Skocz do zawartości

Zdjęcie

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share logomat1

logomat1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 16:06

To zależy w jakim systemie chcesz utrzymywać świnie.
Wybudowanie nowej chlewni na 100 loch ( w budynku będą lochy luznie w pojedynkach oraz kojce grupowe po 6-7 loch prośnych a porodówka w innym budynku )

Przy takiej obsadzie i systemie co napisałem wyniesie Cię to mniej więcej :

kosz budowy budynku - ok. 250 tys.
wyposażenie (paszociagi,solosy paszowe,wentylacja itp ) - ok 120 tys.

Więc w granicach 350 tys. powinno wyjść.

oczywiście cena zależy od wielu czynników.

C
Chlewnia bedzie calkowicie na pełnych rusztach.Lochy prosne bede utrzymywał w starej chlewni. W nowym budynku ma byc porodowka sektor krycia odchowalnia prosiat i tuczarnia. przed swietami przyjechal do mnie przedstawicie firmy wesstron obliczył mi budynek 100 metrow długi i 15 metrow szeroki. koszt wyposazenia takiego budynku to 470 tys netto. Gosci ktory ma mi wyposazac paszarnie czyli srutownik żmijki mieszalnik wanna tonowa wszytko sterowane automatycznie czyli ma zaprogramowane ze z 1 bina ma wziąć 200kg zboza z drugiego 300 i z nastempnego 300 wystarczy tylko wcisnac guzik koszt takiej wygody to 50 tys plus 40 tys dwa biny. Zbiornik na gnojowice z elementow prefabrykowanych o pojemnosci 250m sześciennych zaglebiont wraz z montażem 150 tys zl. Razem wychodzi mi to 710tys netto. Pozostaje mi teraz koszt budowy czyli material plus firma. Moze polecicie mi dobra firme ktora jest mi wstanie postawic mi to w krotkim czasie za dobre pieniacze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym Dzisiaj, 21:25
  •  

#22 Share Marsen

Marsen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 16:19

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym logomat1 w te ceny co podałeś mogę uwierzyć
to co pisali inni wcześniej to można się pośmiać tylko

widać że chłopaki dawno albo wcale nic nie budowali

#23 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 17:51

Dokładnie, niech nie wraca. Dodany obrazek

no dobrze że nie wraca bo ja też mam hodowle ale z moje punktu widzenia dziwie się że w waszych regionach chcą budować nowe budynki jak u mnie jest tyle wolnych a u mnie w okolicy kilka lat temu przed "kryzysem" prawie każdy miał hodowle a teraz sobie dobrze żyją hektarów . Trochę mnie to zastanawia <_<

[

Edytowany przez tobiasz51, 25 grudzień 2011 - 17:52.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 18:19

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym logomat1 no czyli jak ci mówiłem 6-8 tyś na lochę + tuczarnia:)

Jeśli chodzi o paszarnie to przepłacasz. Ja ci mogę taki system 10 tys taniej zrobic :D

Zbiornik też strasznie drogo. 250 m3 to niedużo i nie wiem czy nie za mało w twoim przypadku.

#25 Share logomat1

logomat1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 20:58

logomat1 no czyli jak ci mówiłem 6-8 tyś na lochę + tuczarnia:)

Jeśli chodzi o paszarnie to przepłacasz. Ja ci mogę taki system 10 tys taniej zrobic :D

Zbiornik też strasznie drogo. 250 m3 to niedużo i nie wiem czy nie za mało w twoim przypadku.

Jezeli zrobie kanaly na gnojowice pod rusztami 1.5 metra glegokie to spokojnie straczy w samych kanalach pomieszcze 1500m3

#26 Share Marsen

Marsen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 21:40

logomat1 no czyli jak ci mówiłem 6-8 tyś na lochę + tuczarnia:)

bez urazy ale widziałem ten twój system w galerii - sam prosty dozownik wagowy za 2 tysiące to trochę słaba automatyzacja
do porządnej mieszalni jeszcze daleka droga

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 13:48

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym Marsen dozownik wagowy, rozdzielacz automatyczny, i przenośnik do silosów paszowych co więcej wg ciebie potrzeba zeby zautomatyzować paszarnie??

A to co widziałeś w galerii to nie żaden system dopiero kilka urzadzeń. w pełni będzie gotowy prawdopodobnie w przyszłym roku

Edytowany przez lukaczmarek, 26 grudzień 2011 - 13:50.

#28 Share kamil33k

kamil33k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 maj 2013 - 15:32

Witam! Chciałbym się dowiedzieć czy może ktoś z was budował podobny budynek? Jaka firmę możecie mi polecić do wyposażenia i jaki jest przybliżony koszt budowy takiej chlewni? z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam!

polecam szczerze jednego przedstawicielka ktory to robi maja dobry towar i w dobrych pieniadzach sam mam 60 macior w cylklu zamknietym i cale wyposazenie od niego i powiedzialem ze nie d=bede bral innych :P meil do mnie kamil.33k@wp.pl albo nr do tego kolesia 781234343

#29 Share logomat1

logomat1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 20:17

polecam szczerze jednego przedstawicielka ktory to robi maja dobry towar i w dobrych pieniadzach sam mam 60 macior w cylklu zamknietym i cale wyposazenie od niego i powiedzialem ze nie d=bede bral innych :P meil do mnie kamil.33k@wp.pl albo nr do tego kolesia 781234343

dzieki za pomoc ale chlewnia juz stoi wiec temat jest nie aktualny

#30 Share MARLON

MARLON

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 luty 2014 - 20:25

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym I jak kolego poszła budowa? ile kosztowała chlewnia i na ile loch?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share logomat1

logomat1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 17:26

budowa ruszyla na poczatku marca 2013r. Pierwasza maciory wyprosily sie 25 sierpnia 2013 wiec przebiegla sprawnie.  chlewnia na 100 loch w cylku zamknietym. w budynku znajduje sie 28 stanowisk sektor krycia, 25 porodowka, trzy odchowalnie prosiat po 120 sztuk(ale 150 tez wejdzie) i 5 tuczarni po 120 sztuk( ale 150 tez sie zmiesci :) ). koszt budowy to ponad 1 600 000 zl netto. Pozdrawiam