kazik125

KUBOTA M7040/60 czy DFagroplus315 [połączono]

Polecane posty

kazik125    0

Witam.

Mam problem z wyborem ciągnika, na szczęście interesują mnie tylko dwie marki- KUBOTA M7040 i DF agroplus315ECOLINE,ciągnik kupuję na PROW ,max moc to 75KM,ma byc on głównym ciągnikiem na pow. 8ha, pomocnikiem jest C-330,ciągnik kupuję z ładowaczem.Oba te sprzęty obejrzałem u dealerów no iii,kubota ma lepsze wyposażenie w standardzie,w DF zaoferowali mi 315 którą mają w tych samych pieniądzach (122tyś.netto)z klimą i pneumatyką,rewers tutaj jest mechaniczny,i tłumik który idzie do spodu.Chcę dowiedziec się jak dają sobie radę w pracy,jakie pługi można do nich przypiąc, jak ze spalaniem,jaki komfort jazdy no i awaryjnośc,a przy tym serwis. Proszę o pomoc najlepiej posiadaczy tych marek o kilka konkretnych słów.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie wiem jak ten tłumik w df ale mi się to nie podoba zwłaszcza w pochnurne dni podczas pracy w miejscu czy wsiadaniu wydiadaniu itd z rury z góry czasem czuć jak zbiera się na deszcz to nei wiem jak z tym może nie jest to jakis problem, ale juz z tym rewersem mechanicznym to jesli sprzęgło jest takie jak w lampo czy roller to nie wiem czy to najlepszy pomysł bo tam sprzęgła padają bardzo szybko podobnie jak i w starszych agroplusach, poza tym ceny częsci makabra i te 3 cyl to za bradzo jadu nie będą miały może kubota ale czy ta egzotyka sprawdzi się za kilak lat to pytaj kogos innego, oba ciągniki to takie koguciki fajna sprawa ale masa mala a te konie mechaniczne to takie troche sztuczne mogą się okazać w praktyce, spalanie powinno byc niskie ale innych ciągników nie znasz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Popytaj ile kosztują elementy układu paliwowego, szyby, filtry itp oraz ile kosztuje serwis [przegląd] i wtedy będzie łatwiej zdecydować, chociaż w Kubocie kusi rewers hydrauliczny i jak dla mnie pompa wtryskowa rotacyjna, bo DF ma chyba pompo-wtryski jeśli dobrze wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18bamber    86

Właśnie w DF sprzęgło szybko może siąść szczególnie jak w ładowaczu a w Kubocie masz mokre sprzęgło DF 3cyl a K 4+tutbo w 4x35 pługach bez problemu da sobie radę, ma rewers hydrauliczny super sprawa w ładowaczu, wałek elektrohydrauliczny włanczasz bez sprzęgła sam się rozpędza w 3sek w jeździe oj dużo takich można wypisywać, Ja bym postawił na kubotę zwłaszcza że jedną już mam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Załanczanie wałka elektrochydraulicznie to teraz każdy ciągnik wyższej klasy ma więc to nie nowość. Ja kubotkę taką widziałem i rewelacji nie ma chociaż DF większy się wydaje troszkę. Fakt za wiele ciężarów to jednym jak i drugim nie podniesiesz bo gabaryty są jakie są. W lekkich pracach to jeden jak i drugi niewiele spali ale żeby coś oba pociągneły cięższego to nie oszukujmy się gazu nie trzeba żałować. Użytkownik takiej kuboty twierdzi że w ciężkiej pracy to one tak mało nie palą jak to się zwykło mówić ale i DF też będzie musiał spalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

DF Agroplus ma sprzegło suche w wersji Ecoline. W normalnej jest sprzęgło mokre ;)


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

z tych dwóch brałbym kubote. rewers EH, promieć skrętu, pompa rotacyjna, bardzo oszczędny silnik.

Znajomy ma Kubote me9000 (90KM) od 4-5 lat. Zrobił prawie 2000mth i mówi że nie zamieniłby tego ciagnika na żaden inny! Sprawdza się wysmienicie, zwrotny, szybki, mało pali, komfort ok, 0 awarii.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

O bardzo ciekawy temat też dokładnie interesuje się tymi ciągnikami też ma byc głownym na podobny agreale i z tego co mi wiadomo to chyba w kubocie nie ma biegów pod obciążeniem a df silnik 3 podobno troche mulasty ale tylko tak słyszałem. Więc czekam na opinie jest jeszcze nh 4020 delux też interesujący ciągnik.;d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Kubota w Polsce jak i w Europie jest jeszcze mało popularna ( niedawno kupiono tysięczną Kubotę w Polsce) ale np. w USA w segmencie ciągników do 100 KM Kubota ma 40 % udziału w nowo zakupionych a to coś jednak znaczy.

Co do wyboru pomiędzy DF a Kubotą to wybrałbym Kubotę .

Kubota ma 3 lata gwarancji bez dodatkowych wymagań oprócz stosowania firmowych olejów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

ja mam 310 w dość bogatej wersjii szczerze mówiąc to mocy ma sporo na wiosne pracował z 6 metrową włuką i dawał rade i ze spalaniem aż tak źle nie było:) a co do skrętu to nie jest najgorszy, napewno skrętniejszy od c-360 czy zetora 7011 czy 5211. Ogólnie żadnych problemów z nim nie było oprócz tego że musiał przejść akcje serwisową, poza tym świetna zwrotna i oszczędna maszyna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

Ale co ma być z tymi biegami pod obciążeniem? Co chcesz wiedzieć?

 

No z tego co mi wiadomo to kubota w mniejszych seriach nie oferuje wcale biegów pod obciążeniem chyba że mi ktoś głupot na gadał.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

M6040 i M7040 nie mają biegów zmienianych pod obciążeniem.

 

I nie można w opcji za dopłatą jesteś tego pewien.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ciągnik 75km powinien przynajmniej tak wyglądać

http://moto.allegro.pl/ciagnik-landini-5080-h-74-km-okazja-i1975879038.html

 

koła 34 i 24 cale z przywoicie szerokimi oponami porządny silnik 4 cyl, a nie jakieś 3 cyl 3 cyl to do mf 255 a nie do ciągnika 4x4, a wy chcecie tu jakąś kubotę, przecież to ciągnik zabaweczka, z moją talerzówką by niebo oglądał, było już pisane o tej kubocie leciutka malutka z przodu obciążnik 400kg i topi się w łące i kopie, po co komuś taki mały ciągniczek, przecież to nawet za małe żeby prasę ciągać, chyba brony 3jki i rozsiewacz lejek do nawozu, zakładał ktoś tu tematy pomocy większe koła do kuboty itd, przecież ta kubota ma rozstaw osi i gabaryty jak c 330, ja bym tą kubotę porównywał z pronarem 320 hehe

Sam ma ciągnik który waży 3,7t i dla mnie to kogucik, nie wyobrażam sobie pracy taką zabawką, no chyba że z maszynami od c 360, ale to już przejaw burżujstwa kupować taki ciągniczek który jest zabawką i nic poza kredytem nie wprowadza do gospodarstwa bo wydajności ani efektywności pracy to nie polepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Wszystko zależy do czego ma być ten ciągnik.

Jak na 8ha to po co kupować większy? :)

 

Zabawka zabawką, ale czasami gabaryty też się liczą, a do takiej Kuboty czy Agroplusa kto będzie zaczepiał duże maszyny?

Moc silnika nie musi być tylko wykorzystywana w orce, z WOM'em też potrzeba kucy, a gabaryty nie zawsze są potrzebne.

 

Dużo jest głosów że takie ciągniki nie mają sensu, ale zobacz, że mimo wszystko znajdują one nie małe grono amatorów i są zadowoleni z takiego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

ciągnik 75km powinien przynajmniej tak wyglądać

http://moto.allegro.pl/ciagnik-landini-5080-h-74-km-okazja-i1975879038.html

 

koła 34 i 24 cale z przywoicie szerokimi oponami porządny silnik 4 cyl, a nie jakieś 3 cyl 3 cyl to do mf 255 a nie do ciągnika 4x4, a wy chcecie tu jakąś kubotę, przecież to ciągnik zabaweczka, z moją talerzówką by niebo oglądał, było już pisane o tej kubocie leciutka malutka z przodu obciążnik 400kg i topi się w łące i kopie, po co komuś taki mały ciągniczek, przecież to nawet za małe żeby prasę ciągać, chyba brony 3jki i rozsiewacz lejek do nawozu, zakładał ktoś tu tematy pomocy większe koła do kuboty itd, przecież ta kubota ma rozstaw osi i gabaryty jak c 330, ja bym tą kubotę porównywał z pronarem 320 hehe

Sam ma ciągnik który waży 3,7t i dla mnie to kogucik, nie wyobrażam sobie pracy taką zabawką, no chyba że z maszynami od c 360, ale to już przejaw burżujstwa kupować taki ciągniczek który jest zabawką i nic poza kredytem nie wprowadza do gospodarstwa bo wydajności ani efektywności pracy to nie polepszy

Jak już kiedyś pisałem niska waga i małe gabaryty to dla niektórych duża zaleta. Przykład miałem tego roku gdy założyliśmy tura na naszą kubotę kiedy to gość przyszedł po pomoc bo na łące siedział z synem (zetor 8011 i 5340). Oba zetory po osie, tylko w 8011 przód w górze wystawał a w 5340 trzeba było przedni zaczep odkopać. Oba siadły z kosiarkami (8011+kuhn 2,4m i 5340 bębnówka 1,65). Oba na krótkiej linie wciągnołem później jeszcze kosiarki im wyciągałem i nawet kolein porządnych nie zrobiłem. Także lżejszy ciągnik można zawsze dociążyć a ciężkiego już nie odchudzisz to samo ma się do rozstawu kół zawsze można na feldze przestawić.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

To landini jakoś mi się nie podoba wolałbym już proxime myślałem nad 5070m ale to duży ciągnik sporo pali i będzie nie wykorzystany wiadomo że 70km agroplusa i 70 john deere to nie to samo ale na 10ha taki agroplus by wystarczył pług 3 i wio w pole.;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie pisałem o rozstawie kół tylko o rozstawie osi, mój ciągnik ma koła 420/70/24 i 480/70/34 przy masie 3,7t i wjadę wszędzie tam gdzie każdy inny się utopi, ale po koleinach po małych ciągnikach czy dziurach w łąkach to tylko płynie, nawet jak rozrzutnik czy belarka porżnie koleiny to potem pojeżdze pół śladem tak żeby się porównało, a takie maleństwo jeśli ma tylne koło wielkości przedniego w moim a może i niższe to inaczej się sprawdzi, ale wcale nie czepiam się że mały bo na łae podwórka małe budynki będzie ok, Panowie mnie tylko bulwersuje że taki maluszek tyle hajsu kosztuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Nie pisałem o rozstawie kół tylko o rozstawie osi, mój ciągnik ma koła 420/70/24 i 480/70/34 przy masie 3,7t i wjadę wszędzie tam gdzie każdy inny się utopi, ale po koleinach po małych ciągnikach czy dziurach w łąkach to tylko płynie, nawet jak rozrzutnik czy belarka porżnie koleiny to potem pojeżdze pół śladem tak żeby się porównało, a takie maleństwo jeśli ma tylne koło wielkości przedniego w moim a może i niższe to inaczej się sprawdzi, ale wcale nie czepiam się że mały bo na łae podwórka małe budynki będzie ok, Panowie mnie tylko bulwersuje że taki maluszek tyle hajsu kosztuje ;)

A no tak faktycznie nie doczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wumis    0

Mam 27 ha w tym połowa łąk.Kubota 7040 radzi sobie doskonale.Pług trzyskibowy,prasa gallignani,agregat uprawowy2,8m ,mam zrobione 300 godzin.Praca tą maszyną to bajka.Njwiększe zalety to rewers bezsprzęgłowy np.w orce wbijam bieg a potem tylko dzwigienka przy kierownicy.poza tym super siedzenie no i klima.Pierwszy przegląd coś około 2300 pln(ok 70 oleju+4 filtry}.Pompa wtryskowa jest zwykła rzędowa ale ma 4 zawory na cylinder i turbo.Nie widziałem dymka.Mam porównanie bo kubuś zastąpił Mtz-82{może się schować}Co jeszcze?,skręt prawie w miejscu,brak poślizgu przednich kół,włączanie wom gałka{płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj