejszy ale duzo roboty przy tym plugu ciagnik nie ma c 330 ciagna 5 skib do podorywki a c360 7skib u mnie

#36 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 28 październik 2006 - 18:30

Czy URSUS C-330 da rade? ja mam zetora 5245 45 KM i 2 skibowy obracany pług gasner . jestem koło n Targu  ziemie mam ciężkie i przy tam pługu mój zetorek ma co robić  nie wiem jakie są ziemie u ciebie ale ja bym sie nie brał do orania obracanym pługirm 330. lepiej już 3p albo 360
pozdrawiam

#37 Share zetor6340

zetor6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 29 październik 2006 - 08:15

Czy URSUS C-330 da rade? klasa 2,3,4,5 miiejscami glina i jego to nie rusza

#38 Share malutki22_12

malutki22_12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 15 grudzień 2006 - 20:03

Czy URSUS C-330 da rade? Myśle Ze może w jedno skiboym to da rade. Ja w tym roku podorywałem c- 330 3-skibowym "uniagrudziądz" A do orania odpialem jedną skibe.

#39 Share ursusik123

ursusik123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 styczeń 2007 - 13:09

Czy URSUS C-330 da rade? C-330 to bardzo dobry ciągnik mam agregat uprawowy 25 rap sprężystych. c-360 to ciagnie.
ale kiedyś popiołem ciapka i radził sobie bardzo dobrze. Jeśli uciągnie 3 duza to na pewno 2
obracana tylko na lekkim ramie bo przód mu podniesie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jj

jj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 styczeń 2007 - 21:52

Czy URSUS C-330 da rade? kup sobie pug od RS napewno podniesie i uciągnie u nas w szkole takim zestawem uczą orać