Skocz do zawartości

Zdjęcie

siewnik amazone d8 specjal

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelmf

pawelmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 16:59

siewnik amazone d8 specjal Panowie kupiłem siewnik amazone d8 specjal i mam takie nurtujące mnie pytani czy jak kręcę kołem siewnika i jest ustawiana np. na 50 to w skrzyni słychać takie coś jakby przeskakiwało coś i kulka wysiewające kręcą się z taki poślizgiem ale gdy przesuwam przekładnie bliżej do 100 to ten poślizg jest mniejszy i kółka okręca się coraz lepiej i jednocześnie w skrzyni robi się ciszej . czy to tak powinno być.
Sprzedam prasę kostkującą welger ap 41 stan bdb

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
siewnik amazone d8 specjal Dzisiaj, 00:15
  •  

#2 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 grudzień 2011 - 17:17

siewnik amazone d8 specjal Objawy które opisałeś są normalne dla siewników Amazone ,i nie tylko D8 ,wszystkie tak mają .
Jak się dobrze przypatrzysz to tryby wysiewające poruszają się ruchem skokowym ,to znaczy że nawet jak jedziesz siewnikiem szybko to jest taki ułamek sekundy że te trybki się zatrzymują .

Rada dla ciebie -nigdy nie kręć kołem siewnika "do tyłu ",w tych siewnikach są w skrzyni przekładniowej łożyska jedno kierunkowe i kręcąc do tyłu możesz rozwalić przekładnię .

#3 Share kelevra

kelevra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 18:40

siewnik amazone d8 specjal ja mam dokladnie tak samo:)nie ma co sie przejmowac

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 18:55

siewnik amazone d8 specjal znając zasadę działania to nie powinno się zatrzymywać. ja w przekładni wymieniałem łożyska jednokierunkowe kilka razy i doszedłem do wniosku że muszę wyciągnąć całą belkę wysiewającą bo chyba za ciężko się kręci.. wracając do tematu to jeśli jedno z trzech łożysk się uszkodzi to zmniejszy się wysiew o 1/3 i właśnie wtedy przerywa napęd. bywa też, że łożysko jednokierunkowe jest OK i zaczęło się obracać w korbowodzie. ja na twoim miejscu rozebrał bym i sprawdził wszystko. tzn rolki, sprężyny, łożyska jednokierunkowe i obsadzenie w korbowodzie a przy okazji dobrze wymyjesz i olej zmienisz. Ps nie można łożyska włożyć odwrotnie bo nie będzie się dało obrócić albo coś walnie.

Edytowany przez Ginterpol, 21 grudzień 2011 - 18:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share paawlik227

paawlik227

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 20:57

siewnik amazone d8 specjal witam ja mam D7 i tez byłem zdziwiony tym przerywaniem :blink: ale typ od ktorego go kupowałem miał jeszcze 3 amazonki i we wszystkich było tak samo... ale na poczatku nie chciałem mu wierzyc ze te siewniki tam maja i myslałem ze zepsiuty :rolleyes:

#6 Share BLV

BLV

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 03 luty 2013 - 16:56

siewnik amazone d8 specjal koledzy a jesli kolo zrobi jeden lub dwa obroty do tylu to cos stanie sie w skrzyni ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share smokus1234

smokus1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 09:01

siewnik amazone d8 specjal Koledzy prosze o pomoc odnośnie łożysk jednokierunkowych w Amazone. Mam Amazone D8 , zmniejsza mi znacząco dawkę w rzepaku, zdjąłem i rozebrałem skrzynie bo myślałem że może to te łożysko. Sprawdzam je ręcznie i oba pracują dobrze, czy jak ktoś z was miał uszkodzone to było to zauważalne gołym okiem? dodam że na korbowodzie od plastikowych krzywek też nie ma luzu.

Dodaj odpowiedź