Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują?

56 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 02 luty 2010 - 20:14

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują? Rok jest kodowany w nr maszyny ustalenie go z wydaniem dokumentu kosztuje 150eur w serwisie w belgii więc raczej się nie opłaca mam tam kolegę, ale on też woła 50 i daje tylko karteczkę.Tak po chłopsku to możesz odczytać prawdopodobny rok na oponach, czasem na felgach, lub na plastikach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują? Dzisiaj, 16:18
  •  

#22 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 06 luty 2010 - 22:02

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują? Ja mam siewnik Hassia DK 300 i powiem że jest to super siewnik. Mam w nim znaczniki i ścieżki automatyczne i początkowo trudno było mi się przyzwyczaić. Mam jeszcze poznaniaka lecz Hassia jest wg mnie dużo lepsza, m.in: dużo większa skrzynia nasienna, większy rozstaw redlic co powoduje że się nie zapychają, skrzynia bezstopniowa oraz kółka wysiewające dzielone (przestawiam z rzepaku na pszenicę i odwrotnie w 5 min). W tym roku zastąpi ich nowy Polonez (zobaczymy co on pokaże) :blink:

ja tez mam dk 300 a mozes mi pomoc z moim problmmem ze skrzynia? aaa i co macie w tych skrzyniach tzn jaki olej lejecie ja kupilem moj siewnik i rozebralem skrzynie i w srodku byl smar nieiwem czemu niemiec tak zrobil hehe

Cwany niemiec nawalił smaru po pewnie skrzynia jest nieszczelna i wypierdzielał olej
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#23 Share krzysiekb37

krzysiekb37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 20:21

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują? Poszukuję instrukcji obsługi do siewnika pneumatycznego Hassia Unisem. Krzysiek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Tolek

Tolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 18:10

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują? Panowie potrzebuję tabelę wysiewów do siewnika Hassia DU 200 dwumetrowy, lub też jak zrobić próbę kręconą??

#25 Share spi32

spi32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 12:52

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują? Poszukuje tabeli wysiewu do siewnik hassia du250 pilnie E-mail dominik2312@vp.pl

#26 Share klejcz54

klejcz54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 20:25

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują? ma ktoś skrzynie bezstopniową do hassia proszę o kontakt 696218936

#27 Share psagro

psagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 luty 2012 - 20:45

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują?

Cęści do siewników Hassia można dostać w Kongskilde, wystarczy zadzwonić i pogadać z przedstawicielem na temat części.

Zgadza się ale nie mają części do Hassia DU bo mówią, że to coś innego o ni tym nie handlują , a gdzie dostać części do hassia DU?

#28 Share mirek maszyny

mirek maszyny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 19 luty 2012 - 13:48

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują? jakie części do tej DU potrzeba ?

#29 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 20:14

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują? witam jaką mase ma taka hassia dkl 300 dużo była by cięższa od poznaniaka ,robi wrażenie masywniejszego siewnika ja bym jego potrzebował do agregatu uprawowo siewnego biernego z agro maszu ,ale obawiam sie że rusek nie poradzi

#30 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 16 marzec 2012 - 22:02

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują? Hassia typu 300 waży prawie 520kg oraz może pomieścić 400 kg pszenicy co jest o 50 procent więcej w stosunku do tradycyjnego poznaniaka 2,7 m i hassia waży jedynie 40 kg więcej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Smola

Smola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 11:08

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują? Siewnik Hassia DK 400 dobry siewniczek. Potrzeba instrukcji obsługi sterownika FG- Conroller T-03. kontakt proszę na priv.

#32 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 21:13

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują? Czym się różni Hassia DL od DU?

#33 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 wrzesień 2012 - 19:21

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują? Może mi ktoś powiedzieć czy jest jakaś różnica w niektórych siewnikach hassia a amazone ? I w jakim kraju są produkowane ? czy amazone współpracowało z hassią ?

Wiem, że nic nie wiem.

#34 Share Oetam

Oetam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 wrzesień 2012 - 23:07

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują? TheBociek1996 Hassia i Amazone produkowane są w Niemczech

#35 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 22 wrzesień 2012 - 23:15

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują? Poszerzał ktoś może Hassie DU z 2,5m na 2,7 pod agregat?

#36 Share zielony133

zielony133

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 16:32

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują? MAM WIELKA POTRZEBE DOKUPIENIA REDLICZEK WRAZ Z RAMIENIEM I NIE MAM POJĘCIA GDZIE JE MOZNA DOKUPIC JAK MA PAN LUB KTOS JAKIE KOLWIEK INFORMACJE TO BARDZO BYM PROSIŁ O KONTAKT NA TEL. 507552494 LUB WIADOMOSC NA EMALL. machniok133@wp.pl ZGORY DZIĘKUJE!!!!

jakie części do tej DU potrzeba ?

#37 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 20:18

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują? W firmie Kongskilde.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#38 Share Adrianone

Adrianone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 11:47

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują? Wiecie może gdzie można kupić talerze do dk 400 z talerzowym wysiewem... Jeśli macie coś na internecie to prosze o link ;) z góry dziękuje

#39 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 22:47

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują? jakie macie opinie o Hassi DKL 250 czy tam 300 ???

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share takken

takken

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 19:42

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują? Szukam tabeli wysiewu do Hassia DP 250, czy z modelu DU/DL będzie pasowała? Bardzo proszę o przesłanie skanów na maila takken@o2.pl

Dodaj odpowiedź