Zaloguj się, aby obserwować  
MarcinC360

Zastępca C-360 na 10ha

Polecane posty

MarcinC360    32

Więc tak,mój C-360 się sypie więc mam zamiar jeszcze trochę i go wymienić na jakiś inny traktor.Tu stawiem pytanie co wybrać.Sprzedać C-360 i kupić 7211 czy może (nie śmiejcie się) dokupić do 60 C-385,lub może dać sześćdziesiątce drugie życie?Podpowiedzcie coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bidor    0
5211 będzie lepszy. Nie ma co takiego dużego ciągnika.

Moim zdaniem wymień 360 na Zetora 5245 lub Ursusa 3514

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
5211 będzie lepszy. Nie ma co takiego dużego ciągnika.

 

lepiej miec zapas mocy :) stawiam na 7211 albo nawet 7245 jesli przyda ci sie 4x4


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Moim zdaniem wymień 360 na Zetora 5245 lub Ursusa 3514

Pozdrawiam

Na przykład na zetora 6245 61km z komfortową kabiną zapłacisz 35tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
lepiej miec zapas mocy :) stawiam na 7211 albo nawet 7245 jesli przyda ci sie 4x4

Ja wiem, czy jest sens ??

Będzie niewykorzystany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Dzięki,za propozycje,faktycznie to najlepszym wyborem byłby 6245 lub 7245,prawdę mówiąc nie myslałem o napędzie 4x4 ale jak już zmieniać to na coś lepszego a przodek by się przydał,bo po deszczu(nie mówiąc o wjeździe na wiosnę) to nie ma się co ładować 360,bo przód zaraz grzęźnie,a tak to przodek sie załączy i heja.I teraz pytanie czy przednie napędy w 6245,7245 są awaryjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32
Ja wiem, czy jest sens ??

Będzie niewykorzystany.

 

Ooooo chłopie,gdybyś ty wiedział jak cięzką ziemię ja mam to byś nie mówił,że 72xx będzie niewykożystany :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja też polecam coś 4x4 to nic że teraz może ciągnik nie będzie wykorzystany ale może się mu trafić jakaś okazja i wynajmie bądź kupi jakieś pole i już będzie miał porządny ciągnik...a nie myślałeś nad ursusowskimi odpowiednikami czyli np. 4514...?czy chcesz na 100 % zetora...?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Więc tak,mój C-360 się sypie więc mam zamiar jeszcze trochę i go wymienić na jakiś inny traktor.Tu stawiem pytanie co wybrać.Sprzedać C-360 i kupić 7211 czy może (nie śmiejcie się) dokupić do 60 C-385,lub może dać sześćdziesiątce drugie życie?Podpowiedzcie coś :)

ja powiem krótko ZETOR 7245 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a ile lat ma c360 i mtg ile ???


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

no to jak nie 7211 to może 6211 coś pomiędzy hehe, ale jak muwisz że masz ciężkie ziemie to czemu nie 7211


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Ursusowi mówie nie,bo widziałem na co stać Zetora np. 7211 wujka a Ursusy które nieraz widziałem w akcji np. 4514 wypadły bardzo bardzo słabo.I teraz konkret.Zetory są twarde,poprostu nie do zarżnięcia :) Mam niedaleko siebie handlarza,który sprowadza ciągniki z Norwegii i są w stanie wizualnym kiepskim lub bardzo kiepski,ale pod względem technicznym żylety.Byłem u niego z kumplem który kupował 7011 właśnie w kiepskim stanie wizualnym i dał za niego 10tys ale jak go wzioł w robote to powiedział,że można asfalt orać :) No to zastanawiałbym się między 7211 a 7245 ale zakup to w przyszłym roku lub za 2 bo trzeba kasy uzbierać, po żniwach sprzedam zboże do młyna,sprzedam 60 i kupuje Zetora :)

 

C-360 ma 30 lat i ok 6500mth jak nie więcej.

 

Ale się rozpisałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

a ja bym powiedzial zeby c 360 maly remoncik i dokupic c 385 :) sprzeda c 360 i kupic zetora 7245 :) poyslec o sianiu zboza o rozsiewaniu nawozow to szkoda paliwa :) a co 2 ciagniki to nie jeden :) i takie moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Teraz jak czytam,to 2 ciągniki to niegłupi pomysł, tak jak helus napisał 385 do cięzkich robót a 360 do lekkich,ale czy to się opłaci?Z drugiej strony to paliwa nie zmarnuje tymi dwoma skoro będą robiły to przy czym się nie zmęczą ani nie będą niewykożystane... hhmmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber14    0

Moj wujek ma 10ha i c-360 i c-330. Pomysl z 385 tez nie jest zly. A c-360 zamienic mogl by ursus 3512 :) super maszynka


Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

albo po prostu MF 255 :)

na 10ha wystarczy


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

U nas MF 255 ma co pierdzieć :) Kurna ziemnaków z drugiej strony nie mam duzo więc może w końcu 7245,ciągnie mnie do niego :) a w krótce do wzięcia będzie około 12ha więc w przyszłości może sie dobierze ziemi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

na 10 ha c 360 i c330 to byl by dobry pomysl :) ale obawiam sie ze za c 330 bedzie musial zaplacic tyle co za c 385 :angry: przynajmniej w moim rejonie tak ciagniki czymaja cene :)

albo jak wczesniej pisales zetora 7011 za 10 tys tez bys mogl dokupic zamiast c 385 :)

i obawiam sie ze 7211 tez w ziemniaki nie wiedziesz bo ma szersze opony moj somsiad wiechal i marnie to wygladalo :)

a co do 3512 i mf 255 sa to dobre cigniki ale jak marcin pisal wczesna wiosna wiezdza w pole to te ciagniki nie sa do tego stworzone sa zbyt lekkie i maja szybki zryw i szybko sie kopia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

330 trzyma cenę pierońską!360+ciapek odpada.385 trochę za duży nie sądzicie? więc w grę wchodzą tylko 7211 i 7245.Wytypowaliś my 2 zawodników,musi zostać 1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj