raul1985

NH T6050 Plus czy Zetor Forterra 135

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
raul1985    10

Witam !

Który z tych ciągników poleciliście by jako główny do gospodarstwa używany był by głownie do agregatu uprawno-siewnego 3m na bronie aktywnej i pługa obrotowego 4 ogólnie miałby zastąpić mf-a 6160 i obrabiać ok 80 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus11    1

Z własnego doświadczenia to polecam zdecydowanie NH

Mam 6 lat ciągnik i jedyne co to wymieniłem 1 czujnik za 120zł i praktycznie żadnych innych niespodzianek nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Nie wiem czy wiesz,ale NH to 6 cylindrowy ciągnik a Zet to 4.Po drugie w przypadku NH 4 skibowy pług nie będzie problemem,lecz z zetorem już nie było by tak miło,ponieważ jest to o wile mniejszy(czyt.krótszy) traktor wiec mógłby mieć problem z utrzymaniem się na 4 kołach. Jaka jest różnica w cenie ?

Osobiście wybrałbym NH ze względu na większy komfort pracy na polu i jazdy po drogach(res.kabina),większy rozstaw osi(lepsza stabilność z pługiem,agregatem).Ale wybór należy do Cb. Pozdrawiam


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

cena ok 200 za zetora 240 za nh też bym brał nh tylko kasy mam trochę mało bo ciągnik ma być za kasę z młodego rolnika chyba ze poratuje sie jakimś kredytem

 

jeszcze pytanie do ilu km będzie można podkręcić nh po gwarancji ?

Edytowano przez raul1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Polecam NH sąsiad ma i jest zadowolony ciągnie pług 180cm i pakomat. Weż wersje POVERCOMMAND jest lepiej wyposażony :) Zetora mam i to nie jest to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojoch7340    6

ja bym brał zdecydowanie zetora w testach 135forterra miała najnisze spalanie jest to nowoczesny silnik wcale nie jest tak żle z 4obrotowa bo w galerii chodzą nawet 8641 i dają rade w szkolemamy Nh tl90 stoi teraz z 2miesiące i kałurza oleju pod nim mam nawet fotke traktor nie robi dużo a pare usterek w drobnych w nim było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scisly97    0

Ja bym wybrał NH ze względu na silnik 6-o cylindrowy, większe gabaryty, oraz jak ktoś wyżej napisał resorowana kabina, przez co komfort. Oraz mi osobiście bardziej podobają się NH :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Mam NH T6050 i mogę śmiało polecić. Komfort pracy, robotę swoją robi. A podkręcić go można ok 20-30 KM (gdzieś takie info znalazłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

wiaomo nh lepszy komfort no i wyższa półka, ja zetorem 123 km wg iso ciągam czwórkę obrotową na 1,8m na klasie gleby IV i agregat dwutonowy i daje rade a spore górki mam, ale teraz jakbym miał kase to pewnie bym niebieskiego albo innego lepszego kupił, pomyśl jeszcze o kubocie największej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Między jedny a drugim jest aż 24KM różnicy na kożyśc Zetora ;) Do tego NH to bardziej można porównac Forterre 125 która jest zaledwie 7KM mocniejsza :D


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Za 180 można wyrwać, ale bez klimy, bez zaczepów i bez obciążników. Pewnie bez kół za 160 by sprzedali. Bierz nh, możesz do dotacji młody rolnik dołożyć kredyt młody rolnik i spokojnie spłacać. Skrzynia w nh bez porównania, ciągnik dużo większy, cięższy, komfort też bez porównania. Skrzynia z funkcją auto fajna do transportu. Obejrzyj sobie na spokojnie obydwa w tym samym dniu. Wiadomo 40 tys to nie mała różnica, ale ja przed takim samym wyborem stałem i się zdecydowałem, tylko wtedy było troche taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kolego - spójrz tutaj: http://allegro.pl/ciagnik-zetor-forterra-135-mega-promocja-i1987232029.html

Zetor135 - 137 KM, a NH6050 127 KM

Różnica w cenie jest bardzo duża - oczywiście nie patrząc na kasę i na to, że NH będzie więcej palił to wszystko przemawia na + za NH (wyposażenie, komfort itp, itd).

Najlepiej właśnie jest się przejechać jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@Zbychu Zetor 150KM a NH 127 oba wg normy ISO ;)

 

Ostatnio doposażaliśmy Forterrę 125 aż wg cennika wyszło ok 230 000zł brutto :blink: :wacko: (oczywiście z przednim WOM, TUZ, klimatyzacją, obciążnikami itp. czyli praktycznie prawie pełna opcja)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Czyli porównując NH i Zetora o podobnych mocach to dopiero byłaby różnica w cenie... :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

W starej ulotce Zetora było: DIN - 137KM, ISO - 150KM ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Ale te konie nie dodadzą większego rozstawu osi jak w 6 garowcu ;) można też się ratować dodatkowym balastem.


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@LowRider 129KM to on ma wg normy ECE R24 ;)

Z tymi normami to jest jeden wielki bałagan mogiby jakos to uporządkowac i podawac moce wszystkich ciągników w jakiejś jednej właściwej :wacko:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

@zbych,tak ale myślę ze te 126KM NH będą wystarczające do agregatu i pługa ;)


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

co tu porownywac? Mialem forterre i sypala sie conajmniej 2 razy w sezonie, palila jak smok, 5 lat minelo i sprzedalem.

 

Wez jednym i drugim sie przejedz i zobaczysz roznice. Dla mnie nie ma wogole sprawy, NH i tyle.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj