kazikow

Naziemna Telewizja Cyfrowa

Polecane posty

3grosze    75

Z płacenia abonamentu są zwolnieni inwalidzi z pierwszą grupą, kombatanci oraz osoby powyżej 75 roku życia.

U mnie już od paru lat telewizory są przerejestrowane na babcię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Ja abonamentu nie płacę bo tv na ojca emeryta jest ale nawet gdyby nie to i tak bym nie płacił bo nie będę finansował redaktorkom pensji po 100 tyś !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk96    1

Witam Kolegów. Mam pytanko. Mam cyfrową telewizję i do tej pory miałem 8 programów w czym jedna stacja TV Puls 2 nie chodziła i pisało "brak informacji o zdarzeniach", dzisiaj zobaczyłem że doszło 7 kolejnych, przy czym żadna nie działa. W 3 czy 4 pisze tak jak by odbierało a pisze brak sygnału a w reszcie pisze brak informacji o zdarzeniach. Kiedy wszystkie programy będą odbierały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Na którym kanale masz tą telewizję, na jakiej częstotliwości, czy pokazuje ci poziom sygnału? Sprawdzę w wykazie nadajników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80

Panowie mam 2 pytania

Czy posiadając antenę do odbioru NTC potrzebna jest antena analogowa ??? Oraz czy (i jak) da się podzielić sygnał aby działało to na 2 telewizorach ?


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

NTC odbiera z analogowej anteny,a podzielić sygnał możesz poprzez zwykłe trójniki,nawet kilka odbiorników-tylko nie używaj rozgałęźników na których traci się moc sygnału.

u mnie jest 5 odbiorników i na każdym nawet najbardziej oddalonym jest praktycznie taki sam sygnał-tyle że mam zasilanie wzmacniacza na najdalszym a przy innych zwrotnice aby nie powodować zwarcia przez odbiorniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak antena analogowa czy cyfrowa, sygnał cyfrowy odbierzesz nawet na kawałku drutu, jeżeli jesteś w miare blisko od nadajnika. Tak czy siak jeżeli posiadasz zwykłą antenę siatkową to spokojnie odbierzesz sygnał cyfrowy. Co do twojego drugiego pytania. To tak jak kolega wyżej napisał musisz kupić odpowiedni rozdzielacz, z tym że jeżeli masz telewizory z wbudowanym dekoderem dvb-t to wystarczy taki właśnie rodzielacz żeby oglądać na dwóch tv niezależnie ale jeżeli masz telewizory kineskopowe to żeby oglądać na każdym niezależnie kanały cyfrowe do każdego musisz mieć podłączony osobny dekoder dvb-t.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80

w tym cały problem iz żaden z odbiorników nie posiada tego dekodera ;( Wiec do obydwóch telewizorów musze zakupić :( Polecicie jakis dobry i w miare tani dekoder z tym że mieszkam dość blisko granicy i boje się o to żę mogę mieć problemy z zakłuceniami ze strony wschodu ;) a najlepiej linki do wszystkiego czego ppotrzebuje aby to na 2 smigało ;)


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja nie wiem czy link-może poradź się w sklepie RTV-taki dekoder-przystawka(bo tak to można nazwać) w granicach 150-200 złotych.

 

wiesz jak to tak po ludzku mówiąc wygląda?-zwykła antena(ze wzmacniaczem lub bez)kabel,rozdzielacz(chociaż nie musi-możesz skręcić kabel i owinąć taśmą-też działa) i przy odbiorniku przystawka- od przystawki dwóch raczej nie podłączysz-większość modeli ma podłączenie na wejście euro-po drugie programy zmieniasz na przystawce,dekoderze,wyszło by na to że na obydwu był by ten sam program-a przecież o to nie chodzi.

jeśli zaś będziesz programował-wyszukiwał automatycznie kanałów-może ci wyszukać ponad 30 kanałów,będą się powtarzać-bo wyszuka ci również odbicia sygnałów-które mogą być zakłócone i słabsze.

 

no może przesadziłem z tą ceną-widzę na allegro że dużo z cenami się zmieniło przez okres w którym to ja kupowałem-widziałem że do 100 zł już są dekodery STB

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

W sklepach rtv raczej nie masz co pytać bo osoby które tam sprzedają nie mają zielonego pojęcia o tym co sprzedają, a mało tego to ceny mają zawyżone w stosunku do allegor np Poczytaj lepiej na forum sat kuriera albo emitela tam możesz się więcej dowiedzieć na ten temat. http://allegro.pl/dekoder-stb-tuner-dvb-t-wiwa-hd50-new-hdmi-w-wa-i2172960527.html ten model sporo ludzi poleca.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@lukasx-nie wiem w jakich ty sklepach bywasz-jeśli w tych podobnych do marketów to fakt-wiedzy 0.

ja zaglądam do małego sklepiku prowadzonego przez właściciela z synem-gdzie jest sprzedaż RTV,części i również naprawa-a ceny ma lepsze niż tam "dla idiotów"

no i taki sklep miałem na myśli.

 

też mam podobny konstrukcyjnie dekoder-a kupowałem ponad półtora roku temu-ledwie jak włączyli u nas sygnał-to ceny wtedy też były inne.

faktem jest że i w necie jest dużo wiadomości-jak i co-nawet nie pomyślałem o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Odnośnie programowania, to lepiej wyszukać ręcznie. Sprawdzić na poszczególnych częstotliwościach poziom sygnału i dopiero wtedy wybierać nadajnik. W cyfrówce nie będzie czegoś takiego, że będą się wzajemnie zakłócać(chyba, że będą emitowały sygnał na tej samej częstotliwości), niski poziom sygnału uniemożliwia odbiór - duże "piksele". Powinieneś być w zasięgu telewizji cyfrowych Białorusi i Ukrainy( tu może być problem, bo jest w najnowszym standardzie DVB-T2)

http://www.brtpc.by/files/mapdvb.jpg

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

@lukasx-nie wiem w jakich ty sklepach bywasz-jeśli w tych podobnych do marketów to fakt-wiedzy 0.

ja zaglądam do małego sklepiku prowadzonego przez właściciela z synem-gdzie jest sprzedaż RTV,części i również naprawa-a ceny ma lepsze niż tam "dla idiotów"

no i taki sklep miałem na myśli.

 

też mam podobny konstrukcyjnie dekoder-a kupowałem ponad półtora roku temu-ledwie jak włączyli u nas sygnał-to ceny wtedy też były inne.

faktem jest że i w necie jest dużo wiadomości-jak i co-nawet nie pomyślałem o tym.

 

No miałem tutaj na myśli te wszystkie avansy, neonety, itp. Ja we wszystkie gadżety (rozgałężniki konwertery do satki wtyki itp)do tv czy to naziemnej czy satelitarnej zaopatruje się w firmie która prowadzi serwis rtv, montuje instalacje antenowe monitoring itp. Z tymi gośćmi można pogadać, i się poradzić w razie wątpliwości. niestety dekoderów do dvb-t wybór mają akurat słaby a cenowo minimalnie drożej niż w necie.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80

Czyli ogólnie mówiąć potrebuje 2 dekoderów ??? w Piątek bede wracał do domku to odwiedze pare bardziej fachowych sklepów Rtv i popatrzeć gdzie co i po ile mają ;D mógłby ktoś powiedzieć jakie kanały obecnie są dostepne w Lubelskim (okolice Terespola )


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Tu piszą!

http://forum.satkuri...=12186&start=4

Chinczxycy produkują i są już dostępne tunery DVB- łaczące w sobie standardy T i najnowocześniejszy T2. Na Twoim miejscu na początek kupiłbym jeden dekoder.

 

P.s.

Na wiosnę miałem kilka dni przebywać w Twojej okolicy ale śnieżna zima chyba zmieniła plany mojego klienta.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

Mam problem odnosnie odbioru Mux2 jesli włacze te kanały to wyskakuje brak modułu CI ale Mux 1 i 3 odbiera bezproblemowo Telewizor mam LG seria sl8000 i tam jest mpeg4 i dbv mozecie doradzic co jest nie tak??Aha sa jeszcze kanały takie jak m.in polsat news comedy central polsat sport to i na tym tez wyskakuje komunikat brak modułu CI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

http://www.elektroda...pic1802620.html tutaj pokrótce masz to wyjaśnione, opisana jest kablówka ale w przypadku DVB-T chodzi o to samo ;)

 

PS: Standardowo lista kanałów wygląda następująco:

w multipleksie MUX-1: TVP1, TVP2, TVP Info, Polo TV, ESKA TV, ATM Rozrywka TV, oraz U-TV.

- w multipleksie MUX-2: Polsat, TVN, TVN7, TV Puls, TV4

- w multipleksie MUX-3: TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia

Więc te dodatkowe mogą być opcją odpłatną.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Polecam cyfrowy odbiór każdemu kto posiada tylko Analog.

Miałem w chacie satelitarną tv ale do pokoju chciałem miec też coś do oglądania a zwłaszcza EURO :rolleyes:

Jako że u mnie kiepski punkt ( czarna dziura) to sie wkurzyłem i kupiłem TV. Później na starej antenie dalej lipa więc kupiłem taką HD MAX .... 170zł i do tego miernik sygnału tv za 20zł i efekty takie że mam 40 kanałów.--16 kanałów cyfrowych polskich, w tym TVP OPOLE, TVP POZNAŃ ale te dwa odbierają tylko czasami bo gł regionalnym kanałem jest TVP WROCŁAW. Do 16 polskich kanałów dochodzą 3 polskie analogowe a reszta to kanały cyfrowe czeskie gdzie 6 kanałów na telewizorze to czeskie radio i mogę słuchac na tv ( i tak nic nie rozumie :D )

DODAM ŻE TVP1 MAM JUZ W JAKOŚCI HD B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj