Skocz do zawartości

Zdjęcie

problemy z trawieniem u 5miesięcznego cielaka

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 08:15

problemy z trawieniem u 5miesięcznego cielaka cielak jest chudy ,osowiały lekarz stwierdził że jego żołądek nie trawi pokarmu jak mu pomóc i czy jest szansa na wyleczenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problemy z trawieniem u 5miesięcznego cielaka Dzisiaj, 05:33
  •  

#2 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 20 grudzień 2011 - 10:13

problemy z trawieniem u 5miesięcznego cielaka Jeżeli lekarz tak twierdzi, to powinien Ci również doradzić co możesz z tym zrobić.Z własnej praktyki wiem,że ten okres życia bywa ciężki dla młodego zwierzęcia,zwłaszcza jeżeli miał jakieś "przejścia" w życiu...Spróbuj go odrobaczyć, bo może to go gnębi.Ja właśnie rutynowo w tym wieku odrobaczam jałówki na remont stada i widać efekty.Stosuję ivermektynę w zastrzyku ze wzgl. na szerokie spektrum działania i relatywnie niski koszt.Powodzenia :)

#3 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 10:46

problemy z trawieniem u 5miesięcznego cielaka może taka kuracja coś by dała spytaj swojego weterynarza z ubojni bierze się z żołądka soki z tą treścią i to trzeba podać cielakowi tylko świeże ponoć musi być żeby za długo nie stało

#4 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 13:02

problemy z trawieniem u 5miesięcznego cielaka

Jeżeli lekarz tak twierdzi, to powinien Ci również doradzić co możesz z tym zrobić.Z własnej praktyki wiem,że ten okres życia bywa ciężki dla młodego zwierzęcia,zwłaszcza jeżeli miał jakieś "przejścia" w życiu...Spróbuj go odrobaczyć, bo może to go gnębi.Ja właśnie rutynowo w tym wieku odrobaczam jałówki na remont stada i widać efekty.Stosuję ivermektynę w zastrzyku ze wzgl. na szerokie spektrum działania i relatywnie niski koszt.Powodzenia :)

Oj przejścia to on miał a ja razem z nim ,kupiłem 4 byczki ,pozostałe rosną jak na drożdżach tylko ten zdechlaczek...A odrobaczany to on był cztery tygodnie temu od tego czasu troche przybrał na wadze ale ciągle odstaje od reszty.

#5 Share ilidan

ilidan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 13:48

problemy z trawieniem u 5miesięcznego cielaka u mnie raz tez tak bylo wtedy 3 sztuki w oczach schly (gora po 120kg mialy,tyle co kupione)lekarz przyjechal i stwierdzil problemy z trawieniem, kazal dawc siemie przepisal jakies kwasy a po paru dniach padl jeden. rozcielismy go co sie okazalo mial zakorkowane jelita takimi kulkami.
Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 20 grudzień 2011 - 16:03

problemy z trawieniem u 5miesięcznego cielaka Na to żeby ruszyć pracę żołądka dobry jest piołun,drożdże i żwaczka - czyli wyciągnij z pyska któremuś przezuwającemy zwierzakowi kęs i podaj temu niejadkowi.Można to podać głęboko w pysk żeby łyknął,albo rozpuścić w letniej wodzie(szklanka) i wlać butelką w przełyk.U nas pomagało.Na niedomaganie typu niestrawność tradycyjnie pomaga też wódka,tylko bydlęciu daje się rozrobioną pół na pół z wodą(to nie człowiek :rolleyes: ).Na takiego osobnika ćwiarteczka powinna wystarczyć.Jak nie masz gorzały to butelka wina marki jabol też powinna dać rezultat.Tyle mogę Ci doradzić,to są metody starych weterynarzy.

#7 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 19:35

problemy z trawieniem u 5miesięcznego cielaka Można dawać drożdże takie zwykłe do pieczenia i oślinione jedzenie od krów.

#8 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 20:49

problemy z trawieniem u 5miesięcznego cielaka ile można dawać tych drożdży

Edytowany przez antonio86, 20 grudzień 2011 - 21:21.

#9 Share rafal90

rafal90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 20:36

problemy z trawieniem u 5miesięcznego cielaka U mnie ostatnio było podobnie. Jałówka ok pół roku była chuda i dodatkowo nie miała apetytu. Lekarz zalecił żeby podać rozpuszczoną sodę oczyszczona i pomogło bo zaczyna przybierać na wadze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 18:48

problemy z trawieniem u 5miesięcznego cielaka Dziękuje za wszystkie rady.Sam nie wiem co zdechlakowi pomogło/na pewno nie był to weterynarz/ ale wszystko jest już w porządku.Byczek ma apetyt,trawi pokarm i zaczął przybierać na wadze.

Edytowany przez antonio86, 16 styczeń 2012 - 18:56.