Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik]

240 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 23:11

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Takie złożenie jak na zdjęciach jest na pewno prawidłowe,bo podnośnik działa bez zarzutu.

Rozdzielacz powinien być w jednej płaszczyźnie przylegania tak jak płaszczyzna uszczelki.(nie wiem czy o to chodziło)

Ten zgrzyt tylko przy włączaniu,czy cały czas? (jak przy włączaniu to sprawdź w pierwszej kolejności czy sprzęgło dobrze rozłącza WOM)
Opisz dokładniej co jest Czy w żadnej kombinacji dzwigni nie podnosi? Napisałeś ,że obwód zewnętrzny działa. Przyczyny trzeba szukać w rozdzielaczu,tłoku badz zaworze bezpieczęstwa cylindra.(wykluczam opcję ,że jest coś nie tak złożone). Dobrym pomysłem było by sprawdzenie podnośnika sprężonym powietrzem szczelności i co się w ogóle dzieje.

Edytowany przez Radekk, 28 grudzień 2011 - 23:13.

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Dzisiaj, 03:20
  •  

#62 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:33

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] A wiec miałem ten sam problem co kolega @Jakub21 uszczelniacze na tłoku były takie ze po wyjeciu cylindra tłok sam wyleciał :D .

Edit Czy kolega @Radek mógłby opowiedziec jak wyglada to sprawdzenie powietrzem ?

Edytowany przez andrzej261082, 29 grudzień 2011 - 23:37.

#63 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 10:16

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] To sprawdzenie powietrzem wygląda tak ,że nakładamy kawałek pasującego węża na tulejkę centrującą w rozdzielaczu i przykładamy pistolet i puszczamy sprężone powietrze.Obserwujemy co sie dzieje czy gdzieś nie ucieka wtedy kiedy nie powinno ,tzn . operujemy odpowiednio tą dźwignią od podnośnika w tym czasie widzimy jak chodzą nam te wszystkie ''dźwigienki'' po swoich prowadzeniach. Tym sposobem możemy wstępnie ocenić i sprawdzić jak działa ten cały mechanizm.

#64 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 30 grudzień 2011 - 17:57

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik]

A wiec miałem ten sam problem co kolega @Jakub21 uszczelniacze na tłoku były takie ze po wyjeciu cylindra tłok sam wyleciał :D .

Edit Czy kolega @Radek mógłby opowiedziec jak wyglada to sprawdzenie powietrzem ?

Właśnie czy kolega @Radek mógłby wyjaśnić gdzie wpiąć wąż z powietrzem i czy gdzieś powinno uchodzić czy nigdzie i czy potem wszystko się samo odpowietrzy czy trzeba jakoś te powietrze usunąć ??

#65 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 19:48

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] No pisze Ci, z boku bloku idzie taka rurka zasilajaca od pompy i wchodzi ona w pokrywe a dalej w rozdzielacz. To podpinasz powietrze wlasnie tam w pokrywe.
I potem tak (na logike, wystarczy przypomniec sobie jak sie zachowuje podnosnik):
-gdy wajcha na opuszczanie to powietrze powinno isc powrotem (na filtr)
-gdy wajcha w gorze (a ramiona w dole) to powietrze powinno isc do tloczyska
-gdy wajcha w gorze i podniesiesz ramiona to po podniesieniu powietrze zamiast do tloczyska bedzie szlo powrotem

Musisz pamietac, ze pod rozdzielacz jest podpieta dzwignia podnosnika ale i ramiona. Gdy ich pozycja bedzie rowna z ta wyznaczona przez dzwignie to olej (powietrze) przestanie byc kierowane do tloczyska.
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#66 Share rechot1992

rechot1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 22:49

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Dzisiaj do szlem do tego dlaczego mi nie podnosi podnośnik. Okazało się ze była nie dokręcona śruba na rurce wychodzącej z rozdzielacza i idącej do tulei cylindrycznej. Zrobiłem podnośnik w godzinę. Jaka była moja radość gdy sprawdziłem powietrzem jak radził kolega Radek i działało wszystko ale nie cieszyłem się długo. Podnośnik nadal działa nie dobrze. Objawy są dość dziwne gdyż, podnośnik ładnie podnosił gdy założyłem go bez siłownika wspomagającego. Jak założyłem wspomagający to zaczoł mi od razu opuszczać i falować. Jeszcze tak nie było z nim. A jak zgaszę silnik to podnośnik od razu opada na ziemie. Uszczelniacze są nowe bo wymieniałem i mam tez założony dodatkowy pierścień nad dwoma uszczelniającymi. Tuleja jest trochę porysowana ale nie aż tak żeby siłownik opuszczał.

#67 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 23:26

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] A ten siłownik pomocniczy masz ok.?
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#68 Share rechot1992

rechot1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 23:41

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Tak. Świeżo po remoncie jest

#69 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 10:16

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Jak faluje i opada po zgaszeniu, to znaczy, ze gdzies ucieka mu olej. Sprawdz podlaczenie tloczyska pomocniczego, glownego i czy nigdzie nie ucieka olej (powietrze).

#70 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 14:45

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Ciężko cos doradzić jak sie tego nie widzi. Tak jak koledzy napisali powyżej gdzieś masz nieszczelność i ot cała przyczyna,może jakiś zawór sie przycina lub oring na tulejce centrującej jest nieszczelny,musisz to posprawdzać jeszcze raz szczegółowo ze spokojem a napewno znajdziesz przyczynę. Nie ma tam żadnej magii w tej konstrukcji. Dziwi mnie jedna kwestia ,że chodził Ci ładnie dopóki nie podłączyłeś siłownika pomocniczego, czyżby jakiś brud był we wężu i wleciał do rozdzielacza? A może to tylko zbieg okoliczności? A faluje dlatego ,że gdzieś jest ubytek oleju i rozdzielacz dodaje sobie automatycznie oleju do ustawionego położenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share rechot1992

rechot1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 16:47

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] A czy może to być przez to że żeby założyć siłownik trzeba było go trochę wyciągnąć i mógł nabrać powietrza i jest zapowietrzony teraz. Mam filmik jak działa teraz podnośnik z podpiętą platformą

#72 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 18:57

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Ileż to razy ja rozbierając podnosnik niczego nie odpowietrzałem i działało bez problemu. Wychodzę więc z założenia, ze sam się odpowietrza, więc wydaje mi się, że to nie to.

#73 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:44

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] U mnie po zdjęciu podnośnika i wymontowaniu tłoka okazało się że uszczelnień praktycznie nie ma, metalowy pierścień był zapieczony a tłok porysowany. Nowy tłok nowego typu jak w nowych zetorach - 135zł
Uszczelniacze tłoka - 47zł
Podkładki i uszczelka podnośnika 15zł
Komplet naprawczy siłownika pomocniczego 25zł
Cylinder był jeszcze w dobrym stanie :rolleyes:
Wszystko poskładane przez noc utrzymał ok 500kg i nie opuścił nawet o centymetr. Dzięki za rady :rolleyes:

#74 Share rechot1992

rechot1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 23:08

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] a tak działa podnośnik

Edytowany przez rechot1992, 06 styczeń 2012 - 23:09.

#75 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 16:45

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Kolego a sprawdziłeś zawór czy ten stożek w zaworze masz nie "sklepany" ?

#76 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 17:09

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] jak sie uda to od jutra bede naprawial podobny problem,jeszcze nie wiem co mu jest ale obstawiam pompa sie konczy-za malo oleju-simeringi tloka zakonczyly zywot i najgorsze rozdzielacz nawala,jak naprawie to ci napisze.

jak sie ochlodzilo to mu przeszlo ,ale i tak musze to naprawic.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#77 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 12:01

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Mam taki problem ze podczas sprawdzania powietrzem przy operowaniu wajchą od podnośnika powietrze ucieka na filtracje oleju a tłoczysko od ramion nawet nie drgnie , przy hydraulice zewnetrznej jest ok bo odpływ do filtracji jest odcinany i całe powietrze idzie na gniazda. Natomiast na ciągniku podnośnik działa lecz wolno podnosi, czyżby rozdzielacz nie kierował całego wydatku oleju na tłok lecz puszczał na powrót ,spotkał się ktoś z czymś takim

#78 Share rechot1992

rechot1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 23:06

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Nie, ale mam na uwadze zawór, uszczelniacze może wywinęły się, a jak nie to zostanie mi juz tylko rozdzielacz

#79 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 22:38

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] u mnie to sprawdzenie powietrzem nic nie dalo,bo powietrze w kazdej pozycji dolem ucieka.
zauwazylem takie usterki-urwana sprezyna naciagowa,wykrzywione cieglo regulacji,wyrobione oringi na rurce zasilajacej,uszczelnienia tloka nie wygladaly najgorzej[pare lat temu wymieniane],urwany walek drazka skretnego.
wydaje mi sie ze to falowanie wynikalo z urwanego drazka i skrzywionego ciegla sterujacego.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 22:54

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Te usterki ,które podałeś na pewno wpływają na złą pracę podnośnika, przy składaniu zwróć uwagę żeby te rolki chodziły ładnie po tym półksiężycu(nieraz trzeba troche przegiąć lub jak jest możliwość skasować luz poprzez podłożenie podkładki).
Co do pęknięcia wałka skretnego to osobiscie się z tym jeszcze nie spotkałem , ale przypomniało mi się teraz,że wyczytałem kiedyś na forum ,że ktoś miał taki przypadek pęknięcia i właśnie tak mu falował podnośnik.
Co do sprawdzania powietrzem to będzie uciekać dołem bo przecież jest tam wyjście oleju na siłownik wspomagający(trzeba zaślepić na czas próby)no i trzeba wiedzieć, że idealnie tym nie sprawdzimy.

Co do pękniecia drążka skrętnego to można to łatwo sprawdzić nawet bez rozbierania,wystarczy złapać ten uchwyt co mocuje się śrubę rzymską do zaczepiania maszyn (cięgno jak kto woli) i jak ręką możemy zmieniać położenie tej dzwigni w plecaku to znaczy ,że mamy pęknięty ten właśnie drążek skrętny.

Edytowany przez Radekk, 11 styczeń 2012 - 23:14.