TomMak

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują?

Polecane posty

michalik    17

Mam siewnik Hassia Dk 300 super siewnik, duza szkrzynia, ładnie sieje, a co do ustawienia zrobiłem próbe kreconą siewnik godny polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

dzięki.

kupiłem już amazone d8 specjal- zobaczymy jak się będzie sprawował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

hassie du 300 mozna porównać co najwyzej do d7 ale i tak dobry wybór amazone lepszejsze troche :rolleyes:


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LIO2000    0

Poszukuję informacji na temat siewnika Hassia DL 205 2,5 szer jak się sprawuje, tabele wysiewy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pen444    0

musisz kręcić 91 obrotów korby i pomnożyć wagę nasion przez 40 i masz wysiew na ha. Siałem tym siewnikiem ok. 6 lat, i zrobiłem ok.2500 ha polecam.

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

My z tatą za rok planujemy kupić Używaną Hassie DKL300 W Ful Wypasie B)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

polecam jak najbardziej hassie bardzo dobre siewniki jestem uzytkownikiem od 3 lat i jestem bardzo zadowolony!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duru90    0

Witam

 

Chcialem sie zapytac czy ktos z was uzytkuje siewnik hassia dk 300?(posiada komputer) I jak wypada w porownaniu do amazone d8.

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duru90    0

czy ktos z was wie gdzie mozna znalesc czesci do siewnika hassia dk 300? najlepiej w okolocach starego woj. pilskiego

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Cęści do siewników Hassia można dostać w Kongskilde, wystarczy zadzwonić i pogadać z przedstawicielem na temat części.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakiś starszy model hassia 2,5m od 4lat i bardzo dobrze mi sie sprawuje, bezawaryjny, myślalem nad wymianą na większe amazone ale narazie sie powstrzymam. polecam hassia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duru90    0

mam pytanie rozebralem skrzynie bezstopniawa w mojej hassi i tam sa takie dwa kolka takie jajowate jakby i jedno mi spadlo i nieiwem jak zalozyc one maja byc ze tak powiem na przeciw siebie czy jak?prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

Ja mam siewnik Hassia Dk 300 z 1999 r super siewnik, duza szkrzynia, ładnie sieje niezamnienił bym na żadnego innego tylko że ścieżki ma mechaniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duru90    0

ja tez mam dk 300 a mozes mi pomoc z moim problmmem ze skrzynia? aaa i co macie w tych skrzyniach tzn jaki olej lejecie ja kupilem moj siewnik i rozebralem skrzynie i w srodku byl smar nieiwem czemu niemiec tak zrobil hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Z którego roku może byc Hassia DKL 250? Czy może gdzieś jest wybity rocznik?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Rok jest kodowany w nr maszyny ustalenie go z wydaniem dokumentu kosztuje 150eur w serwisie w belgii więc raczej się nie opłaca mam tam kolegę, ale on też woła 50 i daje tylko karteczkę.Tak po chłopsku to możesz odczytać prawdopodobny rok na oponach, czasem na felgach, lub na plastikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja mam siewnik Hassia DK 300 i powiem że jest to super siewnik. Mam w nim znaczniki i ścieżki automatyczne i początkowo trudno było mi się przyzwyczaić. Mam jeszcze poznaniaka lecz Hassia jest wg mnie dużo lepsza, m.in: dużo większa skrzynia nasienna, większy rozstaw redlic co powoduje że się nie zapychają, skrzynia bezstopniowa oraz kółka wysiewające dzielone (przestawiam z rzepaku na pszenicę i odwrotnie w 5 min). W tym roku zastąpi ich nowy Polonez (zobaczymy co on pokaże) :blink:

 

ja tez mam dk 300 a mozes mi pomoc z moim problmmem ze skrzynia? aaa i co macie w tych skrzyniach tzn jaki olej lejecie ja kupilem moj siewnik i rozebralem skrzynie i w srodku byl smar nieiwem czemu niemiec tak zrobil hehe

 

Cwany niemiec nawalił smaru po pewnie skrzynia jest nieszczelna i wypierdzielał olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tolek    0

Panowie potrzebuję tabelę wysiewów do siewnika Hassia DU 200 dwumetrowy, lub też jak zrobić próbę kręconą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spi32    0

Poszukuje tabeli wysiewu do siewnik hassia du250 pilnie E-mail dominik2312@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam.
      Mam pytanie dla użytkowników rozsiewacza amazone za-u chciałbym wymienić tarcze z wysiewu 24m na 15m ale nie wiem do końca jaki typ byłby odpowiedni ponieważ są dwa rodzaje z tego co przeczytałem na forum OM i OS. W instrukcji są tarcze os 200mm i 240mm i nie wiem czy takie byłby odpowiednie?
      Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy do rozsiewania nawozu na 15m trzeba ustawiać kąt na ramionach ciągnika oraz co to za parametr z tabeli który zaznaczyłem
       
      amazone.bmp
    • Przez Danielursus
      Witam czy ktoś z was posiada siewnik Roger XR special 3 metry i ma także tabele wysiewu do niego ?? I jakie opinie macie na jego temat?
      Jest pare postów na ten temat ale nikt nie odpowiedział a sądzę że są tu posiadacze takiego siewnika  i mają taką tabele
      Dzięki wielkie z góry za każdą odpowiedź
    • Przez AgroDamian7211
      Witam. Tak ja kw tytule potrzebuję tabelę wysiewu do Diadem FS 60.
    • Przez rolnikmazowsze
      Cześć, kupiłem ostatnio poznaniaka z 1989r. Niestety poprzedni właściciel zgubił tabelę wysiewu. Napisał sobie markerem ustawienia dla siebie, ale nawet on sam nie wie ile mu kg/ha wychodziło. Szukałem tabel w necie ale jest kilka rodzajów. Mógłby mi ktoś na podstawie zdjęć podesłać właściwą tabelę wysiewu/instrukcje obsługi z tabelą? 



    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Poszukuję tabeli wysiewu do siewnika nordsten ns1030 oraz jak przeprowadzić próbę kręconą tzn ile obrotów kolbą bądź kołem?. Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj