Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy polecacie Rekorda?

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MtziZetor

MtziZetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 21:10

Czy polecacie Rekorda? powiedzcie czy to prawda że silniki sie grzeją i wysiadają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy polecacie Rekorda? Dzisiaj, 23:40
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 21:51

Czy polecacie Rekorda? Tak. na silniki trzeba uważać.

#3 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 22:03

Czy polecacie Rekorda? z rekordem na małej chłodnicy daj sobie spokój grzeją się, miałem takiego to mimo że co rano był dokładnie byl czyszczony to i tak w południe woda na 100. teraz mam na dużej to można trzy dni nie czyścić i woda z zieloneo pola nie schodzi

#4 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 22:11

Czy polecacie Rekorda? Fakt z chłodnicą trzeba uważać ale że silniki wysiadają to zależy jak dbasz jeżeli go zagotujesz to i z silnikiem może być problem.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#5 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 21 grudzień 2011 - 22:16

Czy polecacie Rekorda? Ja polecę Rekorda, ponieważ wg mnie jest to dobry kombajn. Jest lepszą wersją niż Z056, ale mniej awaryjny niż Z063-80(gigant). Co do awaryjności to zależy; jeśli wiesz ze coś się dzieje nie tak, to od razu to wymień, ponieważ lepiej nie mieć niemiłych niespodzianek w polu. Co do chłodzenia, nie posiadam Bizonka, ale moim zdaniem jakby się przyłożyć to dałoby się dojść do takiego momentu że by się nie grzał, ale jak widać opinie są podzielone, jedni mówią że się grzeje, za drudzy, że znów nie. Gdybym miał wybierać między Suprem a Rekordem bezdyskusyjnie wybieram Rekorda.
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#6 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 22:20

Czy polecacie Rekorda? Stare powiedzenie JAK DBASZ TAK MASZ !!!! Jak by był zalany płynem to by chłodnica kamieniem nie była zabita i by było wszystko OK. Znajomy miał zakładać dodatkową chłodnicę do swojego Rekorda (kupił 2 lata temu 94r.) bo mu się grzał, ale ciekł mu kranik i kupił nową chłodnicę i PO PROBLEMIE. Zalał go teraz płynem i ma już 2 sezon grzanie silnika z głowy. SPRAWDZONE I POTWIERDZONE.

#7 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 22:28

Czy polecacie Rekorda? Mój rekord z 1990 roku (czerwony) chodzi na oryginalnej chłodnicy i to prawda że się grzeje. Swojego natomiast w sezonie żniwnym dosłownie codziennie muszę czyścić co rano sprężonym powietrzem chłodnicę, silnik po wierzchu, a podzespoły myjką wodną pod ciśnieniem. W takiej sytuacji kombajn może śmiało pracować 10 godzin na pełnych obrotach i jestem pewien że sie nie zagrzeje. Wymaga to jednak ponad godzinę dziennie z rana mojej pracy. Wcześniej miałem Supra i nie musiałem tego robić codziennie tylko co tydzień. Jesienia tego roku zamiast spuszczać wodę na zimę, zalałem swojego rekorda płynem. Zobaczymy czy będą z tego jakieś plusy. Ale z pewnością codzienne czyszczenie chłodnicy w sezonie jest konieczne.

#8 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 22:42

Czy polecacie Rekorda? Dmuchać chłodnicę to trzeba w każdym kombajnie który pracuje w kurzu przez pare lub parenaście godzin dziennie

#9 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 22:49

Czy polecacie Rekorda? Tak, czyścić trzeba. Ja u siebie co 2 dzień czyszczę. Albo i co 3. Ale najlepiej co 2 dni i wtedy 100% pewności że się nie zagrzeje. Tylko to tak od 6 lat, bo chyba chłodnica kamieniem zaszła. Silnik od wymiany do wymiany oleju i to tyle obsługi od nowości nic mu nie było. Więc chyba to nie prawda że padają. A jak go przegrzejesz to nic dziwnego że padnie.

#10 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 23:32

Czy polecacie Rekorda? tak tak tak, tylko płyn chłodniczy ma sporo niższą pojemność cieplną niż woda, przez co ma mniejszą sprawność chłodzenia. tu woda wygrywa bezapelacyjnie,
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 00:10

Czy polecacie Rekorda? Przez to też płyn ma większą temperaturę wrzenia. Ma też kupę innych zalet. Remontując silnik, który pracował na płynie nie trzeba sie bawić w mały kamieniołom w kanałach wodnych.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#12 Share Radekk89

Radekk89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 06:52

Czy polecacie Rekorda? @ahme999
nie wiem kto ci powiedział że woda jest lepszym chłodziwem niż płyn, no ale...zalej silnik wodą i płynem a zobaczysz który się szybciej zagotuje. woda będzie powodować odkładanie się w chłodnicy kamienia, w dalszej kolejności coraz gorsze jej funkcjonowanie i w efekcie przegrzewanie się silnika.
@MtziZetor
jeśli chodzi o rekordy to widziałem już dużo przeróbek chłodnic, albo na większą, albo na podwójną, i ludzie nie narzekali na przegrzewanie silników. poza tym rekord jest wydajniejszy od Z056

#13 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 08:46

Czy polecacie Rekorda? To że płyn później zagotujesz nie jest argumentem że jest lepszym chłodziwem.

#14 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 08:49

Czy polecacie Rekorda? @radekk-zgoda, płyn wrze w 130 i to jest jego niepowetowana zaleta, ale ten sam silnik w tych samych warunkach pracy na wodzie bedzie miał temp załóżmy 90 stopni a na płynie w granicach setki, tyle ze jak już wyzej napisłem plyn ma jeszcze 30 stopni zapasu a woda tylko 10.
i odpowiadajac na pierwsze pytanie:to nie jest jakaś tam ciekawostka z cyklu 'urban legend' tylko proste wnioskowanie z tabel pojemności cieplnej poparte zdaniem jednego z psorów od eksploatacji silników, i tak np.-woda 4,2 KJ/deg glikol 3,2KJ/deg a np powietrze 1,2 KJ/deg.
podsumowujac: jednostkowa szybkosc odprowadzania ciepła dla wody jest wieksza, ale w ogólnym aspekcie eksploatacji płyn wygrywa.
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#15 Share Radekk89

Radekk89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 14:06

Czy polecacie Rekorda? @ahme999
ok, tabelki tabelkami, tych pojemności cieplnych nie wiedziałem, ale i tak korzystniej wypada w eksploatacji płyn. inna sprawa że odbiegamy trochę od tematu.

#16 Share Magic6920

Magic6920

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 19 luty 2012 - 13:13

Czy polecacie Rekorda? Kto nie dba o chłodnicę to tęmperaturka skacze He ;d Ja nie mam z nią żadnego problemu.

#17 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 19 luty 2012 - 17:27

Czy polecacie Rekorda? Mój znajomy który parę ładnych lat mi młócił rekordem z 91 roku zawsze mi mówi że on nie wie co to jest grzanie silnika młócił u mnie w temperatury ponad 30 stopni i nigdy nie stawał aby dać odpocząć silnikowi A co ważnego ma do dziś silnik w oryginale i ma przerobione ponad3,5tyś mtg Czyli wniosek jest jeden jak kto dba tak ma

#18 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 29 luty 2012 - 11:07

Czy polecacie Rekorda? Potwierdzam grzanie sie to jakas bujda osob ktore maja zakamieniona chlodnice.
Jak jest wszystko ok to mozna smigac cal dzien bez postoju :D
A Rekusia polecam w 100% czesci tanie prosty w obsludze tylko klima by sie przydala
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#19 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 29 luty 2012 - 14:47

Czy polecacie Rekorda? skoro grzanie się rekorda z malą chłodnicą to bujda to nie rozumiem po co od 97r. zmienili układ chłodzenia po co poprawiać coś co jest dobre

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 29 luty 2012 - 15:07

Czy polecacie Rekorda? Zeby bylo jeszcze lepsze chlodzenie ?
Ja mowie na swoim przykladzie ze grzanie sie rekorda to bujda.
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO