Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najlepsza rasa świń na maciory

348 odpowiedzi na ten temat

#281 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2014 - 15:56

Najlepsza rasa świń na maciory To może lepiej nauczyc sie inseminować żeby wyeliminować te powtórki niż kupować knura na trzy lochy co w ogóle nie jest ekonomicznie uzasadnione. Nie mówiąc o tym że jak już masz knura to te dwie,trzy lochy musisz mu dać tygodniowo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najlepsza rasa świń na maciory Dzisiaj, 06:37
  •  

#282 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 22 styczeń 2014 - 16:11

Najlepsza rasa świń na maciory dokładnie do 3 loch bez sensu mieć knura ale nie prawda jest ze knur musi mieć 3 lochy tygodniowo mój w stadzie 75 loch skacze kilka razy w miesiącu i to wtedy gdy zabraknie nasienia lub jakas powtorka ponad 90 % inseminacja nie narzekam zawsze gorna polka genetyczna co później przekłada się na wyniki w tuczu

#283 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2014 - 16:24

Najlepsza rasa świń na maciory Ok moze troche przesadziłem z tymi trzema ale jednak dobrze jakby regularnie oddawał skoki a przy jego trzech lochach to bedzie skakal srednio około 1.3 razy w miesiacu czyli sukcesu nie wróże. Ja swojego używam tylko jako szukarka bo nie w każdej grupie sa powtórki a w cyklu trztygodniowym to jednak zbyt dluga przerwa i wolę nie ryzykować.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 22 styczeń 2014 - 16:44

Najlepsza rasa świń na maciory a co masz do ryzykowania moj tez jest glownie szukarkiem choć dalem za niego 2500 neto daj mu jeden skok a popraw inseminujac taki knur będzie lepiej smierdzial i bardziej stymulowl lochy

#285 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 16:55

Najlepsza rasa świń na maciory maxiben jakiej rasy masz knura i lochy jak można wiedzieć

#286 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2014 - 17:57

Najlepsza rasa świń na maciory Np to że bedzie malo liczny miot albo prosięta beda odstawały od reszty grupy przez co beda dluzej siedziały na tuczarni. Mój nie jest z górnej półki to wystarczy że bedzie chodził i śmierdział.

#287 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 22 styczeń 2014 - 23:03

maxiben jakiej rasy masz knura i lochy jak można wiedzieć

knur pic 410 lochy pic i danbred

#288 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 23:44

Najlepsza rasa świń na maciory Które Ci bardziej leżą pic czy danbred.Chodzi mi nie tylko o lochy ale dalszy rozwój od prosiaka do tucznika.

#289 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 23 styczeń 2014 - 00:10

Najlepsza rasa świń na maciory lochy danbred 28 prosiąt odsadzonych pic 24 na loche na rok wszystkie inseminowane na razie pic 410
głębszej analizy nie robilem jest bardzo podobnie z przyrostami i miesnoscia z tym ze lekko nizsze zużycie paszy jest po danbredzie wynik uzyskany od mojego odbiorcy warchlaka i na pewno jest dluzszy

#290 Share rudy112

rudy112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 23 styczeń 2014 - 09:40

Najlepsza rasa świń na maciory remont stada przeprowadzasz u siebie czy kupujesz lochy z zewnątrz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 14:12

Najlepsza rasa świń na maciory niewidem może i coś robię źle z tą inseminacją ale na początku przez ok rok jak np raz na jakiś czas zawiozłem lochę do knura a potem np dwa mioty sztucznie to było ok. problemy się zaczęły jak kupiłem młode loszki i od początku je zapładniałem sztucznie świnie mają słabo widoczną ruję i jest dużo powtórek, myślę że knur rozwiązał by ten problem ,knura ma tu jeden taki rolnik ale on sam go wyhodował ze swoich prosiąt i chyba zostawił najgorszego warchlaka bo prosię ta po nim to wo gule nie rosną i są kudłate jak dziki. w okolicy jest bardzo mało świń wiedz nie miał by mój knurek za bardzo co robić ale myślę że 2 razy w miesiącu by mu się coś trafiło.
mimo wszystko jeszcze to przemyślę. dzięki za wypowiedzi, opinie

#292 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 14:38

Najlepsza rasa świń na maciory No na trzy loszki to sobie daruj knurka ,czemu inseminacja gorsze efekty u mnie nie ma żadnej różnicy lepiej ruję obserwuj może w złym momencie inseminujesz?Zakup knurka to koszt ok 1000 zł plus koszty utrzymania ok minimum 1000zł to sobie policz 12 porcji nasienia wynik mówi sam za siebie B)

#293 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 09 luty 2014 - 14:42

Najlepsza rasa świń na maciory Nie znalazłem odpowiedniego miejsca na posta wiec napisze tu. Miałem teraz taki przypadek że młoda loszka (pierwsze prosięta) zaczeła prosić sie 3 dni po terminie i miała 7prosiat,a na drugi dzień tzn.4 dzien po terminie wytrzuciła z siebie kolejne 7 prosiat tylko że już nie żywych (prawdopodobnie udusiły się bo nie były ani zgnite ani chore) co mogło być przyczyna? miał ktoś z was taki przypadek

#294 Share nowosad

nowosad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 luty 2014 - 17:21

Najlepsza rasa świń na maciory witam chcialbym kupic maciory rasy wielka biala polska chcialbym utworzyc swoja chodowle slyszalem ze ta raza jest odpowidnia na rozchodowanie na wlasne stado i jaka cena jest tych macior i gdzie mozna kupic jestem z województwa zachodnipomorskiego zaczynam i dlatego moze wam sie wyda ze zadaje dziwne pytania ale kazdy z was zaczynal prosze o rade i wyrozumialosc pozdrawiam

Edytowany przez nowosad, 09 luty 2014 - 17:22.

#295 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 09 luty 2014 - 18:17

Najlepsza rasa świń na maciory @Lebek5 -osobiście nie miałem takiego przypadku ale słyszałem o takich , a powód ciężko stwierdzić. @Nowosad a na maciory nie lepsze pbz.?

#296 Share adamn999

adamn999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 14 luty 2014 - 20:05

Nie znalazłem odpowiedniego miejsca na posta wiec napisze tu. Miałem teraz taki przypadek że młoda loszka (pierwsze prosięta) zaczeła prosić sie 3 dni po terminie i miała 7prosiat,a na drugi dzień tzn.4 dzien po terminie wytrzuciła z siebie kolejne 7 prosiat tylko że już nie żywych (prawdopodobnie udusiły się bo nie były ani zgnite ani chore) co mogło być przyczyna? miał ktoś z was taki przypadek

prawdopodobnie płód zaklinował się w drogach rodnych i nastąpiło uduszenie się pozostałych,podawałeś może oksytocyne???? wspomaga akcje porodową, stymuluje skurcze dzięki czemu maciora silniej prze. A czy maciora leżała spokojnie jeśli nie to prawdopodobnie to było to

#297 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 14 luty 2014 - 20:18

Najlepsza rasa świń na maciory prawdopodobnie płód zaklinował się w drogach rodnych i nastąpiło uduszenie się pozostałych,podawałeś może oksytocyne???? wspomaga akcje porodową, stymuluje skurcze dzięki czemu maciora silniej prze. A czy maciora leżała spokojnie jeśli nie to prawdopodobnie to było to

Nie podawałem oksytocyny,świnka leżała spokojnie,jak na pierwszy poród powiedział bym że za spokojnie,po 7 prosiętach wyrzuciła łożysko,nawet siedziała na tyłku i jadła z koryta, co nigdy mi sie nie zdarzyło w ten sam dzień,góra to piły wodę. Moim zdaniem to wina przeniesienia o 3 dni,ale pewnie nie jestem bo nie spodkałem sie z czymś takim (w poście z maciorami ktoś miał podobny przypadek tylko że żywe było pierwsze i ostatnie prosie)

#298 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 17 luty 2014 - 12:46

Najlepsza rasa świń na maciory witam wszystkich, po dłuższym czasie przyszło podliczyć moje danbredki, wyprosiło mi sie 10 pierwszych loszek, co do porodów to zero jakichkolwiek problemów , wszystkie lochy spokojne, i opiekuńcze. liczba prosiąt żywo urodzonych 15,5 ; liczba prosiąt odsadzonych 12,7. jak na pierwiastki myśle ze to dobry wynik. co do wagi to nie wiem bo nie mam wagi i nie sprawdzałem. myśle ze można jeszcze poprawić ten wynik;p

#299 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 17 luty 2014 - 16:25

Najlepsza rasa świń na maciory super 12.7 odsadzonych od pierwiastek wlasnie powinieneś wazyc mioty odsadzone wtedy mialbys obraz mleczności w jakim wieku odsadzales ile paszy dawales i czy do woli czy w 3 odpasach schudly mocno? i jak weszly w kolejna ruje ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 17 luty 2014 - 19:42

Najlepsza rasa świń na maciory Widze, że swietne wyniki można osiągnąc na hybrydach...mam pytanie, orientujecie się może lub z własnego doświadczenia wiecie, która rasa loszek jest lepsza: danbred, naima czy pic? Chodzi o mlecznosc, płodnosc, plennosc i opiekunczosc dla prosiąt oraz wyrównanie miotu. Nie powiem na pbz od kiedy zmieniłem dodatki paszowe dla loch prosnych i karmiących tez mam dobre wyniki, za ostatnie 6 grup średnio na lochę 13,3 prosiaka żywo urodzonego (wczesniej miałem ok 11), a ok. 12,0 odsadzonego wczesniej było ok 10,5). Często trafiają się mioty liczące ponad 15 prosiąt ale wtedy przekładam prosiaki między lochami i dokładam mamki z wczesniejszej grupy aby uratowac jak najwięcej prosiąt. Dla przykładu ostatnio 9 oproszonych loch miało w sumie 120 prosiąt dołożyłem do grupy dwie dodatkowe mamki (w sumie 11 loch) ale odsadzic udało się 110 prosiąt. No i jest własnie ten problem, że pbz nie jest w stanie wychowac miotu liczącego więcej niz 12 prosiaków (oczywiscie z wyjątkami),a optimum to ok 11 sztuk no i przy miotach liczących 15 i więcej sztuk prosiaki są czesto nie wyrównane i te mniejsze sztuki cięzko jest uratowac. Dlatego planuje od wiosny zacząc wymieniac stado na hybrydy, bo dopiero od wiosny bede miał miejsce aby zrobic prawdziwą kwarantanne dla kupowanych loszek. Bede wdzięczny za pomoc i rady.

Edytowany przez NHTC56, 17 luty 2014 - 19:44.