Skocz do zawartości

Zdjęcie

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share logomat1

logomat1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 15:35

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym Witam! Chciałbym się dowiedzieć czy może ktoś z was budował podobny budynek? Jaka firmę możecie mi polecić do wyposażenia i jaki jest przybliżony koszt budowy takiej chlewni? z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym Dzisiaj, 13:31
  •  

#2 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 17:01

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym Jest wiele firm zajmujących się wyposażaniem budynków inwentarskich np. Hodowca, Big Dutchman. Jakość wyposażenia oceń sam.

Edytowany przez rower56, 20 grudzień 2011 - 17:21.

#3 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna

Napisany 23 grudzień 2011 - 12:13

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym To zależy w jakim systemie chcesz utrzymywać świnie.
Wybudowanie nowej chlewni na 100 loch ( w budynku będą lochy luznie w pojedynkach oraz kojce grupowe po 6-7 loch prośnych a porodówka w innym budynku )

Przy takiej obsadzie i systemie co napisałem wyniesie Cię to mniej więcej :

kosz budowy budynku - ok. 250 tys.
wyposażenie (paszociagi,solosy paszowe,wentylacja itp ) - ok 120 tys.

Więc w granicach 350 tys. powinno wyjść.

oczywiście cena zależy od wielu czynników.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 12:57

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym Foster pomnóż swoją cene przez 2 :)

Po pierwsze po takim lakonicznym pytaniu nie da się dać żadnej odpowiedzi. Sprecyzuj swoje pytanie

Mi jak robili wycenę chlewni na 50 macior + odchowalnia prosiaków to najniższa wyniosła 110 tysięcy tylko z jednym paszociągiem, za samo wyposażenie.

myśle ze jak powiem 6-8 tys na jedną maciorę to nie pomylę sie za dużo

Edytowany przez lukaczmarek, 23 grudzień 2011 - 13:08.

#5 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 23 grudzień 2011 - 13:18

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym Zgadzam się z lukaczmarek ,6 tys to minimum na lochę przy tańszym wyposażeniu..

#6 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 16:23

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym Myślę że razy 2 to troche za dużo. Podając cenę założyłem że autor tematu buduje tylko jeden budynek na lochy luzne oraz prośne. Nie uwzględniłem porodówki wogóle.

Więc myślę że w tych granicach (350-400 tys. )powinno się wybudować budynek i wyposażyć go w paszociąg oraz kojce grupowe i pojedynki.Może nie będzie to sprzęt z najwyższej półki ale na początek wystarczy. Wiadomo że można to zrobić za 350 tys. a można za 600 tys. Zależy jakie rozwiązania wybierzemy.

Nie wiem na 100 % jak to wychodzi przy budowie od zera takiego budynku ale w moim przypadku samo wyposażenie porodówki wyniesie mnie ponad 3600 zł na loche, nie licząc budynku oraz innych elementów, więc tak jak mówicie ok 6-8 tys. wyjdzie jedno stannowisko.

Sam stawiam ja jakość oraz jak najlepsze warunki w każdej grupie wiekowej a wiadomo to kosztuje 6-cyfrowe sumy :)

W Big Dutchmanie podczas tworzenia projektu, gość mówił że liczą oni 8-9 tys złotych na lochę przy budowie samej porodówki.

#7 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 16:37

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym Jeśli liczyłeś bez porodówki to tak, ja myślałem o kompletnym budynku tj lochy luźne, prośne i porodówka.
Powiem ci BD wychodzi drogo, chyba najdrożej. Mi w lokalnej firmie wyliczyli porodówkę około 2600 kompletną bez paszociągu oczywiście na pełnym ruszcie przy jakości myślę nieodbiegającej zbytnio od BD.
W tej cenie masz podgrzewane maty? Zdecydowałeś się juz na jakąś firme? Na kojcach grupowych będziesz miał zwykłe przegrody żywieniowe czy samobloki?? Nie myślałeś o stacjach paszowych?

Edytowany przez lukaczmarek, 23 grudzień 2011 - 16:38.

#8 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 17:39

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym jakie zainteresowanie świnkami :lol: aż miło się czyta . a w mojej okolicy stoi dużo pustych zamkniętych chlewnie nowych i starszych . kto zrezygnował z tego to już nie wróci do tego biznesu <_<

#9 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 23 grudzień 2011 - 23:00

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym Tobiasz i dobrze niech nie wraca;)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#10 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 06:32

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym Jedna firma będzie stawiła mi budynki a inna będzie zajmować się wyposażeniem. Firma która będzie wposażać obiekty jest trochę po znajomości wiec mam pewność że nie zedrą kasy jak miałby to robić BD ;) firma będzie korzystać z produktów róćnych firm , nie tylko BD, gdyż niektóry sprzęt jest takiej samej jakośći w innych firmach co w BD, a ten dokłada wyższą cenę, pewnie za samą nazwę firmy.

Teraz czekam na odpowiedz z RDOŚ czy chcą raport ( projektant i tak robi już raport )I będzie sie szukać firmy do wybudowania tego wszytskiego. Koszt bedzie spory bo stawię do tego nowe silosy zbożowe i modernizuję mieszalnię pasz a że jest kredyt prefernecyjny to ułatwia znacznie sprawę sfinansowania inwestycji która powinna się zwrócić w dobrym czasie.

Co do rozwiązań technologicznych.
To lochy luzne będę utrzymywane w kojcach pojedynkach, tam będą kryte, po 3 tyg sprawdzana będzie ciąża i jak będą prośne, przechodzą do kojców grupowych, w moim przypadku będę stać po 6 loch, każda będzie miała odzielne stanowisko paszowe.

Ilość i rozwiązania będę robione pod możliwości starego budynku a tam wejdzie ok. 168 loch produkcyjnych, bedzie także mały budynek na lochy przeznaczone na remnt stada.
Wszytsko będzie tak zrobione że nie będzie problemu z rozbudową żanego z budynków w przyszłości.

Do tego 2 paszociagi, wentylacja itp

I w zasadzie to tyle w tym budynku ( bedzie robiony z płytkiej sciółki na ruszt )

Bedzie tutaj 168 loch, cykl 3-tygodniowy ( 24 wyproszenia co 3 tygodnie. )

Porodówka będzie miała podstawowe 2 komory po 24 sztuki oraz poł komory rezerowoej co daje 60 stanowisk
I tutaj stawiam na jak najlepsze warunki sanitarne.
Oczywiście ruszt, paszociąg, wentylacja. itp.
Bedą maty grzewcze, z tego co wiem 2 maty 50x60 /stanowisko, ale mogę się mylić, a na pierwsze dni po porodzie żarówki 175 W.

Do porodówki bedzie także dołączona warchlakarnia (3 komory)

Ostatnim budnykiem będzie tuczarnia na ok. 1500 sztuk
Do tego zbiornik ok 1000 m3 z roczną produkcją na poziomie 4000 m3

Ciekawi mnie tylko jaki beczkowóz wybrać, jakiej pojemności do ciagnika 126 KM, swoich mam 20 ha resztę podpisałem umowę z rolnikiem żeby spełnić te 69 ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 09:50

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym Bedziesz kupował paszę tylko do loch czy do innych grup tez??

#12 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 24 grudzień 2011 - 10:10

Tobiasz i dobrze niech nie wraca;)

Dokładnie, niech nie wraca. Dodany obrazek

#13 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 12:05

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym Bylem jakiś czas temu w podobnej chlewni nawet z kamerą sobie wszedłem i nakreciłem dokładnie wszystkie szczegóły oczywiście jak nie było jeszcze obsady z tym że chlewnia na 370 loch + odchowalnia ale rozwiazania podobne jak u ciebie czy u mnie. Z tym że tam porodówka chyba na 2x48 + 12.
Tam całośc robił BD ale prezentowała sie naprawde dobrze:)

#14 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 14:34

Dokładnie, niech nie wraca. Dodany obrazek

Nie bój żaby garażowcy nadrobią straty ..:P

#15 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 15:14

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym Martini loch nie ma a tacy garażowcy to tylko kupny prosiak a po 300za duńczyka nie zaplaca;):)

#16 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 19:40

Ciekawi mnie tylko jaki beczkowóz wybrać, jakiej pojemności do ciagnika 126 KM, swoich mam 20 ha resztę podpisałem umowę z rolnikiem żeby spełnić te 69 ha.

Te 69 ha to jest potrzebne żeby kredyt dostać czy żeby było gdzie gnojowice wywozić?

Podobno loch luźnych nie bedzie można już utrzymywać w kojcach indywidualnych, prawda to?

#17 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 02:50

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym Paszę dla wszytskich grup będe robił sam gdyż wychodzi taniej niż zakupić, a głównie dlatego że nigdy nie wiesz co "firma" wsypie i jakie składniki doda. Mimo że mają trzymać się dawki to wiem że często oszukują firmy, dlatego nie będe ryzykował, błędów w paszy, szczególnie dla prosiąt odsadzonych.

69 ha jest potrzebne do zagospodarowania gnojowicy. Jest bodajże 170 kg N/ha wiec na 20 ha nie pozwolą wywiezć. Umowa na wywóz gnojowicy jest także potrzebna do raportu który zapewne bedzie potrzebny

#18 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 10:00

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym Jak dobrze rozumiem to będziesz kupował ziarno. Zawsze troche taniej niz gotowa...

#19 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 10:37

Paszę dla wszytskich grup będe robił sam gdyż wychodzi taniej niż zakupić, a głównie dlatego że nigdy nie wiesz co "firma" wsypie i jakie składniki doda. Mimo że mają trzymać się dawki to wiem że często oszukują firmy, dlatego nie będe ryzykował, błędów w paszy, szczególnie dla prosiąt odsadzonych.

69 ha jest potrzebne do zagospodarowania gnojowicy. Jest bodajże 170 kg N/ha wiec na 20 ha nie pozwolą wywiezć. Umowa na wywóz gnojowicy jest także potrzebna do raportu który zapewne bedzie potrzebny

umowy o odbiorze gnojowicy przy raporcie jeszcze nie sa potrzebne musi tam tylko byc pisemne zapewnienie ze taka umowe bedziesz mial:) a podpisac ja z jakims rolnikiem mozesz dopiero jak ruszysz z cyklem produkcyjnym:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 10:38

budowa chlewni n 100 loch w cyklu zamknietym Soję będę brał z porty, a ziarno będą kupował. I będę miał dlatego rezerwowe 3 silosy w razie niskich cen. A wiadomo że cena zboża będzie ważyć w sporym stopniu na opłacalności hodowli.

Umowę podpisałem już z rolnikiem (na 120 ha).

Edytowany przez Foster, 25 grudzień 2011 - 10:41.