karol012011

Same Silver 100.6 -gaśnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol012011    1

Witam, mam problem z ciągnikiem ,jak odpalę to chodzi normalnie przez parę sekund a później gaśnie ,a żeby odpalić następny raz to musi trochę pokręcić i pali.Jak wkręcę go na wyszę obroty to chodzi normalnie . A jak jest na nominalnych to zaczynają skakać i po chwili gaśnie .I brakuje mu mocy. Jest on z 1997roku i ma 13 tyś. MTG wię już przepracował trochę . Wiecie czego może być przyczyna . Filtry zostały wymienione na nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

wiem że w małych ogrodnikach jest zawór elektromagnetyczny na pompie i zdazało nam sie ze już przy nowym lubiał sie zacinać i gasł lub zacinał się w połowie i dławił sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w NH w tym roku, istne cyrki się działy. Okazało się, że właśnie nie dochodził prąd do pompy wtryskowej. Winna była zaśniedziała wtyczka... Poszukaj kabelka idącego do pompy i jak Ci zgaśnie to na włączonym zapłonie sprawdź czy jest tam prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

tylko że on nie ma pompy wtryskowej tylko listwę paliwową 97 rok już jest najprawdopodobniej na elektronicznym sterowaniu trzeba by bylo sprawdzić kilka elementów i sprawdzić czy ma czujnik położenia wału bo czesto to on siada jednoznacznie ne da się określić przyczyny mogę wymienić conajmniej kilka od prostych bo bardzo poważne


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerek    0

tylko że on nie ma pompy wtryskowej tylko listwę paliwową 97 rok już jest najprawdopodobniej na elektronicznym sterowaniu trzeba by bylo sprawdzić kilka elementów i sprawdzić czy ma czujnik położenia wału bo czesto to on siada jednoznacznie ne da się określić przyczyny mogę wymienić conajmniej kilka od prostych bo bardzo poważne

 

Też miałem podobny przypadek, i właśnie z góry obudowy sprzęgła jest czujnik, impulsowy PICK-UP. U mnie niebył oryginalny, i podczas pracy w polu ten czujnik był luźny i podskakiwał, co powodowało gaśnięcie ciągnika :D Zakupiłem nowy, który wchodzi do otworu i jest cacy. Jeszcze jeną przyczyną może być, o ile masz listwę paliwową sterowaną elektronicznie, to przed tą Pompą wtryskową jet taka duza czarna cewka. W obudowie tej cewki jest jeden korek zaplombowany, tam można dokonać regulacji obrotów jałowych. ;)

Edytowano przez Deerek

John Deere 5070M, Lamborghini 850T Premium,John deere 2064

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grześ77    0

Kolega Deerek ma rację z tą czarną cewką przy listwie. Ja miałem taki sam przypadek w zetorze 11641(silnik ten sam) - gasł na wolnych obrotach obroty falowały i nie miał mocy. Rozebrałem tą czarną cewkę a tam bardzo prosty układ! Wygląda to jak silnik elektryczny lub prądnica czyli wirnik i stojan na dwóch łożyskach i u mnie jedno ( górne) łożysko było zatarte. Radzę rozebrać tą czarną puszkę i sprawdzić łożyska to naprawdę nie jest trudne.

Edytowano przez grześ77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same95    0

ja mialem w silver 95 taki problem ze po 1000 mtg siadla pompka i tak samo sie zachowywal ten ciagnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

w moim zetorze 11641 z tym silnikiem mam problem z falującymi obrotami biegu jałowego, jak również wyraźnym brakiem mocy i dużym spalaniem, czy może to być wina elektroniki, czy kwestia zużytego silnika, ma ktoś z was namiary na dobrego mechanika do tych silników który by sobie z tym poradził??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

można coś poradzić zawsze


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek92    0

Witam. Mam problem z Same Antares 130. Rok 1993. Pompa wtryskowa sterowana elektronicznie. Gdy odpale ciągnik nie mam możliwości sterowania gazem. Po chwili ciągnik sam automatycznie nabiera ogromnych obrotów ,że nie da sie go zgasić. udało mi się go 4 razy odpalić a w tej chwili nie dochodzi prąd na pompe wtryskowa . Co jest przyczyną ? Mógłby mi ktoś pomóc bo już nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj