Rafii

Renault 120,54

Polecane posty

Rafii    8

Koledzy czy w modelu 120.54 jest możliwość podciągnięcia sprzęgła? Jeśli tak to jak? Są takie objawy jakby do końca nie wysprzęglało, biegi wchodzą ze zgrzytem.

 

Sorry z tytuł z dużych liter-nie zwróciłem uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniak222    1

jezęli chodzi o sprzęgło nożne to chyba jest śruba rzymska w srodku w kabinie tylko tak nisko pod całym pedałem bo u siebie patrzyłem. A jak drugi stopień to jest koło skrzyni za schodkami z lewej strony śruba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

u mnie pedał sprzęgła połączony jest z jakimś silniczkiem pod bezpiecznikami. I jak to dalej jest sterowane to nie mam pojęcia. Wyjasni ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maldar    12

A jaki masz rewers EH czy mech

Bo jak mowisz ze masz cos w stylu silniczka to moze byc ze to jest czujnik do sterownika sprzęgła i tego chyba się nie reguluje kluczem i śrubokrętem tylko robi się kalibracje tego sterownika.

Tak mi się wydaje ale moge sie mylic. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

kolego Ty masz wspomagane sprzęgło elektrohydraulicznie i trzepa sprawdzić układ....


gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

Mechanik był i nic nie wniósł do sprawy. Powiedział że może być sprzęgło lub jakieś łożysko na wałku. Powiedzcie mi czy w reni 120.54 jest jakieś okienko inspekcyjne w skrzyni. Czy można zobaczyć jak wygląda sprzęgło. Jeszcze jedno bo rozgorzała miedzy mną a teściem rozmowa na temat sprzęgła . Czy jeśli sprzęgło będzie miało pościerane okładziny to będzie się ślizgało. Bo u mnie wygląda jakby nie wysprzęglało . Ma może ktoś schemat sprzęgła w tym ciągniku.

Edytowano przez Rafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejlud    0

Kolego Rafii do sprzęgła nie zajrzysz. Ja ze sprzęgłem mam taki obiaw iż jak wcisnę sprzegło to mi nie wysprzęgla a jak rewers wcisnę na zero to nie mam probłemu z wrzuceniem biegu. Nie wiem jaki masz rewers ale podejrzewam że Nectra ma rewers przy kierownicy. Druga sprawa czy one mają tarczę sprzęgłową czy to odbywa się na tarczkach tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

Kolego u mnie rewers jest sterowany z deski rozdzielczej i są tylko dwie pozycje-przód i tył. Koledzy nikt nie ma schematu sprzęgła?

Edytowano przez Rafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

koledzy co do sprzęgła to ja mam małe pytanie, a mianowicie: którą stroną założyć tarczę sprzęgłową? w tarczy jest to mocowanie(tuleja) z frezami które nakłada się na wałek sprzęgłowy i z jednej strony tarczy ta tuleja więcej wystaje, a z drugiej mniej. pytam bo nie wiem czy dobrze zaznaczyłem jak rozbierałem i wolę się upewnić. może ktoś z was wymieniał lub rozbierał sprzęgło albo poprostu wie jak to powinno być założone. jest to model Renault 103.14(ale chyba we wszystkich Renault-ach tarcze sprzęgłową zakłada się tak samo), super by było jak ktoś by się wypowiedział, bo nie chciałbym dwa razy tego rozbierać i składać

z góry dzięki za pomoc

pzdrawiam Grzesiek10314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maldar    12

koledzy co do sprzęgła to ja mam małe pytanie, a mianowicie: którą stroną założyć tarczę sprzęgłową? w tarczy jest to mocowanie(tuleja) z frezami które nakłada się na wałek sprzęgłowy i z jednej strony tarczy ta tuleja więcej wystaje, a z drugiej mniej. pytam bo nie wiem czy dobrze zaznaczyłem jak rozbierałem i wolę się upewnić. może ktoś z was wymieniał lub rozbierał sprzęgło albo poprostu wie jak to powinno być założone. jest to model Renault 103.14(ale chyba we wszystkich Renault-ach tarcze sprzęgłową zakłada się tak samo), super by było jak ktoś by się wypowiedział, bo nie chciałbym dwa razy tego rozbierać i składaćz góry dzięki za pomocpzdrawiam Grzesiek10314

Nie rozbierałem dokładnie tego ale mi się wydaje że musisz założyć tą krótszą stroną musisz dać do koła zamachowego bo inaczej będzie o nie ocierało.

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejlud    0

Znalazłem coś odnośnie sprzęgła w seri54 tractorshift. A mianowicie nie ma tarczy sprzęgłowej jest jedynie tarcza od WOM a skrzynia ma sprzegło hydrauliczne na tarczkach.Szarpanie i nie wysprzęglanie do końca to albo potrzeba kalibracji albo problem z potencjometrem sprzęgła.Moge sie oczywiscie mylić gdyż nie jestem mechanikem tylko użytkownikem. Prośił bym o uwagi kogoś kto może wie lepiej.Mam jeszcze pytanie może ktoś ma wiedze na temat kalibracji sprzęgła.Chciałem wstawić skan sprzęgła ale coś mi nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek77    0

ja własnie dzis rozkrecalem sprzeglo w 106-14 i jest dluzszym wypustem do kola zamachowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

Kolego podeślij skan tego sprzęgła na maila rafal.grebicki@wp.pl

Może ktoś na forum wie jak skalibrować te sprzęgło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0277    2

Mam takie cos moze ktos zkorzysta- part searh i traktor searh itd.http://www.vapormatic.com/

Edytowano przez maniek0277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejlud    0

Katalogi są na stronie claas - serwis-parts doc online dla klientów-please login przestawić na polski i zaznaczyć agree i login-

ciągniki-historie-model-numer nadwozia i jesteśmy w katalogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

dzięki koledzy

@tomek77 bardziej mi pomógł bo napisał że właśnie rozbierał sprzęgło, więc myślę że napewno dobrze mówi

@maldar także dzięki za odpowiedź(chciałeś pomóc, to też się liczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

Dzięki kolego Andrzejlud. Był bym jeszcze bardzo wdzięczny gdybyś pomógł mi znaleźć mój model .Mianowicie 120.54 Nectra 1992r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

Katalogi są na stronie claas - serwis-parts doc online dla klientów-please login przestawić na polski i zaznaczyć agree i login-

ciągniki-historie-model-numer nadwozia i jesteśmy w katalogu

 

 

Kolego andrzejlud pochwal się jeszcze gdzie są opisy części z tego katalogu

Edytowano przez tomek83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj