Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szybsze opuszczanie tylnej klapy z-279/1 sipma

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 03:43

Szybsze opuszczanie tylnej klapy z-279/1 sipma Mam pytanie jak mogę przyspieszyć opuszczanie klapy w prasie bo opuszcza mi się względnie ale chcę to przyspieszyć bo robi przestoje....dodatkowo mam wizję na przeróbkę aparatu z 1 na dwa sznurki...chcę dotoczyc koło pędzące wolnobieg sznurka o połowę mniejszej srednicy, a na przelotkę założyć dwa sznurki zamiast jednego...reasumując wydajność owijania powinna zwiększyć się o polowę..jeśli będzie działać..jak nie zakładam stare koło i jadę jak fabryka zrobiła...
PRezeS

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szybsze opuszczanie tylnej klapy z-279/1 sipma Dzisiaj, 20:33
  •  

#2 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 22 grudzień 2011 - 08:40

Szybsze opuszczanie tylnej klapy z-279/1 sipma Dławiki powyjmuj przy siłownikach, klapa będzie barrrrdzo szybko Ci opadała;]
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#3 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 22 grudzień 2011 - 08:58

Szybsze opuszczanie tylnej klapy z-279/1 sipma lepiej troche rozwierc, bo ja jak wyjalem to klapa dosłownie spadala, a rozwiercilem troszke i jest git.

#4 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 09:35

Szybsze opuszczanie tylnej klapy z-279/1 sipma Dokładnie tak jak pisze @rino troche wystarczy rozwiercic i będzie napewno szybciej opadac klapa,a co do owijania to kiedyś na youtube oglądałem jak ktoś miał przerobione na podwójny sznórek ale nie pamiętam linku,poszperaj to napewno cos znajdziesz.

#5 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 16:52

Szybsze opuszczanie tylnej klapy z-279/1 sipma Dobra teraz pytanie za sto punktów...jak to się robi???znaczy rozwierca..nigdy nie robiłem takiego czeogś.
PRezeS

#6 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 23:46

Szybsze opuszczanie tylnej klapy z-279/1 sipma Musisz się dostac do siłowników które służą do podnoszenia owej klapy i te sruby którymi są przykręcone przewody(węże)do tych siłowników to sąte dławiki one mają w sobie takie małe otworki które musisz troszeczke rozwiercic aby te otworki były większe ale nie szalej z jakimś grubym wiertłem bo przesadzisz.

#7 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 00:08

Szybsze opuszczanie tylnej klapy z-279/1 sipma albo rozwierć otwory w tych śrubach albo kup takie same z dużą dziurą w sklepie.

#8 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 00:44

Szybsze opuszczanie tylnej klapy z-279/1 sipma a to już jaśniej, slyszałem kiedyś o tym rozwiercaniu ale nigdy tego nie robiłem..dam znać o efektach.
PRezeS

#9 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 00:59

Szybsze opuszczanie tylnej klapy z-279/1 sipma

albo rozwierć otwory w tych śrubach albo kup takie same z dużą dziurą w sklepie.

Czyli mogę kupić też z mniejszą dziurą... bo chciałbym właśnie zwolnić opuszczanie klapy, ale żeby podnoszenia klapy mi nie spowolniło.....

Edytowany przez ejczbio, 30 grudzień 2011 - 00:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 01:08

Szybsze opuszczanie tylnej klapy z-279/1 sipma albo rybki albo akwarium. kup odpowiednie śruby groszowa sprawa. jak masz dobrą pompe to przez małe dziury powinno aż gwizdać

#11 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 09:08

Szybsze opuszczanie tylnej klapy z-279/1 sipma Średnio mi się chce babrać w nowej prasie.. ;) Ale coś będę musiał z tym zrobić, bo przy zamykaniu jak pier...lnie to aż ciągnikiem zatrzęsie heheh Jest jeszcze opcja nie przesuwać dźwigni od hydrauliki do końca i ręcznie kontrolować opuszczanie, ale to jest lekko uciążliwe.

#12 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 12:01

Szybsze opuszczanie tylnej klapy z-279/1 sipma Czyli mogę kupić też z mniejszą dziurą... bo chciałbym właśnie zwolnić opuszczanie klapy, ale żeby podnoszenia klapy mi nie spowolniło.....
[/quote]
No to masz wymagania, tak to tylko z zastosowaniem takiego zaworu na powrocie http://allegro.pl/za...2006202419.html . Dławiki wtedy demontujesz.
Jeżeli masz prasę z zaworem trójdrożnym, to przy nim powinna znajdować się śruba regulacyjna, którą ustawiasz szybkość opadania klapy.

Edytowany przez agromatik, 30 grudzień 2011 - 12:07.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#13 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 17:35

Szybsze opuszczanie tylnej klapy z-279/1 sipma Hehe nie może być za łatwo:P
Zastanawiałem się właśnie nad takim zaworem. Tylko wydaje mi się, że on zdławi jednocześnie podnoszenie. W sumie mam regulację ciśnienia w ciągniku i też nie dało się ustawić. Mówisz, ze na powrocie, ale u mnie jest jeden przewód.. siłowniki są jednostronnego działania. Zawór trójstronnego działania taki jak w prasach MF? no niestety/lub stety:P 'już' nie mam takiego.

#14 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 18:31

Szybsze opuszczanie tylnej klapy z-279/1 sipma Tak czytam i czytam i się zastanawiam czy inżynierowie w sipmie zastosowali nie ruchome dławiki, skoro Koledzy piszecie, że „albo rybka albo akwarium”. Przecież przyzwoicie działający dławik niema wpływu na olej tłoczony przy podnoszeniu ruchomy element dławika otwiera wolny przepływ dopiero przy opuszczaniu powinien się zamknąć i ograniczać przepływ.

#15 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 18:49

Szybsze opuszczanie tylnej klapy z-279/1 sipma To ja się wpierdzieliłem w ten temat niepotrzebnie, bo moja prasa to nie sipma:P

#16 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 31 grudzień 2011 - 18:24

Szybsze opuszczanie tylnej klapy z-279/1 sipma zastosujcie zaworek zwrotny regulowany http://www.sklep-gre...oducts_id/34187 cos takiego mam przy turze dodam ze w 1 stronę dławi a z 2 strony jest swobodny przepływ bardzo dobra sprawa ustawiasz jak chcesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 19:41

Szybsze opuszczanie tylnej klapy z-279/1 sipma O! i takie coś jest idealne dla mnie :) Dzięki Ci Panie za światłość Twej nauki hehehe :P