Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najlepsza rasa świń na maciory

348 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Marsen

Marsen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 23:07

Najlepsza rasa świń na maciory wiele hodowli zarodowych w Polsce ma podstawowe choroby, większość stad nie jest pod żadną kontrolą weterynaryjną (chodzi mi i badania stada podstawowego)

zresztą jak można kupić loszke hodowlana za cenę tucznika + ok 50 zł ?

chcesz kupic dobry towar ?
pobierasz krew wysyłasz do Puław i wiesz co jest grane
Bez badań na 100% sobie coś przywleczecie. Są zdrowe hodowlw ale automatycznie wołaja znacznie drożej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najlepsza rasa świń na maciory Dzisiaj, 09:19
  •  

#82 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 02 styczeń 2012 - 23:10

Najlepsza rasa świń na maciory ludzie co to za podejscie " nich inni sie martwia " do sprawy i tematu ja oczekuje powaznych sprawdzonych informacji na moje mozecie robic jak sie wam podoba i nie interesuje mnie to czy to sie oplaca mam swoje wyrobione zdanie na wasze wynalazki i nie widzicie sensu zmian ? SZKODA CZASU NA WYMIANE TAKICH POGLADOW

#83 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 styczeń 2012 - 23:28

Najlepsza rasa świń na maciory Z tym niech inni się martwią, to moim zdaniem słuszne stwierdzenie, między innymi dlatego nie ma u nas dużych stad zarodowych. Dodatkowo niska jakość materiału, bo z jednej strony za polskie nie chcą płacić, a jak tanie to nie warto ładować pieniędzy w poprawę jakości. Nie wspominając, że w naszej narodowej mentalności jest utarte, że co zagraniczne to lepsze.

Czy ktokolwiek przy wyborze rasy patrzy na wymagania środowiskowe? Chodzi mi o czynniki przyrodnicze typu temperaturą powietrza, długość dnia, pory roku. Chodzi mi głównie o to, że pierwotne rasy lokalne były przystosowane do tamtejszego klimatu. Wiadomo, że klimat Holandii, Francji i Niemiec różni się od naszego, to też czasami zapewnienie optymalnych warunków bytowych danej rasy podnosi koszty chociażby wentylacja.

@maxiben proponowałbym mniej uszczypliwy język i nie obrażanie się na innych. Jeżeli posiadasz wiedzę to podziel się nią z innymi, a nie wciekasz się. Zamiast rugać, korzystniej byłoby uświadomić, że jest się w błędzie. Wtedy na pewno temat zyska na jakości i osoby mniej rozeznane podniosą poziom swej wiedzy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 03 styczeń 2012 - 00:27

Najlepsza rasa świń na maciory na nikogo sie nie obrazam a tym bardziej wsciekam wiedze mam i tez dlugie doswiadczenie w trzodzie niejedno widzialem fermy na zachodzie hodowle zarodowe w polsce caly czas sie doksztalcam chociazby przez to forum a nie ktorych nie przekonasz ze sa w bledzie i na sile nikogo nie bede uswiadamial wolny wybor ja poszukuje dobrej rasy swin na moje nowe stado oczekuje od nich dobryj wydajnosci i zdrowotnosci i nie widze wiekszego zwiazku z warunkami przyrodniczymi prawdopodobnie moje przyszle zwierzeta beda pochodzily z polski choc jeszce na 100% niewiem jakiej rasy a prawdziwej polskiej rasy juz nie ma nie liczac pulawskiej czy zlotnickiej a te dla mnie odpadaja

#85 Share ilidan

ilidan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 00:47

Najlepsza rasa świń na maciory Polska zachod,guwno nie porownanie!
u nas jest duzo chodowcow ktozy maja sie czym szczycic a ci z zachodu moga im possac!
jesli chodzi o matki to najprostrze czyli pbz i wbz. a nie liniowe wynalazki po ktorych juz sobie prosiaka na mamke nie zostawisz( z tego wzgledu ze 3 sie oprosza z czego 2 zdechna a 3 przygniecie), albo po 2 miesiacach zaczynaja chodzic jak kaleki. ja przed swietami odstawialem holendry i mialy slabsza miesnosc niz moje prosiaki. a odnosnie tych holendrow to one maja jakies wady genetyczne konczyn nie mowie ze kazda ale tak z 5%to napewno
Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

#86 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2012 - 00:51

Najlepsza rasa świń na maciory Z tymi wadami to wystarczy że ma słabe nogi i trzyma się na ruszcie...

#87 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2012 - 12:05

Najlepsza rasa świń na maciory

Polska zachod,guwno nie porownanie!
u nas jest duzo chodowcow ktozy maja sie czym szczycic a ci z zachodu moga im possac!
jesli chodzi o matki to najprostrze czyli pbz i wbz. a nie liniowe wynalazki po ktorych juz sobie prosiaka na mamke nie zostawisz( z tego wzgledu ze 3 sie oprosza z czego 2 zdechna a 3 przygniecie), albo po 2 miesiacach zaczynaja chodzic jak kaleki. ja przed swietami odstawialem holendry i mialy slabsza miesnosc niz moje prosiaki. a odnosnie tych holendrow to one maja jakies wady genetyczne konczyn nie mowie ze kazda ale tak z 5%to napewno

Patriota się znalazł :D PBZ i WBZ dobre ale nie najlepsze. Zreszta każdy chodowca musi znalezc rase która mu bedzie najbardzeij odpowiadała. Nie kazda rasa w tym samym budynku zachowa sie tak samo. Wpływ na to ma wiele czynników od mikroklimatu po chigenę

#88 Share Pitekk

Pitekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sprzęt rolniczy, wszystko po troszku:)

Napisany 03 styczeń 2012 - 12:20

Najlepsza rasa świń na maciory chodowca => hodowca chigenę => higienę @Hubercie ortografia ;)

Hubercie a jakie rasy posiada Twój ojciec?

Edytowany przez Pitekk, 03 styczeń 2012 - 12:21.

"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

#89 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 03 styczeń 2012 - 12:24

Najlepsza rasa świń na maciory PBZ WBP tez nie takie polskie ja po nasieniu mialem z kilku krajow europy i kanady wiec wszystko pokrzyzowane i mamy na moje rasy zwislouche i ostrouche podobnie jak danbred nad ktorym mocno sie zastanawiam mysle o f1 YL i kryc inseminowac dunskim durocem hubert a ty jakim knurem kryjesz inseminujesz ?

#90 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2012 - 15:51

Najlepsza rasa świń na maciory Dunbred 30%, Penerlan 20% + własne remontowe 50% (Dunbred x PBZ)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 19:23

Najlepsza rasa świń na maciory Witam Was Panowie :) Dziś dzwoniłem do Pawłowic w sprawie loszek i knurka bo jesteśmy na etapie wymiany stada, doradźcie mi proszę jakie razy wybrać. Mianowicie, loszki Pbz i knurek linii 990 czy może "pół na pół" loszki Pbz, oraz loszki linii 990, a kryć to durocxpietr?

#92 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 19:31

Najlepsza rasa świń na maciory moim zdaniem najlepsza mieszanka ras to PBZ/Pietrein

#93 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2012 - 20:19

Najlepsza rasa świń na maciory Raz pomagałem w ładowaniu takiej krzyżówki. Świniak padł ze stresu po wpędzeniu na wagę, działo się to w zimie. Potem pędziliśmy pojedynczo, może do małej skali się nadają, ale do trzymania w dużych stadach raczej mało praktyczne. Mają słabe nogi, więc jak ruszt to bardzo przemyślany układ.

#94 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 03 styczeń 2012 - 21:21

Najlepsza rasa świń na maciory rollo29 przez takie podejście do sprawy, że niech się inni martwią mamy właśnie taką sytuację w naszych Polskich stadach zarodowych, nikt nie dba o higienę na chlewni, nie stosuje się do strefy brudnej i czystej nie chce mu się zmieniać ubrań na czyste chlewniowe itp itd. A od kiedy to nie wolno innych krytykować, o ile pamiętam to sam ostro na mnie wjeżdżałeś z krytyką.

Dawid727 na loszki produkcyjne wybierz sobie PBZ, a na knura, to lepiej Duroca lub Pietraina. Co do loszek Linii 990, to raczej z tego co wiem nie są bardzo plenne.

#95 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna

Napisany 04 styczeń 2012 - 14:09

Najlepsza rasa świń na maciory Osobiscie bedę zmieniał w tym roku maciory ( nowa chlewnia) i na 100 % nie wezmę PBZ i WBZ gdyż nie mają najlepszych wyników w większych fermach. Będę brał Danbreda ( ok 200 loch) jeżeli się nie sprawdzi to NAIMA z Penarlanu ( dużym plusem jest plenność i ilość sutków 14-16 zależnie od zamówienia ).

Ale myślę ze kluczową sprawą w ocenie macior są warunki jakie zapewnimy lochom na poszczególnych sektorach.

Edytowany przez Foster, 04 styczeń 2012 - 14:11.

#96 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 04 styczeń 2012 - 18:20

Najlepsza rasa świń na maciory foster skad chcialbys zakupic loszki danbredki i ile za nie cenia ferma w pieckach ma danbreda ale oni w pierszej kolejnosci zaopatruja rolnikow zwiazanych z sokolowem ja potrzebowalbym 75 loszek gdzies na kwiecien wiec trzeba przyspieszyc zastanawianie sie bo nie wiem ile trzeba czekac od zamowieniia

#97 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 04 styczeń 2012 - 18:49

Najlepsza rasa świń na maciory maxiben znajdź w necie firmę Polnex, oni też sprzedają Danbreda i myślę że ze zrealizowaniem zamówienia na 75szt nie będą mieli problemu.

#98 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 05:36

Najlepsza rasa świń na maciory Współpracuję z Sokołowem i już mam wszysko ustalone. Zamówione są maciory z wysokimi indeksami na drugą połowę roku. Prawdopodobnie z Piecek. Co do ceny to zależy od regionu gdzie się mieszka ale pewnie ok 1 tys.

#99 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 05 styczeń 2012 - 19:05

Najlepsza rasa świń na maciory foster knurka tez od nich bedzisz bral duroca ? czy jakimis innymi rasami tez to bedziesz kryl inseminowal?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 04:15

Najlepsza rasa świń na maciory Przy takiej ilości raczej tylko inseminacja. Pewnie będzie to duroc x pietr mam dobre wyniki po nim na obecnych Danbredach, ale jeszcze będziemy rozmawiać nad najlepszym rozwiązaniem.