Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najlepsza rasa świń na maciory

348 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 31 grudzień 2011 - 00:33

Najlepsza rasa świń na maciory To właśnie przez dolew krwi Yorka między innymi świnie tu u mnie na fermie są takie agresywne. Ale to inny temat, bo tu u mnie to wiele różnych rzeczy jest nie tak jak należy. Wiesz maxiben a ja jednak spróbuje takiej krzyżówki PBZ x PIC 1010. Jedną lochę tak zainseminuję i zobaczę co z tego wyjdzie, zostawię jedną najładniejszą loszkę z tej krzyżówki i zobaczę jaką będzie maciorą. Co mi szkodzi, najwyżej będzie kiełbaska :) hihi. A co do tego knura PIC 426 to po prostu chciałbym zobaczyć co to jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najlepsza rasa świń na maciory Dzisiaj, 13:16
  •  

#42 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 31 grudzień 2011 - 00:45

Najlepsza rasa świń na maciory no ok z jedna sztuke mozna eksperyment zrobic tyle tylko ze efekty bedziesz widzial dopiero zapotorej roku a nawet 2 lata dla mnie za dlugo i w ogole nie biore tego pod uwage potrzebuje na wiosne cos pewnego

#43 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 00:58

Najlepsza rasa świń na maciory Ile loch potrzebujesz na stado? Wiem ze to trochę potrwa, ale może w końcu wyhoduję mojego kłapoucha. Pożyjemy zobaczymy. W świniach typu Landrace podoba mi się ich usposobienie i kontakt z osobą która przy mich pracuje, są bardzo spokojne, w stosunku do prosiąt opiekuńcze, a do ludzi przyjacielskie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 31 grudzień 2011 - 11:06

Najlepsza rasa świń na maciory pol zartem mowiac to powtarzal moj profesor ' powodzenia zycze ale szcz
escia nie wroze " ale nich ci sie uda jak nazwiesz nowa rase ?
na jakiej podstawie twierdzisz ze swinie z krzyzowka z yorkem sa agresywne masz je w czystej rasie tez?

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 grudzień 2011 - 11:16

Najlepsza rasa świń na maciory Podając na własnym przykładzie, na wsłasnych obserwacjach w moim gospodarstwie najlepsza rasą świń jest, była i pewnie będzie DUNBRED. Najlepsze miesności, mioty, zdrowotność różnie, zdarzały się sztuki co 22 prosiaki rodziły żywe.

#46 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 11:34

Najlepsza rasa świń na maciory Nie mam czystych Yorkuw, ale my produkujemy loszki Danbreda na sprzedaż od 600macior. Partia prosiaków po Yorku jest wyraźnie agresywniejsza niż partia po Landrace. Wiem to z obserwacji.Młode loszki po Yorku nie mają s stadzie hierarchii , każda jest szefem i każda każdą gania i gryzie.

Witam sąsiada Huberta Ojdanę, o twojej chlewni słyszałem i mogę to potwierdzić. A co do Danbredów to ja i tak wolę PICe z Parcewa.

Edytowany przez Krzynio257, 31 grudzień 2011 - 11:35.

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 grudzień 2011 - 11:53

Najlepsza rasa świń na maciory Krzynio@ widzę w Twojej galeri że też masz do czynienia z WEDĄ. U nas dopiero 2 tygodnie to istnieje wiec nie mam zbytniej wiedzy uzytkowej. Jak oceniasz ten ,,ciąg elektroniki,kabelków i świecidełek'' ? U mnie ojciec jest wręcz zachwycony, 2 etaty poleciały przez ten komputer

#48 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 31 grudzień 2011 - 11:59

Najlepsza rasa świń na maciory hubert masz jeszce inne rasy o ile pamietam to hypora ? loszki danbredki gdzie nabywasz ?czy sami prowadzicie reprodukcje

#49 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 12:02

Najlepsza rasa świń na maciory Ile zapłaciłeś za WEDE? Co do tego ciągu kabelków, świecidełek i innych rzeczy to mi się dobrze na tym pracowało. Pracowałem na 4PX ponad rok. Jest to bardzo precyzyjny system. Pellon z Parcewa wysiada technologicznie przy systemie WEDY. Masz menu w języku polskim? Ja pracowałem na oryginalnym niemieckim.

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 grudzień 2011 - 12:12

Najlepsza rasa świń na maciory ok 300 netto na 2 chlewnie, 500macior i 1200tucznika.

Weda w angielskim jezykuDodany obrazek z tego co pracownicy mówią to narazie z WEDY zadowoleni są.
Skąd dokładnie jesteś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 12:18

Najlepsza rasa świń na maciory Tak sobie czytam wasze posty ze 22 sztuki w miocie ale może by ktos powiedział Jaką osiągacie średnią roczną wydajność od lochy? Bo ja mam najzwyklejsze pbz gdzie w miocie rodzi mi się średnio 10-14 młodych
i srednia roczna wychodzi mi prawie 25. Ciekawy jestem jak to jest u was??

#52 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 12:28

Najlepsza rasa świń na maciory Z Sobótki 7km od Bielska. Co do WEDY to w Austrii żywiłem nią 7500szt, ale tylko tuczarnię. Dla macior mieliśmy inny starszy system. A co do Parcewa to oni są przeciwni wszelakim nowościom i modernizacjom, jak zaczęłem tam pracę to pni jednymi cążkami obcinali ogonki, przycinali kiełki i kastrowali prosiaki, a później się pan dyrektor dziwił że świnki mają streptokokozę i jest duży procent minus wariantów i upadków na porodówce i warchlakarni.

Ja się spotkałem nawet z 28prosiakami urodzonymi w miocie, kilka razy i to u Danbredów, PICe rodzą średnio 12do 15szt widziałem kilka razy nawet 19szt. W Austrii mieliśmy ponad 31szt odsadzonych na rok, w Polsce od PICów 25szt, A w Niemczech odsadzamy około 28szt na rok. Więc jak masz z PBZ 25, to jest to myślę dobry wynik.

#53 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 12:33

Najlepsza rasa świń na maciory Widze ze doświadczony z ciebie człowiek wiec powiedz mi co myslisz o lochach NAIMA bo myslałem zakupić z 10 sztuk na próbę??

#54 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 12:43

Najlepsza rasa świń na maciory trochę już ze świnkami pracuję. Nigdy osobiście nie pracowałem przy NAIMIE, ale dla mnie to za skomplikowana rasa, chińsko europejski mieszaniec wytworzony we Francji. Ja osobiście bym w to nie wszedł.

#55 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 12:49

Najlepsza rasa świń na maciory A ty polecasz PIC? jaka linie??

#56 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 13:05

Najlepsza rasa świń na maciory Jak dla mnie PIC nie jest zły, pracowałem z nimi jakiś czas i naprawdę złego słowa nie mogę na nie powiedzieć, te dane o prosiętach urodzonych i odsadzonych które podałem można poprawić, przy odpowiednim żywieniu, inseminacji, oraz odpowiedniej obsłudze porodówki można z nich wyciągnąć lekko 30prosiąt odsadzonych od lochy rocznie, przy około 2,4miotu w roku. Miałem do czynienia z liniami Camborough22 i Camborough24. A co do wyboru linii to sam musisz wybrać, trudno mi jest doradzić, bo nie wiem czego oczekujesz od swoich loch.

#57 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 13:25

Najlepsza rasa świń na maciory Dla mnie ważne sa mocne nogi, wiadomo plenność i opiekuńczość. Moze pomyślę o nich. Tylko teraz to pewnie z 1000 zł sztuka.. chyba poczekam na dołek:)

#58 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 15:11

Najlepsza rasa świń na maciory Za loszkę PICa trzeba zapłacić dwu krotna wartość ceny tucznika. Ja osobiście wstawiłbym loszki GP1080, które można pokryć knórem GP 1010 i z tego połączenia powstaje nam nasze stado produkcyjne loszki Camborough 46. Linia Camborough 46 jest linią plenną. Podoba mi się też Camborogh 24

#59 Share pawiel55

pawiel55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 16:29

Najlepsza rasa świń na maciory

Krzynio@ widzę w Twojej galeri że też masz do czynienia z WEDĄ. U nas dopiero 2 tygodnie to istnieje wiec nie mam zbytniej wiedzy uzytkowej. Jak oceniasz ten ,,ciąg elektroniki,kabelków i świecidełek'' ? U mnie ojciec jest wręcz zachwycony, 2 etaty poleciały przez ten komputer

hubercie zrob jesli mozesz maly fotoreportaz tego systemu dla milosnikow trzody.... znani jestescie z wszelkich nowinek i ciekawostek na farmie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 16:46

Najlepsza rasa świń na maciory Co z tego że DANBREDY rodzą po 20 sztuk jak są one małe i mają po 0,8 - 1,2 kg i nie są w stanie dogonić prosiąt loch PBZ czy też WBP jak te rodzą po ok 12 sztuk a przy dobrym żywieniu prosięta urodzone mają powyżej 1,5 kg a co za tym idzie szybciej odsadzić można prosięta od loch PBZ niż DANBRED