Krzynio257

Najlepsza rasa świń na maciory

Polecane posty

Gość   
Gość

Będzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

I wtedy tą krzyżówkę WBP x PBZ (F1) kryć Durocem idealne na tucz

 

idealne na tucz, czemu?

jaki przyrost dzienny? jakie zuzycie paszy? jaki procent upadków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

U mieszańców występuje efekt heterozji i to powoduje że najczęściej te parametry o których mówisz wypadają lepiej niż u ras komponentów. Ten Duroc w mieszance to dobrze na tucz ale są lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Ja kupiłem w grudniu ,2 pbz-wbp i jedną pbz , mam nadzieje że dobrymi maciorami będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Może macie opinię na temat loszek firm Maxygen(Świniosfera) F1 LOLA i Topigs Norsvin TN 70 ?

Edytowano przez PrzemekFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Badziew kuzyn miał to same problemy są wymagające prosięta takie sobie ma ok 100 loch teraz tylko F1 i nie narzeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Mam maciorę rasy pbz i kryję sztucznie nasieniem też pbz i problem polega na tym ze maciora ma dużo prosiąt w miocie raz miała 19 szt i 4 były nie żywe potem miała 16 i 3 nie żywe a ostatnio 23 i 11nie żywych przez tak dużą ilość prosiąt są one małe i nie równe co jest przyczyną tego problemu czy to się leczy.Dodam ze nie stosowałem żadnych zastrzyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witam kolegów podepnę się do tematu

potrzebuję kupić loszki pewnie najlepiej PBZ mieszkam na Podkarpaciu i chciałem zapytać czy jest tutaj na forum ktoś kto na moim terenie ma i sprzedaje loszki zarodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
11 minut temu, adamgaleon napisał:

Witam kolegów podepnę się do tematu

potrzebuję kupić loszki pewnie najlepiej PBZ mieszkam na Podkarpaciu i chciałem zapytać czy jest tutaj na forum ktoś kto na moim terenie ma i sprzedaje loszki zarodowe

jak chcesz pbz to masz na stronie polsusu wyszukiwarkę to zobaczysz kto ma w okolicy, a jak chcesz coś "lepszego" to dzwoń do dystrybutorów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Brał ktoś może loszki od pruszkowskiego z Mazowieckiego,  albo Grędas z łódzkiego jeśli tak proszę o opinię czy warto od nich brać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Brał ktoś z Was loszki od Walczak ?

Z osrowita,  nie wiem czy dobrze napisałam miejscowość 

Edytowano przez mesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XRol    1

Walczak z Ostrowite koło Trzemeszna dokładnie, nie polecam tego gościa przywiózł mi kiedyś  po ciemku knurka który wydawał się jakiś duży niby takie wozi rano okazało się że wazy prawie 200 kg do tego okazało się że nie ma libido nie chciał wgl kryć rozmowa z tym panem wyglądała tak że widziały gały co brały i spierd.... zero wymiany nic musiałem sprzedać na skup 800 zł w plecy Wystarczy poczytać w necie pan Marek Walczak Ostrowite - 1000 spraw sądowych wszędzie go omijają z każdym prowadzi swoje wojenki nie polecam takiego hodowcy !!! wystarczy zadzwonić do polsus oni potwierdzą co to za pan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Co może być że maciory słabo wchodzą w  ruje   , 2 szt 11 grudnia osadzone prosiaki 1 dostała gestvet w dzień oddzielenia   ,  druga nie do tej pory nie ma ruji   , 2 loszki też dostały 2 razy gestawet,  i też nic aje one już będą do sprzedania,  od czego może tak być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
6 godzin temu, MARAKAM napisał:

Kup pasze RUJA z dolfosu, u mnie to działa ryje regularne 4-5 dni po odsadzeniu,

Dzięki muszę zobaczyć czy maja to gdzieś w sprzedaży,  przez jaki czas to dajesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj