Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbieżność w Zetorze 7011

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 10 maj 2007 - 13:55

Zbieżność w Zetorze 7011 Mam taki problem w zetorze 7011.Gdy skręcam np w prawo to prawe koło sie pochyla i bardzo "ryje" ziemie gdy skręcam w drugą strone to samo. Gdy ciągnik ma koła prosto to nic nie widac. Nie wiem co z tym zrobić bo czasem na polu to sie nie da nakręcic bo tak ryje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zbieżność w Zetorze 7011 Dzisiaj, 07:54
  •  

#2 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 10 maj 2007 - 15:09

Zbieżność w Zetorze 7011 A dlaczego sądzisdz ze to zbieżnośc??

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#3 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 10 maj 2007 - 15:10

Zbieżność w Zetorze 7011 Nie wiem tak mi sie wydaje. Ale nie wiem co dokładnie jest!!!!!!!!Prosze o pomoc

#4 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 10 maj 2007 - 15:12

Zbieżność w Zetorze 7011 Sprawdz czy nie masz luzu na łożyskach, ja kiedys cos podobnego miałem to przy skręcaniu na oranym koło mi spadło z czopa.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#5 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 10 maj 2007 - 18:42

Zbieżność w Zetorze 7011 Jak będzie lekki luz na łożyskach to nie będzie to problemem. Wystarczy tylko "podciągnąć" łożysko nakrętką na czopie. A jeśli wystąpił taki przypadek jak miał Balzak to nie dałoby się jeżdzić nawet na wprost bo koło zapewne kołysałoby się na czopie jak zwariowane (raz przy C 4011 tak zjechałem łożysko, że prawie koło spadło mi z czopu).
Jeśli chodzi o tą zbiezność to najlepej jakbyś miał instrukcje do ciągnika- tam wszystko pisze jak dla danego modelu się to robi. Na lekcji mechanizacji rolnictwa pamiętam jak nauczyciel mówił nam, że są 2 zasady: 1. W ciągnikach bez przedniego napędu kola musza lekko patrzeć do wewnątrz, natomias w 4x4 to muszą się lekko "rozjeżdżać". Ale to nie oznacza, że te różnice mają być widoczne gołym okiem! Chyba ma to być tylko 1cm różnicy.
Ale wątpie aby to było przyczyna "rycia" kół...

#6 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 11 maj 2007 - 13:05

Zbieżność w Zetorze 7011

jeśli wystąpił taki przypadek jak miał Balzak to nie dałoby się jeżdzić nawet na wprost bo koło zapewne kołysałoby się na czopie jak zwariowane (raz przy C 4011 tak zjechałem łożysko, że prawie koło spadło mi z czopu).

mi przez lozysko przednie kolo juz chyba 2 razy spadlo w "60". a co do samego tematu, to powodow moze byc kilka. po pierwsze moze byc zgiety czop (moze smigales po jakichs wertepach :blink: ) , moze byc zgieta os (patrz wyzej) a takze moze byc zle ustawiona zbieznosc. u mnie w c-4011 sa tak smiesznie troche "rozjechane" przednie kola (w sensie sa tak zbiezne i pochylone, ze gory rozchodza sie do zewnatrz), ze troche ciezko skrecac, oraz jeszcze "ryją" zewnetrzne kola przy skrecie. ale przynajmniej sie nie zuzywaja opony tak szybko, bo pochyl zmiejsza pow styku.

#7 Share tomato21

tomato21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 październik 2007 - 17:31

Zbieżność w Zetorze 7011 Witam jestem nowy na tym forum i chciałem się przywitać i jednocześnie zadać pytanie: czy wie ktoś jaka powinna być ustawiona zbieżność w zetorze 5011 bo mam takowego sprzęta ale ściera mi opony i ,,ucieka'' w obie strony w czasie jazdy po asfalcie.
Pozdrawiam i dzięki a info

#8 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 21 październik 2007 - 09:39

Zbieżność w Zetorze 7011 zbieznosz 6-4 mm.krecisz drazkiem poprzecznym.ale to ze ucieka to jest problem ze wspomaganiem

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#9 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 05 luty 2008 - 16:40

Zbieżność w Zetorze 7011 Nie chce zakladac nowego tematu wiec napisze w tym.Od kiedy kupilismy 7011 to po drodze zawsze chodzil tzn.sam skrecal ale kola szly rowno.Zaczelismy szukac przyczyny i pewnego dnia ojciec zauwazyl ze jedna ze srub ma calkowity luz tzn.mozna ja obracac B) Postanowilismy zmienic ta srube a przy okazji druga taka sama ktora jest kolo niej B) I oczywiscie po pierwszych przejazdach trzeba bylo je dokreci-juz nie latal tylko szedl rowno-ale wczoraj po dluzszej drodze zauwazylismy ze znowu nam chodzi po szosie.No to lap za klucz i na mase dokrecilismy.I teraz kierownica kreci sie bardzo ciezko i po za tym jak odbijam w druga strone to kola tak sie gwaltownie odbijaja-tluka.Nie wiem co jest-licze na wasza pomoc :)

http://www.agrofoto....image36359.html chodzi o te 2 sruby na przedniej osi-poźniej zapodam zdjecie z zaznaczonymi dla tych ktorzy nie wiedza o ktore chodzi.

#10 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 luty 2008 - 23:34

Zbieżność w Zetorze 7011

Nie chce zakladac nowego tematu wiec napisze w tym.Od kiedy kupilismy 7011 to po drodze zawsze chodzil tzn.sam skrecal ale kola szly rowno.Zaczelismy szukac przyczyny i pewnego dnia ojciec zauwazyl ze jedna ze srub ma calkowity luz tzn.mozna ja obracac B) Postanowilismy zmienic ta srube a przy okazji druga taka sama ktora jest kolo niej B) I oczywiscie po pierwszych przejazdach trzeba bylo je dokreci-juz nie latal tylko szedl rowno-ale wczoraj po dluzszej drodze zauwazylismy ze znowu nam chodzi po szosie.No to lap za klucz i na mase dokrecilismy.I teraz kierownica kreci sie bardzo ciezko i po za tym jak odbijam w druga strone to kola tak sie gwaltownie odbijaja-tluka.Nie wiem co jest-licze na wasza pomoc :)

http://www.agrofoto....image36359.html chodzi o te 2 sruby na przedniej osi-poźniej zapodam zdjecie z zaznaczonymi dla tych ktorzy nie wiedza o ktore chodzi.

Zaznacz i pokaż.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 06 luty 2008 - 15:46

Zbieżność w Zetorze 7011 Prosze bardzo B)

[attachment=663:gallery_...75_74499.jpg]

#12 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 luty 2008 - 18:00

Zbieżność w Zetorze 7011

Prosze bardzo B)

[attachment=663:gallery_...75_74499.jpg]

Na początek sprawdził bym zbieżność. a potem ustawienia przy wspomaganiu. Akurat ze wspomaganiem nie miałem do czynienia ale powinny tam być jakieś możliwości regulacji.

#13 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 06 luty 2008 - 18:01

Zbieżność w Zetorze 7011 Tylko jak sie sprawdza zbieznosc B) Moze ktos powie jak to zrobic w skrocie tak?

#14 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 luty 2008 - 18:06

Zbieżność w Zetorze 7011

Tylko jak sie sprawdza zbieznosc B) Moze ktos powie jak to zrobic w skrocie tak?

Zmierz po wewnętrznej stronie felgi odległości z przodu i z tyłu obu kół. Przed mierzeniem należałoby skasować luzy łożysk i sprawdzić bicie felg.

#15 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 06 luty 2008 - 18:12

Zbieżność w Zetorze 7011 Ale odleglosci od czego?

#16 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 luty 2008 - 18:18

Zbieżność w Zetorze 7011

Ale odleglosci od czego?

Miedzy przednimi kołami prawej i lewej strony.

#17 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 06 luty 2008 - 18:19

Zbieżność w Zetorze 7011 Tak sie nie robilo do czasu jak te sruby nie zostaly zacisniete.Trzeba bedzie posprawdzac.

#18 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 16 luty 2008 - 11:37

Zbieżność w Zetorze 7011 oki juz zrobilem to zeby sie lekko krecilo :) jest tam regulacja na wspomaganiu.

ale teraz druga sprawa-gdy jade po szosie i gdy jest sliska nawierzchnia to mi go zaczyna scigac w prawa strone ;) ale robi sie to tak gwaltownie ze mozna wjechac do rowu, zastanawia mnie czemu tylko w prawa strone i dlaczego gdy jest slisko-bo gdy jest sucha nawierzchnia jedzie sie ladnie :) czy moze byc to wina zbieznosci?

#19 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 luty 2008 - 14:17

Zbieżność w Zetorze 7011

oki juz zrobilem to zeby sie lekko krecilo :) jest tam regulacja na wspomaganiu.

ale teraz druga sprawa-gdy jade po szosie i gdy jest sliska nawierzchnia to mi go zaczyna scigac w prawa strone ;) ale robi sie to tak gwaltownie ze mozna wjechac do rowu, zastanawia mnie czemu tylko w prawa strone i dlaczego gdy jest slisko-bo gdy jest sucha nawierzchnia jedzie sie ladnie :) czy moze byc to wina zbieznosci?

Popracuj jeszcze nad regulacją wspomagania, bo to raczej tu leży przyczyna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 17 luty 2008 - 17:46

Zbieżność w Zetorze 7011

Popracuj jeszcze nad regulacją wspomagania, bo to raczej tu leży przyczyna.

czy ja wiem czy to jest wspomaganie :) zastanawia mnie tylko czego akurat po sliskim tak sie robi ;)

a moze to prawy hamulec jest calym winowajca?moze lekko przyhamowuje prawym kolem i juz ciagnik leci :) to by wyjasnialo nawet to ze tylko po sliskim-po suchym przednie kola maja przyczenosc wiec nie rzuca ale po sliskim juz nie maja i caly ciagnik jest sterowany tylna osia a jej rzut powoduje to ze traktor sobie plynie na prawa strone :)

co o tym sadzicie?

p.s po rozpedzeniu ciagnika i zahamowaniu lekko ciagnie na prawo. :)