Skocz do zawartości

Zdjęcie

~2200m2 do zagospodarowania

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sonofwood

sonofwood

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 22:06

~2200m2 do zagospodarowania ... drób? świnie? krowy? może coś innego?
Co się teraz opłaca?
300ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
~2200m2 do zagospodarowania Dzisiaj, 05:12
  •  

#2 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 23:37

~2200m2 do zagospodarowania Opłaca to się wszystko tylko trzeba z głowa gospodarzyć po pierwsze to jeśli masz tak dużo ziemi w co nie chce zbytnio wierzyć no chyba że w totka wygrałeś no ,ale nie moja sprawa.jak to jest ziemia o klasie 2 i 3 to siej tam pszenicę I PIER*** w łep te hodowle bo przy tym to jest ,ale roboty od **** :lol:

#3 Share sonofwood

sonofwood

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 23:48

Opłaca to się wszystko tylko trzeba z głowa gospodarzyć po pierwsze to jeśli masz tak dużo ziemi w co nie chce zbytnio wierzyć no chyba że w totka wygrałeś no ,ale nie moja sprawa.jak to jest ziemia o klasie 2 i 3 to siej tam pszenicę I PIER*** w łep te hodowle bo przy tym to jest ,ale roboty od **** :lol:

:>
11lat w rolnictwie + lata szczenięce :>
W zasadzie 300ha swoje i 300 dzierżaw(które raczej będzie trzeba zdać), a jako ze takie rolnictwo to zjadanie własnego ogona, wiec myśl jest taka by iść troszeczkę dalej. Mój ojciec się tym kiedyś zajmował(spore doswiadczenie), zlikwidował hodowle, teraz chyba pluje sobie w brodę...
Ziemie marne. Przeważają 4-5. 3jka to maks.

900m2 moge przeznaczyc tez pod grzyby :) pieczarka raczej oklepana ale np. shiitake albo boczniak?

Edytowany przez sonofwood, 21 grudzień 2011 - 00:32.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 06:16

~2200m2 do zagospodarowania No to dla przykładu podam że w moim powiecie też taki jeden ma ponad 300 ha i ma tam hodowle kur niosek chyba i sieje tam tylko QQ aby te kury wyżywić. Hodowle bydła na takim areale to musiał byś stawić oborę na 300 dojnych albo bydło mięsne to się teraz także opłaca i pewnie będzie nadal i myślę że to jest pewniejsza inwestycja niż mleko.Zresztą do takich kroków to trzeba przeanalizować cały rynek bo tak bez z orientowania strzelać na ślepo to nie bardzo.(Kukurydza na ziarno także się opłaca zresztą ci analizujący ten rynek płaczą bo każdy woli produkować teraz na energię i etanol niż na żywność a więc popyt na to ziarno będzie.

#5 Share daromen89

daromen89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Elektronika

Napisany 21 grudzień 2011 - 08:13

~2200m2 do zagospodarowania ja to bym puścił to w dzierżawę wziął dla siebie dopłatę plus kasa z dzierżawy i spał całe dnie:D

#6 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 21 grudzień 2011 - 11:27

~2200m2 do zagospodarowania Dopłata i kasa z dzierżawy ??????? Ciekaw jestem gdzie znajdziesz takiego idiotę co by się zgodził na takie warunki No może ktoś z krowami mlecznymi zgodziłby się wziąć żeby skarmiać ewentualnie kosić trawę ale jakby mi coś takiego ktoś zaproponował to ładnego siniaka miałby na d*pie od kopa

#7 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 21 grudzień 2011 - 12:02

~2200m2 do zagospodarowania Kolego @maroon a co w tym dziwnego żeby tak zrobić. Ja już od dłuższego czasu zauważyłem że wszystko zależy w jakiej częsci polski sie mieszka! Powiem tylko że u nas znaczy wielkopolska okolice Kalisza to mnóstwo ludzi oddaje ziemie w dzierżawe za np. 1000zl za hektar plus dopłata jego nie dzierżawcy!! Wiec nie widze w tym nic dziwnego.
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#8 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 12:03

~2200m2 do zagospodarowania musial by byc niezly idjota zeby jeszcze placic dzierzawe i co by z tego mial wielkie g**** bo tylko by do tego dokladal

#9 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 13:32

~2200m2 do zagospodarowania ilnicki96 u nas w okolicy dopłata dla właściciela i jeszcze pół tony zboża to norma więc nie dziw się. ale zależy to do regionu w którym sie mieszka.

Wracając do pytania autora. W dzisiejszej koniunkturze opłaca się praktycznie wszystko. I same zboża, i kukurydza, trzoda bydło mleczne, opasowe, kury nioski itp. Jak dla mnie najpewniejsze jest bydło mleczne gdyż wahania cenowe zdarzają się to najrzadziej i sa najmniejsze. Jeśli chodzi o całą resztę to juz jest różnie.

jeśli miałbym ci coś polecić to trzoda w cyklu otwartym. Jak cena na trzode jest dobra to robisz rzut i zbożem karmisz świnki. Jak trzoda ma się kiepsko to sprzedajesz zboże i wychodzisz na swoje.

#10 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 21 grudzień 2011 - 16:34

~2200m2 do zagospodarowania Wiesz, na te 3OOHa możesz hodować świnie, jakieś 2,5tyś. szt. rocznie tucznika mógłbyś odstawić
Dostęp słomy byś miał, to taniej by cie wyszła nowa obora na głębokiej ściółce, niż na rusztach :)
Może porozmawiaj z tymi co trzymają świnie w dużych ilościach, lub co hodują i bedziesz wiedział. W bierzącej chwili będziesz miał dobre zyski..no ale najpierw byś musiał zainwestować w chlewnie. Dodany obrazek
Na takim areale to naprawde masz pola do działania... ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 16:54

~2200m2 do zagospodarowania Też potwierdzam słowa Petekw. Okolice Kalisza głód ziemi.

#12 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 17:33

~2200m2 do zagospodarowania No to nie wiem jakim cudem wam się to opłaca i nic dziwnego że u was ziemia jest taka droga Powiem jedno - gdybym miał możliwość brać kasę za dopłaty i jeszcze coś dodatkowo to żyć nie umierać - zero zmartwień o pogodę, ceny i zbyt Jak kolega co zaczął ten post ma takie możliwości to po jaką cholerę się pchać w rolnictwo?

#13 Share sonofwood

sonofwood

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 17:42

~2200m2 do zagospodarowania Oddawanie ziemi w dzierżawę absolutnie nie wchodzi w grę. Nie ma opier...
Liczę właśnie boczniaka... Świnie zdaje się zyskowniejsze choć pracy więcej trzeba włożyć i zainwestować w jakieś mikroguardy :).

#14 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 21 grudzień 2011 - 17:45

Kolego @maroon a co w tym dziwnego żeby tak zrobić. Ja już od dłuższego czasu zauważyłem że wszystko zależy w jakiej częsci polski sie mieszka! Powiem tylko że u nas znaczy wielkopolska okolice Kalisza to mnóstwo ludzi oddaje ziemie w dzierżawe za np. 1000zl za hektar plus dopłata jego nie dzierżawcy!! Wiec nie widze w tym nic dziwnego.

bo u was badylarze cenę windują.
Chociaż nie wiem jaki sens więcej ha obsadzić warzywami żeby potem za prawie darmo oddać na giełdzie kaliskiej albo wrocławskiej

#15 Share adriano1299

adriano1299

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 18:53

~2200m2 do zagospodarowania na takim areale też bym polecał trzodę dużo ha i można z tego mieć dużo zboża i zarazem słomy. chlewnie na głęboką i też za dużo roboty nie mam. Ja tak mam i nie ma dużo roboty raz na tydzień kulka słomy na kojec i starczy. potem ciągnikiem się wyrzuci i bez pracy. i tak jak ktoś wyżej napisał że w cyklu otwartym. polecam trzodę. teraz jak liczyliśmy to zostało 230 zł na sztuce na czysto. wiec polecam trzodę chlewną. jak byś chciał więcej się dowiedzieć pisz na profil.
mogę ci trochę opowiedzieć co i jak.

#16 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 19:01

~2200m2 do zagospodarowania kolego to jak tak mysilisz zeby odal w dzierzawe to czego sam tak nie robisz moze on to kocha co robi i nie bedzie dawal swojej ziemi w cudze rece ja tez biore na wiosne 5 ha bo sasiadka mi chce odac ale ja place podatek ja biore doplaty

#17 Share sonofwood

sonofwood

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 21:38

~2200m2 do zagospodarowania Ziemi w dzierzawe nie oddam :).
230zl za sztuke? Jak to obliczyles?

Najprosciej zakladajac 5,40kg x 100kg = 540 zł
Chowana od prosiaka, tak? Pierwszym rzutem, ja musze kupic tego prosiaka czyli ~150zł. Zboże swoje. Ile paszy wciągnie taki prosiak do 100kg? 300kg? 300kg np. pszenżyta(nie znam sie na paszach) + 15% (rzekomo) dodatkow jak witaminy i inne suple(podobno kulturysci wsuwaja asze dla swin :D) = ~300zł? (ile kosztują dodatki do pasz?)

540-150-300-(weterynarz)= ~90-lekarz w razie w? To maks 50zl za sztuke niech wyjdzie.

Czego nie wiem?

#18 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 21:40

~2200m2 do zagospodarowania ilnicki- no to to jest zdrowy układ i tak też jest u nas rozpowszechnione dlatego ja sobie nie wyobrażam jak można brać dzierżawę bez dopłat i jeszcze coś płacić właścicielowi? To gorzej niż system pańszczyźniany z tym tylko wyjątkiem że dzierżawiący robi to z własnej nieprzymuszonej woli

#19 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 22 grudzień 2011 - 08:15

~2200m2 do zagospodarowania a myślałeś może o biogazowni ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sonofwood

sonofwood

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 13:10

a myślałeś może o biogazowni ??

Myślałem. Duża inwestycja liczona w grubych milionach...