MtziZetor

Czy polecacie Rekorda?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danielo324    9

z rekordem na małej chłodnicy daj sobie spokój grzeją się, miałem takiego to mimo że co rano był dokładnie byl czyszczony to i tak w południe woda na 100. teraz mam na dużej to można trzy dni nie czyścić i woda z zieloneo pola nie schodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Fakt z chłodnicą trzeba uważać ale że silniki wysiadają to zależy jak dbasz jeżeli go zagotujesz to i z silnikiem może być problem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Ja polecę Rekorda, ponieważ wg mnie jest to dobry kombajn. Jest lepszą wersją niż Z056, ale mniej awaryjny niż Z063-80(gigant). Co do awaryjności to zależy; jeśli wiesz ze coś się dzieje nie tak, to od razu to wymień, ponieważ lepiej nie mieć niemiłych niespodzianek w polu. Co do chłodzenia, nie posiadam Bizonka, ale moim zdaniem jakby się przyłożyć to dałoby się dojść do takiego momentu że by się nie grzał, ale jak widać opinie są podzielone, jedni mówią że się grzeje, za drudzy, że znów nie. Gdybym miał wybierać między Suprem a Rekordem bezdyskusyjnie wybieram Rekorda.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmmmm    1

Stare powiedzenie JAK DBASZ TAK MASZ !!!! Jak by był zalany płynem to by chłodnica kamieniem nie była zabita i by było wszystko OK. Znajomy miał zakładać dodatkową chłodnicę do swojego Rekorda (kupił 2 lata temu 94r.) bo mu się grzał, ale ciekł mu kranik i kupił nową chłodnicę i PO PROBLEMIE. Zalał go teraz płynem i ma już 2 sezon grzanie silnika z głowy. SPRAWDZONE I POTWIERDZONE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Mój rekord z 1990 roku (czerwony) chodzi na oryginalnej chłodnicy i to prawda że się grzeje. Swojego natomiast w sezonie żniwnym dosłownie codziennie muszę czyścić co rano sprężonym powietrzem chłodnicę, silnik po wierzchu, a podzespoły myjką wodną pod ciśnieniem. W takiej sytuacji kombajn może śmiało pracować 10 godzin na pełnych obrotach i jestem pewien że sie nie zagrzeje. Wymaga to jednak ponad godzinę dziennie z rana mojej pracy. Wcześniej miałem Supra i nie musiałem tego robić codziennie tylko co tydzień. Jesienia tego roku zamiast spuszczać wodę na zimę, zalałem swojego rekorda płynem. Zobaczymy czy będą z tego jakieś plusy. Ale z pewnością codzienne czyszczenie chłodnicy w sezonie jest konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmmmm    1

Dmuchać chłodnicę to trzeba w każdym kombajnie który pracuje w kurzu przez pare lub parenaście godzin dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, czyścić trzeba. Ja u siebie co 2 dzień czyszczę. Albo i co 3. Ale najlepiej co 2 dni i wtedy 100% pewności że się nie zagrzeje. Tylko to tak od 6 lat, bo chyba chłodnica kamieniem zaszła. Silnik od wymiany do wymiany oleju i to tyle obsługi od nowości nic mu nie było. Więc chyba to nie prawda że padają. A jak go przegrzejesz to nic dziwnego że padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

tak tak tak, tylko płyn chłodniczy ma sporo niższą pojemność cieplną niż woda, przez co ma mniejszą sprawność chłodzenia. tu woda wygrywa bezapelacyjnie,


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Przez to też płyn ma większą temperaturę wrzenia. Ma też kupę innych zalet. Remontując silnik, który pracował na płynie nie trzeba sie bawić w mały kamieniołom w kanałach wodnych.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk89    18

@ahme999

nie wiem kto ci powiedział że woda jest lepszym chłodziwem niż płyn, no ale...zalej silnik wodą i płynem a zobaczysz który się szybciej zagotuje. woda będzie powodować odkładanie się w chłodnicy kamienia, w dalszej kolejności coraz gorsze jej funkcjonowanie i w efekcie przegrzewanie się silnika.

@MtziZetor

jeśli chodzi o rekordy to widziałem już dużo przeróbek chłodnic, albo na większą, albo na podwójną, i ludzie nie narzekali na przegrzewanie silników. poza tym rekord jest wydajniejszy od Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

To że płyn później zagotujesz nie jest argumentem że jest lepszym chłodziwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

@radekk-zgoda, płyn wrze w 130 i to jest jego niepowetowana zaleta, ale ten sam silnik w tych samych warunkach pracy na wodzie bedzie miał temp załóżmy 90 stopni a na płynie w granicach setki, tyle ze jak już wyzej napisłem plyn ma jeszcze 30 stopni zapasu a woda tylko 10.

i odpowiadajac na pierwsze pytanie:to nie jest jakaś tam ciekawostka z cyklu 'urban legend' tylko proste wnioskowanie z tabel pojemności cieplnej poparte zdaniem jednego z psorów od eksploatacji silników, i tak np.-woda 4,2 KJ/deg glikol 3,2KJ/deg a np powietrze 1,2 KJ/deg.

podsumowujac: jednostkowa szybkosc odprowadzania ciepła dla wody jest wieksza, ale w ogólnym aspekcie eksploatacji płyn wygrywa.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk89    18

@ahme999

ok, tabelki tabelkami, tych pojemności cieplnych nie wiedziałem, ale i tak korzystniej wypada w eksploatacji płyn. inna sprawa że odbiegamy trochę od tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magic6920    0

Kto nie dba o chłodnicę to tęmperaturka skacze He ;d Ja nie mam z nią żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Mój znajomy który parę ładnych lat mi młócił rekordem z 91 roku zawsze mi mówi że on nie wie co to jest grzanie silnika młócił u mnie w temperatury ponad 30 stopni i nigdy nie stawał aby dać odpocząć silnikowi A co ważnego ma do dziś silnik w oryginale i ma przerobione ponad3,5tyś mtg Czyli wniosek jest jeden jak kto dba tak ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Potwierdzam grzanie sie to jakas bujda osob ktore maja zakamieniona chlodnice.

Jak jest wszystko ok to mozna smigac cal dzien bez postoju :D

A Rekusia polecam w 100% czesci tanie prosty w obsludze tylko klima by sie przydala


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

skoro grzanie się rekorda z malą chłodnicą to bujda to nie rozumiem po co od 97r. zmienili układ chłodzenia po co poprawiać coś co jest dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Zeby bylo jeszcze lepsze chlodzenie ?

Ja mowie na swoim przykladzie ze grzanie sie rekorda to bujda.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

rozumiem ale skoro ma dobre to po co mu lepsze. Miałem takiego rekorda nowa chłodnica codziennie czyszczona sprężonym powietrzem nowa pompa wodna i na dobrym pszenżycie o długiej słomie woda pod stówe ,i w okolicy jest kilka takich maszyn i sytuacje podobne także gratuluje wyjątkowego egzemplarzu.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

To moze ja trafilem taki egzemplarz a moze silniki byly slabej kondycji ?

Bo moj to zyleta

Rozmwialem z kilkoma posiadaczmi rekorda i nienarzekali na grzanie.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

ja mam rekorda z roku 84 i nie narzekam na grzanie.u mnie temperatura nie podskoczy powyżej 90 stopni caly czas się trzyma 85 stopni nawet bardzo upalne dni. wystarczy bardzo dobrze uszczelnić kolo i przystawke do chłodnicy co trzeci dzień tylko czyśce spręzonym powietrzem i nic więcej.na poczatku jak kupiłem to miałem problemy grzał jak głupi nawet do 120 temper.podskoczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rekord1991    1

jeśli ma się dobrą i czystą chłodnice zalaną płynem to nie powinno być problemów z grzaniem, bynajmniej ja nie mam, ale wyczyścić rano to wiadomo że trzeba, ale wtedy można cały dzień śmigać bez problemu


kupie ursus 912- 1012, najchętniej z turem z okolic woj, pomorskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek912    0

Ja posiadam rekorda i mi sie nie grzeja woda max 85 ale wiadom chłodnica czyszczona co wyjazd i nie miałem nigdy wody 100 i mam tylko górne klapy otwarte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Damian89
      Witam juz od 2 sezonow wojujemy ze wspomaganiem .. czasem zalapie i kreci sie dobrze a czasem az szkoda gadac ... a postoju jak sa kola uniesione w prawo sie w miare kreci ale w lewo trzeba bylo sie nie zle nasilowac..
       
      Orbitrol wymienilismy i silownik z tylu tez..
       
      co moze byc przyczyna braku wspomagania
    • Przez damaxyz
      Witam,
      Jak najszybciej wymienić sprzęgło w rekordzie, czy trzeba ściągać skrzynie i jakie podzespoły warto od razu wymienić?
      Chciałem to zrobić ponieważ po długim postoju kombajnu jak go uruchomię i chcę ruszyć to podczas puszczania sprzęgła słychać jakieś ocieranie - nie wiem co to ale po dłuższym okresie pracy przestaje być to słychać.
       
      Chodzi mi oczywiście o wymianę tarcz sprzęgła.
       
      Pozdrawiam,
    • Przez daron64
      Witam
      Krótki wstęp - pacjent to rekord '87 - jakiś czas temu elektryk zmieniał mi alternator, potem jeszcze raz grzebał w elektryce. Ja tam szczerze mówiąc nie zaglądałem - działa to działa, akumulatory nowe, kombajn chodzi tylko kilka dni. Teraz wszystko sobie sprawdzam, a tam alternator jest całkowicie odłączony. Od regulatora idzie jeden przewód na bezpieczniki. Nie mam pojęcia czemu elektryk tak to zrobil. Chciałem teraz to popodlaczac, ale mam problem tego typu, że nie moge stwierdzić, czy mam 6 czy 9 diodowy alternator, żeby dobrać do niego regulator. Zacząłem kminic, że może alternator stary był 6 diodowy, a nowy kupiłem 9 i elektryk odłączył go całkowicie. Ale to tylko gdybanie. Nie mam żadnego fachowca pod ręką i jakoś muszę to sam ogarnąć.
      Na alternatorze jedyne oznaczenia jakie się zachowały to ze zdjęcia poniżej.
      Alternator sprawdzałem według tego filmiku 
      Tym pierwszym sposobem wyszło mi niby, że jest przejście w jedną stronę - więc 9diodowy, ale znowu tym drugim sposobem też pokazało mi przejście w jedną stronę. Cos źle robię, czy jak to interpretowac?
      Pierwsze foto alternatora, drugie to łączenie wsuwki ze śrubami, trzecie to łączenie wsuwki ze śrubą, na którą idzie przewód który łączy się z rozrusznikiem. Takie foto zrobiłem, ale generalnie jeszcze tam wszystko odłączyłem, czyscilem i sprawdzałem jeszcze i wskazania takie same jak na foto.
       



    • Przez Misiek55
      Witam.
      Zakupiliśmy kombajn Bizon 5058 hydrostatik z Danii. Kombajn jest wyposażony w komputer LH 965 agro, komputer niestety gdy kupiliśmy nie załączał się ale po wymianie baterii w środku udało się go włączyć, niestety żadne przyciski nie reagują a komputer wyświetla stan pełnego zbiornik i co jakiś czas pika. Miał ktoś podobną sytuację lub jest w stanie coś doradzić?

    • Przez Iwnkr
      Witam, mam Bizona rekorda, wczoraj na polu zaczął się owy problem, mianowicie hydraulika zaczęła słabo działać i wspomaganie siadło. Dzisiaj hydraulika nie działa wcale. Heder sie nie podnosi ani opuszcza, tak samo grabie i kierownica nie ma wspomagania. Przy silniku od strony chłodnicy słychac syk, tak jakby powietrze ulatywalo. Prosze o szybką poradę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj