Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni TUZ+WOM w ''ciężkiej serii''

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 16:44

Przedni TUZ+WOM w ''ciężkiej serii'' Witam, znalazłem do kupienia TUZ+WOM do mojego 9145 tylko zdemontowany jest z 6 cylindrowego konkretnie 12245 i mam takie pytanie czy ten wom będzie pasował? Bo TUZ sie mi wydaje że na pewno tak? Jak wygląda sprawa z napędem wom-u?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni TUZ+WOM w ''ciężkiej serii'' Dzisiaj, 13:07
  •  

#2 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 16:57

Przedni TUZ+WOM w ''ciężkiej serii'' Nikt nie ma wom-u przedniego ??
Zetor is power
power is Zetor

#3 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 19:15

Przedni TUZ+WOM w ''ciężkiej serii'' Kolego Tuz napewno będzie pasował a co do Womu to nie wiem czy nie miał on napędu z wału silnika tam gdzie jest to koło pasowe, W zetorach tych mniejszych czy to 7245 czy 7745 chyba właśnie tak to było rozwiązane i tam było sprzęgło. Wiecej niepomoge bo tego jest bardzo mało i poprostu się z takim nie spotkałem.

#4 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 16:12

Przedni TUZ+WOM w ''ciężkiej serii'' Najprawdopodobniej jest tak jak mówi @malopolanin64 bo w naszym 8145 w kole pasowym są otwory i by tam pasowało coś przykręcić ;) .Tylko nie wiem czy serwomechanizm nie będzie przeszkadzał w montażu.W ciągniku z orbitrolem nie powinno być problemu.Włączanie odbywa się za pomocą hydrauliki więc jedną parę szybko złączy pewnie byłoby trzeba poświęcić.@oFsik za jakie pieniądze ten wom z tuzem?

#5 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 14:38

Przedni TUZ+WOM w ''ciężkiej serii'' Tuz+Wom był za 4tys ale poszedł... jest sam tuz ale lipny ;/
Zetor is power
power is Zetor

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1711 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 15:40

Przedni TUZ+WOM w ''ciężkiej serii'' Nie wiem czy tak do końca z 6 cylindrowego będzie pasował do 4 cylindrowego ja w swoim zetorze 10540 4 cylindrowym tuza mam przykręconego do bocznych listw które są po bokach silnika a napęd womu jest z koła na wale silnika po przez sprzęgło , załączany jest elektrozaworem hydraulicznym,
ZETOR TEAM

#7 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 16:48

Przedni TUZ+WOM w ''ciężkiej serii'' @oFsik jak sam tuz i lipny to nie wiem czy warto się w to pakować.Ja z bratem zrobiliśmy tuza za 1500-1600 pln(przy czym hydraulika kosztowała ok 800pln),nasz tuz podnosi przód zetora 8145 z turem(nie wiem ile w udźwigu to może być).
@wojtal24 twój 10540 jest ulepszoną wersją 10145 więc teoretycznie nawet od twojego powinien pasować do tych starszych modeli,ale w tamtych jest wom włączany hydraulicznie a nie el/hydr.

sporo części od ciągników 12045-16245(6 garów) pasuje do modeli 8045-10245(4 cylindry) więc również wom i tuz powinien pasować(nie poparte żadnymi naocznymi obserwacjami).

Edytowany przez PLis87, 01 styczeń 2012 - 16:50.

#8 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 18:51

Przedni TUZ+WOM w ''ciężkiej serii'' Ojciec się napalił i jest co jest ;/ a tamten zestaw tuz+wom za 4tys taka okazja no ale szeryf zrobił po swojemu ;/
Zetor is power
power is Zetor

#9 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1711 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 19:11

Przedni TUZ+WOM w ''ciężkiej serii''

@oFsik jak sam tuz i lipny to nie wiem czy warto się w to pakować.Ja z bratem zrobiliśmy tuza za 1500-1600 pln(przy czym hydraulika kosztowała ok 800pln),nasz tuz podnosi przód zetora 8145 z turem(nie wiem ile w udźwigu to może być).
@wojtal24 twój 10540 jest ulepszoną wersją 10145 więc teoretycznie nawet od twojego powinien pasować do tych starszych modeli,ale w tamtych jest wom włączany hydraulicznie a nie el/hydr.

sporo części od ciągników 12045-16245(6 garów) pasuje do modeli 8045-10245(4 cylindry) więc również wom i tuz powinien pasować(nie poparte żadnymi naocznymi obserwacjami).

Silnik 6 cylindrowy jest dłuższy od 4 cylindrowego czyli nie wiem czy będą pasować otwory do tych bocznych wzmocnień silnika a na tym trzyma się bynajmniej u mnie przedni TUZ
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 17:25

Przedni TUZ+WOM w ''ciężkiej serii'' Powinno pasowac gdyż rama i śruby przykrecane są w seriach cięzkich ursusów i zetorów takie same. Mam tuz i wom w 16245 i jest specjalny rozdzielacz którym przewodem ze skrzyni idzie olej do napędu przedniego wom.
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)