Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najlepsza rasa świń na maciory

348 odpowiedzi na ten temat

#161 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 06 luty 2012 - 22:47

Najlepsza rasa świń na maciory jesli ktos nie bedzie prowadzil statystyk to napewno roznic nie zauwazy pomiedzy WBP a PBZ, Napewno nie przy odsadzeniu bo raz mozna odsadzic 12 od PBZ a od WBP 7, a nastepnym razem odwrotnie. Wedlug mnie w warunkach przecietnego hodowcy najodpowiedniejsza rasa jest to czysta rasa i dobre krzyzowki, a nie tak jak to niektorzy loszki wybieraja z tucznikow po jakmis tam ojcu,

CO myslisz Krzynio257 o knurze z Pawlowic, a mianowicie o rasie 990 ? oraz 990xpietrain ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najlepsza rasa świń na maciory Dzisiaj, 11:43
  •  

#162 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 07 luty 2012 - 13:22

Najlepsza rasa świń na maciory nibynikt@ Linia 990 jest syntetyczną linią mięsną, z tego co przeglądałem, to ma dość dobre przyrosty i cena knurka też myślę że przystępna jest. Kiedyś parę lat temu miałem lochę pokrytą L990, urodziły się fajne rudo-białe prosiaki, z tego co pamiętam to na tucznikach była bardzo cienka słonina. A co do krzyżówki L990xPiet, to szczerze powiem, że nie mam pojęcia co to jest, musiałbyś się zapytać kogoś kto ma tego właśnie knurka.

#163 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 07 luty 2012 - 16:33

Najlepsza rasa świń na maciory mianowice posiadam takiego knurka, pytam tak z ciekawosci co o nim sadzisz, Tego co teraz posiadam to aktualnie jest drugim z kolei z tej krzyzowki 990xpietrain. A czy ja zadowolony? hm na oko tuczniki dobrze zbudowane, nic innego powiedziec nie moge ,a wymyslac nie bede.

Edytowany przez nibynikt, 07 luty 2012 - 16:35.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 07 luty 2012 - 20:48

Najlepsza rasa świń na maciory A powiedz jak z wydajnością rzeźną? Jaki procent mięsności?

#165 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 07 luty 2012 - 21:03

Najlepsza rasa świń na maciory miesnosc ciekzo okreslic, glownie sprzedaje na wage zywa, ale odbiorca niby nie jest az tak zadowolony z miesnosci ale te 54 punkty napewno osiagaja, twierdzi tylko ze jest duze wybicie

#166 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 15 luty 2012 - 19:56

Najlepsza rasa świń na maciory panowie dołączę się do tematu, hoduje z ojcem świnki około 25-30 loch, do tej pory głównie zostawialiśmy loszki ze swojego stada wbpxpbz, niestety nie zawsze F1, warunki w chlewni są jakie są, na razie na remont się nie zanosi, mam nową odchowalnie i tuczarnie, chlewnia dla loch jest jedna tzn i lochy luźne i porodówki razem, może w przyszłym roku coś się zmieni, chce teraz trochę rozbujać ta hodowle, ponieważ zakładamy grupę producencką i dla mnie liczy się wyprodukować dużo i dobrej mięsności tucznika, z mięsnością nigdy nie miałem problemu, chciałbym wejśc w czystą rasę, napaliłem się troszkę na danbreda ale odpuszczę przynajmniej do modernizacji chlewni, chciałbym wejść w loszki PBZ czystej rasy i nic nie zostawiać ze swojego stada tylko wszystko kupować, moje pytanie brzmi, jaką rasą najlepiej kryć PBZ i jak ustawić grupy, mam 8 porodówek. Wszystkie świnki trzymam na płytką ściółkę i pomimo starej porodówki i sekcji loch w zeszłym roku przy zredukowanym stadzie do 18 sztuk udało mi się odchować 453 szt prosiąt, więc to wynik nie zły;]

Edytowany przez beret1990, 15 luty 2012 - 21:44.

OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#167 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 15 luty 2012 - 21:50

Najlepsza rasa świń na maciory Co do rasy knura to jeżeli zależy ci na mięsności to czysty Pietrain, lub możesz coś pokombinować z PICami, np. PIC337. Po PIC337 widziałem tuczniki po około 200kg z mięsnością sięgającą nawet 60%, więc myślę że warto. Co do organizacji na porodówce, to podziel to na 2porodówki po 4kojce, w ten sposób możesz stworzyć 7grup po 4lochy, co daje razem 28szt. W taki sposób będziesz miał cykl 3tygodniowy, ja myślę że najłatwiejszy do ogarnięcia.

#168 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 15 luty 2012 - 22:28

Najlepsza rasa świń na maciory właśnie tu jest to że ojciec na czysto mięsnego się nie zgodzi, ale zobaczymy. najlepiej będzie zrobić te 7 grup, masz może jakiś dobry kontakt gdzie można kupić dobre PBZ? a tak poza tematem, pracujesz na zachodzie , powiedz co jest tam na ścianach położone np w warchlakarni w twojej galeri? jakieś panele plastikowe?
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.

#169 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 15 luty 2012 - 22:43

Najlepsza rasa świń na maciory pbz poszukaj w polsusie maja dane najlepiej z chlewni z certyfikatem zdrowia ja na scianch na odchowalni mam polozone zamiast tynku i malowania deski pcv takie same jak na wygrodzenia super sprawa cieple suche i higeniczne latwe n do mycia jak bede robil porodowke pewnie tez to poloze najlepiej po sam sufit tylko troche to kosztuje
odnosnie macior slyszal ktos o PIC 27 ponoc jakas angielska?

#170 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 16 luty 2012 - 13:40

Najlepsza rasa świń na maciory Na ścianach różne rzeczy montują, od normalnego tynku, glazury po plastikowe panele. Ja polecam plastikowe panele, łatwe w utrzymaniu czystości i higieny. Jeżeli chodzi o loszki PBZ, to na moim terenie mają dobre loszki w SHiUZ OT Bielsk Podlaski.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 17 luty 2012 - 19:07

Najlepsza rasa świń na maciory Piszę może nie w temacie ale mam pytanie czy opłaca sie trzymac młodą maciore co za pierwszym razem miała 2 prosiaki a za drugim 4 ;[

#172 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 17 luty 2012 - 21:43

Najlepsza rasa świń na maciory Jeżeli miała tak liczne mioty to moja dobra rada, w kiełbaskę z nią. Jest wiele przyczyn tak małych miotów, ale teraz to już i tak nic nie zmienia, ona już cie zjadła kosztami paszy.

#173 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 17 luty 2012 - 22:07

Najlepsza rasa świń na maciory

Jeżeli miała tak liczne mioty to moja dobra rada, w kiełbaskę z nią. Jest wiele przyczyn tak małych miotów, ale teraz to już i tak nic nie zmienia, ona już cie zjadła kosztami paszy.

oj zjadła i nie tylko paszę przy 2 porodzie prawie mnie :( Ale zrobie tak jak pisałeś odchowa te 4 i w kiełbase. Ps chodz nie mam pojęcia czemu tak mało miała jej siostra w drugim miocie miała 14 i wszystkie odchowała :)

#174 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 17 luty 2012 - 22:37

Najlepsza rasa świń na maciory Nie mam pojęcia, może to wina nasienia, może karmienie, może jakaś wad układu rozrodczego, błąd inseminacji, jest wiele przyczyn, ale myślę że skoro przez 2mioty się nie popisała, to dalej też raczej z niej nic nie będzie.

Edytowany przez Krzynio257, 17 luty 2012 - 22:42.

#175 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 21 luty 2012 - 22:00

Najlepsza rasa świń na maciory coraz częściej słucham i zastanawiam się nad loszkami danbred,Krzynio co myślisz, warta zachodu? czym tą rasę kryć? i gdzie kupić z pewnej ręki

#176 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 luty 2012 - 09:33

Najlepsza rasa świń na maciory U nas Danbred na tle innych ras wypada rewelacyjnie. Troche bardziej wymagające jezeli o profilaktykę chorób ale nadrabiają to miesnością miotów jak i ilością urodzonych żywo prosiąt. Rekord to 27 żywo urodzonych!
Kryjemy Pietrenem, skuteczność krycia chłopaki z chlewni opracowali patent na 92% . Pejsak jak był i pytał o skutecznosc to niedowierzał.

#177 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 22 luty 2012 - 10:21

Najlepsza rasa świń na maciory 27 żywo urodzonych? - można wiedzieć jaką miały średnią masę urodzeniową i ile się z tych 27 odchowało?
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

#178 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 luty 2012 - 10:32

Najlepsza rasa świń na maciory odchowało się 18, średnia waga ? nie mam pojecia...musze wieczorem zapytać brata

#179 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 22 luty 2012 - 13:35

Najlepsza rasa świń na maciory blach@ 27szt u danbredów to wcale nie rzadkie zdarzenie, jak pracowałem w Austrii to rekordzistka urodziła nam 34szt, na moje oko miały około 750-800g na szt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 22 luty 2012 - 15:49

Najlepsza rasa świń na maciory zastanawiam sie czy brac loszki z mykoplazma czy bez n bo slyszalem ze jak sa wolne to jak sie zaraza a to kwestia czasu to bardzo stado odchorowuje a jakby byly z myko to sie szcepi i jest ok. reszta oczywiscie najwyzszy status
co myslicie o rasie TOPIGS 20

Edytowany przez maxiben, 22 luty 2012 - 15:51.