Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najlepsza rasa świń na maciory

348 odpowiedzi na ten temat

#221 Share mariox

mariox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 27 luty 2013 - 13:52

Najlepsza rasa świń na maciory Ile sobie liczą za Danbred i w jakiej wadze są?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najlepsza rasa świń na maciory Dzisiaj, 12:37
  •  

#222 Share lukas1982

lukas1982

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 07:29

Najlepsza rasa świń na maciory ja mam u siebie GP 1080 i pierwiastki bardzo mocno manifestują ruję niestety niektóre aż po cztery razy. Ciężko mają załapać a nasienie jest od GP 1010

#223 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 03 marzec 2013 - 14:40

Najlepsza rasa świń na maciory u mnie wyprosily sie pierwsze dunki pierwsza miala 15 zywo urzodzonych ale 3 malutkie zostalo12 i po 4 dniach nagle zdechla druga urodzila tylko 2 a3 nastepne po15-17 szt w kazdym z miotow sa malutkie ale zywotne lochy spokojne a pic rodzi tez od 2 do 14 wczoraj urodzila jak dla mnie idealny mniot 13 pieknych b duzych i wyrownanych prosiat tak ze na 10 wyproszonych loszek pierwiastek po ok tygodniu mam 118prosiat wiec nie zle a ze porodowke mam najnowsza w polsce i wenylacja super dziala to i o odchow sie nie martwie
a wracajac do ras nie okresle jaka jest najlepsza moze za pol roku trzeba czasu wszystko zapisuje a program przeliczy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 18:49

Najlepsza rasa świń na maciory Heja. Dunki zamawialiśmy bodajże w październiku i cena wynosiła za sztuke o masie 90-100 kg (gdyż takie chcieliśmy) 1260 zł bodajże, z niecierpliwością czekam na dostawe.czym kryłeś swoje dunki maxiben? ja sie martwi o warunki środowiskowe przy DanBredach gdyż chlewnia nie jest za nowa wręcz stara i nie wiem jak sobie poradzą .; /

Edytowany przez janekbender6930P, 10 marzec 2013 - 18:50.

#225 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 10 marzec 2013 - 19:33

Najlepsza rasa świń na maciory dunki inseminuje pic 410 oraz talentem ale po ostatnim jeszcze mi sie nie oprosily co do warunkow powinny sobie poradzic byle w chlewni bylo min 15 st a wazniejsze dobre zywienie
skad zamawiales cena netto i z mycoplazma ?

#226 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 11:25

Najlepsza rasa świń na maciory zamawiałem z AGRO-SOKOŁÓW PIECKI , przyjechał jakiś koleś od nich wytłumaczyłwszystko powiedział co trzeba kilka godzin zajeła nam rozmowa , te 1260 to cena netto, ale to wszystko zależy ilu tygodniową loszke chce sie.

#227 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 11 marzec 2013 - 23:47

Najlepsza rasa świń na maciory a jestes w tym programie sokolowa bo ja w ubieglym roku chcialem od nich ale nie dostalem bo braklo towaru bo pierwszenstwo mieli z programu moze teraz maja nad to?

#228 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 14:43

Najlepsza rasa świń na maciory nie w żaden program nie wchodziliśmy, tak po prostu remontujemy stado podstawowe i chcieliśmy dobry towar, po za tym kilka osób nam polecało agro sokołów więc tak jakoś wyszło, jeśli pierwsze loszki oproszą nam się w miarę dobrze weźmiemy około 20 sztuk jeszcze.kończe szkołe teraz w kwietniu i chce zwiększyć stado podstawowe do 150 loch ale to już wiąże sie z budową chlewni.

a co do tego czy mają nad to, to powiem ci ze od zamówienia do dostawy to jest jakieś 6-7 miesięcy więc sam możesz sobie odpowiedziec na to pytanie.

#229 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 18:18

Najlepsza rasa świń na maciory siema wszystkim. wczoraj dostarczono mi danbredki; )z firmy agro sokołów piecki ;p muszę powiedzieć ze ładniejszej świnki nie widziałem.; )mają 18 tyg;p waga około 84 kg. panowie którzy przywieźli owe loszki jak najbardziej zadbali o rozładunek wszystko ok, zero jakiego kolwiek stresu czy czegoś na podobe.100 % polecam tą firme!! prawdopodobnie przejde w 100 % na tą rase.;p

przy okazji chciałbym dodac jedną małą uwage a mianowicie pytanie dotyczące rasy PBZxWBP pokolenie F1 jak sie nie myle loszki powinny być bielutkie jak świerzy śnieg,? czy to prawda? bo zauwazyłem ze młode loszki PBZxWBP nabierają brązowe kolory.pozdro

#230 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 05 kwiecień 2013 - 07:26

Najlepsza rasa świń na maciory rozumiem ze wzieles je na kwarantanne jesli nie to po ok3 tyg ustal to z twoim wetem jakis lek np amoksy by podczyscic i nie dopuscic do rozwoju jakiejs choroby
jaka cene dales? i jaka min ilosc trzeba zamowic ?
a co do bialosci loszek to na moje nie ma jakiegos wiekszego znaczenia oczywiscie jak sa na bank zdrowe !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 08:31

Najlepsza rasa świń na maciory jak sie kiedyś pytałem to 10 sztuk było minimum teraz nie wiem czy coś sie nie zmieniło.
@ janekbender6930P Kupowałeś wolne od myko czy nie?

#232 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 16:00

Najlepsza rasa świń na maciory maxiben@ za 10 sztuk dałem prawie 12 tyś. nie sa na kwarantannie gdyż nie ma gdzie; / po 3 tyg bedą szczepione gdyż przedstawiciel u którego zamawiałem loszki doradził co i jak z nimi postępować. a co do ilości nie wiem tylko wiadome jest mi to ze w tym samym dniu kolesiowi przywozili 6 sztuk.
lukaczmarek@ tak wolne od myko. co do tych loszek to powiem ci tyle ze wszyscy są zadowoleni sokołów sprzedaje naprawde solidny towar a jeśli coś nie tak z loszka wymienia ją na nową, twierdzi o tym fakt ze kolega mój kupuje 150 sztuk dunek z sokołowa ; )

#233 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 16:24

Najlepsza rasa świń na maciory tylko najgorsze że to są f1 wiec po nich nie zostawisz loszek

#234 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 05 kwiecień 2013 - 22:41

Najlepsza rasa świń na maciory ja mam bezposrednio z danii juz pol roku z 30 4 wypadly jedna brak sutkow reszta brak plodnosci a ich plennosc to od 2 do 20 ale ogolnie powyzej 10 srednio odsadzam i mysle wlasnie nad zainseminowaniem najlepszych loch nasieniem knura wbp albo x 12z JSR i wyhodowaniem wlasnej loszki badz large white troche moze straca ale sprobuje bo inni juz tak zrobili i specjalnie nie narzekaja wkoncu to biale swwinie mateczne

#235 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 19:22

Najlepsza rasa świń na maciory z tego co gadam z tatą, to u nas nie bedziemy kombinowac nad produkcją własnych loszek.bedą młode kupowane i to na 99 % z sokołowa, teraz czekam na jakieś wieści z funduszy UE i chce stawiać chlewnie w cyklu zamkniętym, a loszki to najprawdopodobniej bedą danbredy tzn"danhybryd LY"

#236 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 28 maj 2013 - 14:44

Najlepsza rasa świń na maciory Przy obecnych cenach tuczników nie wiem czy jest sens na siłę pchać się w rasy zachodnie i linie hybrydowe. Mamy przeciez dwie bardzo dobre rasy mateczne (wbp i pbz). Osobiście obydwie użytkuję, na ruszt lepsze wydają się wbp. Przy dobrej organizacji rozrodu wcale nie będą gorsze, a może i nawet lepsze od zachodnich.

#237 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 28 maj 2013 - 16:46

Najlepsza rasa świń na maciory roznice sa moze nie kolosalne bo kiedys mialem nasze rasy krajowe choc tylko z nazwy zostaly polskie bo wszystkie maja juz domieszki z zachodu i skandynawi a i wschodu tez tak wiec chodzi teraz o to aby genetyka swini dala duzy wyrownany miot a tucznik jak najwiekszy przyrost chudego miesa przy jak najnizszym zuzyciu paszy bo innej drogi nie ma

#238 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 28 maj 2013 - 18:09

Najlepsza rasa świń na maciory zakupiliśmy 30 loch pbz x wbp, z czego 6 juz wypadło a nawet sie nie oprosiły, u nas w polsce nasze ojcowskie rasy mają sorki za wyrażenie spiepszoną genetyke.

#239 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 28 maj 2013 - 23:09

Najlepsza rasa świń na maciory a ty myslisz ze danbred czy pic i inne nie wypadna ja rok tem kupilem z duze pieniadze razem 90 szt i juz 17 nie ma one potrzebuja wszystkiego naj i tez sie wykruszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 29 maj 2013 - 08:00

Najlepsza rasa świń na maciory Masz rację maxiben, 10 - 20% zawsze wypadnie przed lub po pierwszym porodzie, niestety takie są uroki chowu świń.