Krzynio257

Najlepsza rasa świń na maciory

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Mxiben już tak ich nie wychwalaj kolega od Ciebie kupił to u mnie z najgorszych tuczników by lepsze wybrał nie chce się przyznać ile za nie dał ale za darmo bym takich nie wzioł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

chyba cos ci się pomyliło ja nie sprzedaje loszek PIC i wcale ich nie wychwalam  pisze tylko jaki mam od nich wynik  bo mam jeszcze danavl  i mam porównanie  a o loszkach z tuczników  nie mam zamiaru  dyskutować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli nie Ty to wybacz ale gościu z Twoich stron bo ma podobny system utrzymania loch dlatego skojarzyłem z Tobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

PIC ma teraz w ofercie loszki z programu  profit i zakładają  że maja rodzic o 1,5 prosiaka więcej  ale cena jest stała 1050 zł  przy tej cenie tucznika to dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

kolego koło zamościa było sporo zarodówek kup trzodę chlewną i tam masz aktualną wycenę z gospodarstw zarodowych z miejscowością i statusem zdrowotnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

nie ma na powiecie  chojnickim ani ościennych  zarodowej hodowli PIC  loszek  tym bardziej  knurów  być może jest  jakiś nowy przedstawiciel handlowy  którego  jeszcze nie z nam  bo poprzedni zmienił pracę 

Ps jeszcze dzisiaj ruszam na strajk na  Warszawę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzpru    1

Skontaktuj się z PIC Polska, bo nawet jeśli znajdziej kontakt do jakieś konkretnej fermy to i tak bedzie szło przez nich najprawdopodobniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matmati2    4

Witam, pracuje obecnie w Belgii na farmie rozrodowej pod skrzydłami Danbred. Jeżeli ktoś chciałby uzyskać jakieś info to chetnie udziele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freestep    4

Kolego... ja uważam ze najlepsza rasa pod wzgledem ilosci prosiat to DanBred, juz mówie dlaczego... dlatego ze rodzi najwiecej prosiąt i potrafi je wychowac... PIC bedzie łatwiejsza w obsłudze. przez ładnych pare lat pracowałem na fermie i tam mielismy Danbreedy... Lochy bardzo wymagające...Jesli nie wstaje do jedzenia musisz ją zgonic bo sa leniwe... jesli tego nie zrobisz to sie rozchoruje... PIC jesli nie zje musi byc naprawde chora. A każdy kto zna obie rasy powie Ci tak : wydajnocs Danbreda a usposobienie PIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

Witam. Kolego Freestep przybliż proszę termin "usposobienie PIC''.

Edytowano przez Agronim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TakToJa    2

Stawiam że koło 700 zł ja po tyle kupowałem przynajmniej :) 

Mam u siebie 29 pbz x wbp i 4 czyste wbp wolę mieszankę są trochę mniejsze a dłuższe czysty wbp to straszliwy kwadrat ;/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    69

Witam. Panowie która rasa wedlug was lepsza Duroc x Pietrain czy Pietrain x Duroc ??? Dla maciory PBZ lub PBZ x Duroc x Pietrain.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Panowie która rasa wedlug was lepsza Duroc x Pietrain czy Pietrain x Duroc ??? Dla maciory PBZ lub PBZ x Duroc x Pietrain.

 

Po pierwsze Duroc x Pietrain czy Pietrain x Duroc to nie rasa a mieszaniec f1 macior z krzyżówki Pbz x Duroc x Pirtran nie należy zostawiać na lochy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

Pietrain nic nie wnosi do krzyżówki loch produkcyjnych. Można utrzymywać czyste lochy pietrain ale jest to ekonomicznie nie uzasadnione. Co do krzyżówek knurów to kiedyś czytałem że DxP lepiej się kompensuje na PBZ. Ciekawe czy to jest aktualne i czy to odczuwalna różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Jakie loszki mi polecicie f1 czy czyste pbz wbp z f1 prosiat na maciory chyba nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj