TomMak

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują?

Polecane posty

tomaszek83    3

W komorze na nasiona na pewno masz tabele ilości obrotów korby na 1ha

Dzielisz ten wynik przez 100 i masz wysiew na 1ar

Według  mojej tabeli jest to 36 i 1/4 obrotu korbą na 1ar przy szerokości siewnika 3m

Do zboża ustawiasz cała szerokość rolki wysiewającej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

Czy ktoś z forumowiczów posiada hassie drillautomat, warto zakupić za ok. 2,5 tys. w dobrym stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Od kilku lat użytkuję  siewnik Hassia DK300, dotychczas nie było takiej potrzeby,a teraz chciałem uruchomić hydrauliczny przestawiacz znaczników. Siłownik pracuje jak trzeba ,dźwignie też,natomiast jeżeli jedna zapadka zaskoczy to druga wchodzi na nią.Nie wiem co ma powodować ,żeby zapięta zapadka została odbezpieczona.Mechanizm sterowania znacznikami jest taki sam jak w przypadku sterowania mechanicznego.Proszę o wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Właśnie o to chodzi ,że jak zapadka wskoczy to wyskoczyć nie chce,czy sama powinna  czy ma ją coś wypchnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuro95    4

Posiadam Hassie DKL 300 z mechanicznym przestawianiem znaczników i u mnie działa to na takiej zasadzie, że jeżeli jedna zapadka zaskoczyła, to druga musi wejść pod nią i ją podwadzić do góry i powinna wyskoczyć, u mnie w ten sposób to działa i elegancko przerzuca znaczniki, może w którejś zapadce masz czubek lekko podgięty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

U mnie właśnie zapadka wchodzi nad, zamiast pod drugą i jej nie odbezpiecza ,juz wiem jak to ma chodzić. Dzieki za odzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem nie dawno siewnik Hassia 3m 23 lejki niestety nie ma na nim tabliczki znamionowej ani oznaczenia.Jak by ktos wiedział jaki to model to bardzo prosze o informacje, a jak by ktos znał  tabele wysiewu to było by swietnie.

Dzieki pozdrawiam Piotr.

post-202909-0-08905900-1475492089_thumb.jpg

post-202909-0-96191300-1475492157_thumb.jpg

post-202909-0-39327800-1475492228_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

gdzie kupujecie części do Hassi? jest z tym problem?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Części troche na internecie jest a jak nie to też używane można czasem dostać na olx czy coś ktoś czasem rozbiera siewnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

gdzie kupujecie części do Hassi? jest z tym problem?

 

Co potrzebujesz?

Jaki masz model?

Wiele czesci pasuje od siewnika Kongskilde Demeter 3000 i nordsten

sporo jest czesci używek redlice nie wiem czy nie pasują te z linku ponizej

 

http://sklep.domino-rokicki.pl/Sprzet-rolniczy/Czesci-do-maszyn-rolniczych1/Czesci-do-siewnikow1/Pasujace-do-Poznaniak/Skrzydelko-kpl-z-czubkiem.html

w tym tygodniu bede wiedział dokładnie bo bede w agromie je mierzył czy pasują bo tesz muszę kilka u siebie wymienić 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

nie mam nic bo dwa dkl 300 mi sprzed nosa sprzątneli niestety


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Co potrzebujesz?

Jaki masz model?

Wiele czesci pasuje od siewnika Kongskilde Demeter 3000 i nordsten

sporo jest czesci używek redlice nie wiem czy nie pasują te z linku ponizej

 

http://sklep.domino-rokicki.pl/Sprzet-rolniczy/Czesci-do-maszyn-rolniczych1/Czesci-do-siewnikow1/Pasujace-do-Poznaniak/Skrzydelko-kpl-z-czubkiem.html

w tym tygodniu bede wiedział dokładnie bo bede w agromie je mierzył czy pasują bo tesz muszę kilka u siebie wymienić 

A ty jaki masz siewnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

@ kamilc017 dokładnie nie wiem jaki model ma 3m rurki plastikowe chyba dlk


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toreto    1

Witam, posiadam siewnik hassia du300 i mam takie pytanko. Otóż jesienią kiedy siałem zboża zauważyłem jakby skrzynia w siewniku delikatnie sie ślizgała, tzn. ze normalnie sobie chodzi a potem delikatny poślizg czyli wolniejsze obroty zębatek wysiewających i potem znow normalnie, i tak co jakiś czas, przez to wychodziło mi mniej zboża i potem kiedy zboże powschodziło było widać bokiem tą roznicę, na zmiane rzadsze i gęstsze rośliny. Zaznaczam że koło napędzające siewnik cały czas na pewno dotykało podłoża i kręciło sie bez problemu. Nie znam w ogole budowy skrzyń olejowych w siewniku, wiec pytam tutaj, czy mogło coś się zużyć w skrzyni że tak się zaczyna ślizgać ? dodam też ze mam wyciek oleju ze skrzyni, ale regularnie dolewam do odpowiedniej ilości. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

a własnie, czy tą przekładnie olejową się regeneruje czy konieczna jest wymiana na nowa?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Nabylem dkl'ke 300 stan sredni, poszukuje jaki olej dolac i groty redlic moze ktos ma namairy gdzie nabyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Groty w grenie albo kutnie oryginał, wiem ze zamienniki można dostać po nawet 20zl netto tylko nie wiem gdzie, bo info od handlarza od którego milem kupic hassie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Może warto by było spróbować napawać groty, podejrzewam ,że jest to staliwo i  migomatem  powinno się spawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marbas    0

Potrzebuje tabelę wysiewu do HASSIA DU 250 jak by ktoś miał prosiłbym o napisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marbas    0

Witam poszukuje tabeli wysiewu do siewnika Hassia DVL 2,5m z mokrą skrzynią (21 redlic). Może ktoś ma i mółby udostępnić??

Ile razy kręcicie korbą podczas próby kręconej?? Proszę o pomoc bo chciałbym go wypróbować i zasiać nim jęczmnień :( Proszę o szybki odzew :)

 

Witam mógłby pan mi zrobić zdjęcie tej tabeli wysiewu i przysłać mi na e-mail : mbronik72@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam.
      Mam pytanie dla użytkowników rozsiewacza amazone za-u chciałbym wymienić tarcze z wysiewu 24m na 15m ale nie wiem do końca jaki typ byłby odpowiedni ponieważ są dwa rodzaje z tego co przeczytałem na forum OM i OS. W instrukcji są tarcze os 200mm i 240mm i nie wiem czy takie byłby odpowiednie?
      Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy do rozsiewania nawozu na 15m trzeba ustawiać kąt na ramionach ciągnika oraz co to za parametr z tabeli który zaznaczyłem
       
      amazone.bmp
    • Przez Danielursus
      Witam czy ktoś z was posiada siewnik Roger XR special 3 metry i ma także tabele wysiewu do niego ?? I jakie opinie macie na jego temat?
      Jest pare postów na ten temat ale nikt nie odpowiedział a sądzę że są tu posiadacze takiego siewnika  i mają taką tabele
      Dzięki wielkie z góry za każdą odpowiedź
    • Przez AgroDamian7211
      Witam. Tak ja kw tytule potrzebuję tabelę wysiewu do Diadem FS 60.
    • Przez rolnikmazowsze
      Cześć, kupiłem ostatnio poznaniaka z 1989r. Niestety poprzedni właściciel zgubił tabelę wysiewu. Napisał sobie markerem ustawienia dla siebie, ale nawet on sam nie wie ile mu kg/ha wychodziło. Szukałem tabel w necie ale jest kilka rodzajów. Mógłby mi ktoś na podstawie zdjęć podesłać właściwą tabelę wysiewu/instrukcje obsługi z tabelą? 



    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Poszukuję tabeli wysiewu do siewnika nordsten ns1030 oraz jak przeprowadzić próbę kręconą tzn ile obrotów kolbą bądź kołem?. Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj