Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik]

240 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Sianek

Sianek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 21:30

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Może nie znam się za dobrze, ale miałem ten problem w SAMie i sie okazało że pompa obcierała o obudowe przez co się strasznie grzała, po zlikwidowaniu usterki problem znikł, nie wiem jak w fabrycznym to sprawdzic, ale może da się jakoś to naprawic a nie od razu wymieniac :)

Edytowany przez Sianek, 12 kwiecień 2013 - 21:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Dzisiaj, 14:03
  •  

#122 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 21:35

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] pompa jest dobra tylko byś musiał sprawdzić na niej oringi i jeśli by były poszarpane, popękane to musisz je wymienić i problem minie.

#123 Share kelevra

kelevra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 21:50

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] u mnie tak bylo z pompa..takze mozesz sprawdzic oring ale raczej bedzie to pompa:)

#124 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 13 kwiecień 2013 - 20:26

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Tematy połączone

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#125 Share Pawloo589

Pawloo589

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:21

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Panowie mam taki problem, pół roku temu zregenowałem rozdzielacz uszczelnienia na łoku nowe i pompa nowa i podnosił idealnie (trzymał też dobrze) aż do tej pory. Od pewnego momętu podnosi bardzo powoli (1500obr/min) dopiero zaczyna co może być przyczyną znowu rozdzielacz ? ;/

#126 Share Artmal17

Artmal17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Informatyka, Muzyka

Napisany 19 kwiecień 2013 - 14:13

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Witam. Mam do was pytanie, mianowicie w moim zetorze obok dźwigni podnośnika jest mała dźwignia o położeniach D M P.
I teraz moje pytanie, podczas orki, pracy z kultywatorem, talerzówką czy agregatem na jaką pozycje ustawić tą małą dźwigienkę D M P i czy tą główną dźwignie od podnośnika opuszczać do samego końca??? Z góry dziękuję za pomoc ;)

Edytowany przez Artmal17, 19 kwiecień 2013 - 14:16.

#127 Share lukaszoo

lukaszoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 16:04

Ta dźwignia jest od regulacji podnośnika masz do wyboru 3 pozycje pływającą mieszaną i stałą. Przy stałej jaką ustawisz głębokość podnośnika taka jest cały czas, przy pływającej gdy ciągnik ma ciężej zaczyna się grzebać podnośnik unosi się do góry, mieszana to coś pośrodku. zależy na jakiej ziemi pracujesz jak na ciężkiej to ta pływająca i mieszana nawet fajna sprawa nie trzeba podnośnikiem cały czas manewrować

#128 Share Artmal17

Artmal17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 16:24

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Ok, czyli pozycja mieszana i pływająca. A jak opuszczać tą dźwignię główną od podnośnika??? Do samego końca ile tylko można??? Z góry dziękuję za pomoc ;)

#129 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 20 kwiecień 2013 - 08:17

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Tematy połączone

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#130 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 11:43

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Lukaszo pochrzaniłeś. Pozycyjna, siłowa i mieszana. Pływająca to położenie dźwigni hydrauliki zewnętrznej. Nie podnośnika.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Artmal17

Artmal17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 17:34

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Ok, a jeśli np: pracuję z pługiem, talerzówką czy agregatem i mam mieszaną albo siłową to główną dźwignie podnośnika (od podnoszenia i opuszczania) opuszczać do samego końca???

#132 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 20:21

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Jak opuścisz dźwignię do końca to nie będzie działała żadna regulacja. Opuścić do końca możesz przy np. "zapuszczaniu" pługa (żeby szybciej "wszedł") i gdy "wejdzie" podnosisz dźwignię i ustalasz głębokość orki. Pług powinien mieć koło kopiujące z tyłu. Pracujesz wtedy na regulacji Mieszanej. Możesz ustawić ogranicznik i w dobrych warunkach i przy sprawnie działającej regulacji masz w miare równą orkę i dobrze dociążony tył ciągnika.

#133 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 07:07

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Na brak działania przy rozgrzanym oleju koledzy wyżej proponują pompe zakup ze 600z,ł a mogło by sie okazac ze pompa dobra a winny rozdzielacz który ciepły olej przepuszcza a zimnego nie??? Nie chce wydawać kilku stówek nie majac pewnosci

Podnośnik naprawiony- byłem w zakładzie naprawczym w Gnieznie przy ul.pomowskiej , rozdzielacz dobry pompa z zaworem na złom.

Mógłby ktoś mi przedstawić schemat budowy tego filtra koło pompy w katalogu tego nie mam , a coś mi się nie widzi jak go mam poskładanego, czy tam na tym wkładzie sitkowym przychodza z góry i z dołu jakies uszczelnienia ,jesli nad sitkiem do góry jest zabudowane trzymanie sprezyny to jak ten olej ma w ten filterk wpływac? Wziąłem i wywierciłem dziure na strodku tego trzymania sprezyny

Edytowany przez Poznaniak, 15 maj 2013 - 21:32.

#134 Share petroszz

petroszz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 31 maj 2013 - 08:47

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Witam

Czytam tematy związane z hydrauliką i widzę że to nagminny problem,ale co się dziwić te ZETOR-ki już mają swoje lata. Wracając do tematu chciałbym poruszyć mój problem. mianowicie przed poprzednimi sianokosami w moim 7011 padła hydraulika. Rozebrałem zarówno górę i dół i wymieniłem: pompę, oringi, olej, pierścienie na tłoczysku i wszystko co wymagało uszczelnienia. Po kilku godzinach pracy stracił ciśnienie i ciężko było dobić bele i tak jest do dziś zarówno z podnośnikiem jak i z wywrotem przyczepy, ciśnienie jest ale trochę słabe. Np przyczepę z załadowanym obornikiem nie wywróci do końca.

#135 Share burian

burian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 22:04

Poszukuję firmy(mechanika), który zajmuje się regeneracją podnośnika w zetorze 7211, interesuje mnie województwo śląskie, ewentualnie okolice strzelec opolskich. Z góry dzięki za ewentualne info:)

#136 Share Ciastko

Ciastko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 13:32

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Witam. Po wymianie uszczelniaczy tłoka zauważyłem że regulacja (śruba na fasolce) całego zespołu dźwigienek była odkręcona. Chciałbym do dobrze ustawić tylko nie wiem jak. Jak przykręce to podnośnik podnosi do wysokości max wysokości gdy trzymam dźwignie a gdy ją puszcze jakaś jakby sprężyna cofała ową dźwignie i podnośnik opada do około 3/4 proszę o pomoc. Zetor 5211. Zdjęcie poglądowe : https://www.dropbox....29 20.45.19.jpg

Edytowany przez Ciastko, 30 czerwiec 2013 - 13:33.

#137 Share boxer1990

boxer1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 20:55

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Witam, mam pytanie: co może być przyczyną w zetorze 5211, że rozdzielacz do tylnego tuza nie zawsze podnosi?

Edytowany przez boxer1990, 26 lipiec 2013 - 20:56.

#138 Share Deerf

Deerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 09:18

Jakbyś jeszcze potrzebował to podaj maila to prześlę jutro Kilka fotek. Mam zrobione dość szczegółowo zdjęcia. A i może coś podpowiem na ten temat.

witam
czy jest możliwość otrzymania zdięć na których bedą widoczne elementy odpowiedzialne za sterowanie podnośnikiem TUZ?

u mnie problem w zetorze 7211 polega na tym że nagle przestał podnosić TUZ. rozkręciłem, wyciagnąłem i mam wrażenie że coś tam chyba jest nie na swoim miejscu ponieważ ruszając wajchą nie powoduje to ruchu żadnym tłoczkiem na rozdzielaczu tak jak to dzieje się przy ruszeniu wajchą od kiprowania przyczepy

ewentualnie moge podesłać zdięcia (jak tylko znajde kabelek do połączneia aparatu z PC)

#139 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 20:16

Mam kilka zdjęć jak to wygląda. jeśli to w czymś pomoże to mogę przesłać. Podaj tylko adres mail ,wyślij mi go na PW
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Deerf

Deerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 17:28

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] możliwe że wszytko jest na swoim miejscu, ponieważ jak tłoczek został dociśnięty ręcznie to po ruszeniu wajchą zaczną ruszać się. wygląda na to że coś z nim jest nie tak.
dodam że wcześniej tłoczek niezależnie od położenia wajchy był w 1 położeniu, dlatego pierwsze co mi przyszło do głowy że któryś z elementów nim poruszających jest nie na swoim miejscu.

niestety Twoja skrzynka odbiorcza jest pełna i nie da rady wysłać do ciebie priwa, ale zgrałem moje fotki na kompa.
podsyłam je i proszę o zerknięcie, na 1 zięciu jest strzałka z elementem który jak na moje jest jakiś dziwny :D ma otworek który, no właśnie ... po prostu jest i nie łączy się z niczym :)

Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek

Edytowany przez Deerf, 06 wrzesień 2013 - 17:29.