Skocz do zawartości

Zdjęcie

Same Silver 100.6 -gaśnie

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 grudzień 2011 - 11:13

Same Silver 100.6 -gaśnie Witam, mam problem z ciągnikiem ,jak odpalę to chodzi normalnie przez parę sekund a później gaśnie ,a żeby odpalić następny raz to musi trochę pokręcić i pali.Jak wkręcę go na wyszę obroty to chodzi normalnie . A jak jest na nominalnych to zaczynają skakać i po chwili gaśnie .I brakuje mu mocy. Jest on z 1997roku i ma 13 tyś. MTG wię już przepracował trochę . Wiecie czego może być przyczyna . Filtry zostały wymienione na nowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Same Silver 100.6 -gaśnie Dzisiaj, 21:03
  •  

#2 Share CBMarek

CBMarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 12:27

Same Silver 100.6 -gaśnie wiem że w małych ogrodnikach jest zawór elektromagnetyczny na pompie i zdazało nam sie ze już przy nowym lubiał sie zacinać i gasł lub zacinał się w połowie i dławił sie

#3 Share Felusonidasso

Felusonidasso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 15:46

Same Silver 100.6 -gaśnie Miałem podobnie w NH w tym roku, istne cyrki się działy. Okazało się, że właśnie nie dochodził prąd do pompy wtryskowej. Winna była zaśniedziała wtyczka... Poszukaj kabelka idącego do pompy i jak Ci zgaśnie to na włączonym zapłonie sprawdź czy jest tam prąd.

#4 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 17:06

Same Silver 100.6 -gaśnie tylko że on nie ma pompy wtryskowej tylko listwę paliwową 97 rok już jest najprawdopodobniej na elektronicznym sterowaniu trzeba by bylo sprawdzić kilka elementów i sprawdzić czy ma czujnik położenia wału bo czesto to on siada jednoznacznie ne da się określić przyczyny mogę wymienić conajmniej kilka od prostych bo bardzo poważne
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#5 Share Deerek

Deerek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 22:11

Same Silver 100.6 -gaśnie

tylko że on nie ma pompy wtryskowej tylko listwę paliwową 97 rok już jest najprawdopodobniej na elektronicznym sterowaniu trzeba by bylo sprawdzić kilka elementów i sprawdzić czy ma czujnik położenia wału bo czesto to on siada jednoznacznie ne da się określić przyczyny mogę wymienić conajmniej kilka od prostych bo bardzo poważne

Też miałem podobny przypadek, i właśnie z góry obudowy sprzęgła jest czujnik, impulsowy PICK-UP. U mnie niebył oryginalny, i podczas pracy w polu ten czujnik był luźny i podskakiwał, co powodowało gaśnięcie ciągnika :D Zakupiłem nowy, który wchodzi do otworu i jest cacy. Jeszcze jeną przyczyną może być, o ile masz listwę paliwową sterowaną elektronicznie, to przed tą Pompą wtryskową jet taka duza czarna cewka. W obudowie tej cewki jest jeden korek zaplombowany, tam można dokonać regulacji obrotów jałowych. ;)

Edytowany przez Deerek, 10 styczeń 2012 - 22:12.

John Deere 5070M, Lamborghini 850T Premium,John deere 2064

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share grześ77

grześ77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 21:09

Same Silver 100.6 -gaśnie Kolega Deerek ma rację z tą czarną cewką przy listwie. Ja miałem taki sam przypadek w zetorze 11641(silnik ten sam) - gasł na wolnych obrotach obroty falowały i nie miał mocy. Rozebrałem tą czarną cewkę a tam bardzo prosty układ! Wygląda to jak silnik elektryczny lub prądnica czyli wirnik i stojan na dwóch łożyskach i u mnie jedno ( górne) łożysko było zatarte. Radzę rozebrać tą czarną puszkę i sprawdzić łożyska to naprawdę nie jest trudne.

Edytowany przez grześ77, 24 styczeń 2012 - 21:11.

#7 Share same95

same95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 18:03

Same Silver 100.6 -gaśnie ja mialem w silver 95 taki problem ze po 1000 mtg siadla pompka i tak samo sie zachowywal ten ciagnik.

#8 Share Marciano

Marciano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 13:41

Same Silver 100.6 -gaśnie w moim zetorze 11641 z tym silnikiem mam problem z falującymi obrotami biegu jałowego, jak również wyraźnym brakiem mocy i dużym spalaniem, czy może to być wina elektroniki, czy kwestia zużytego silnika, ma ktoś z was namiary na dobrego mechanika do tych silników który by sobie z tym poradził??

#9 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 07:00

Same Silver 100.6 -gaśnie można coś poradzić zawsze
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share grzesiek92

grzesiek92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 maj 2013 - 14:13

Same Silver 100.6 -gaśnie Witam. Mam problem z Same Antares 130. Rok 1993. Pompa wtryskowa sterowana elektronicznie. Gdy odpale ciągnik nie mam możliwości sterowania gazem. Po chwili ciągnik sam automatycznie nabiera ogromnych obrotów ,że nie da sie go zgasić. udało mi się go 4 razy odpalić a w tej chwili nie dochodzi prąd na pompe wtryskowa . Co jest przyczyną ? Mógłby mi ktoś pomóc bo już nie wiem co robić.

Dodaj odpowiedź