Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik]

240 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 22:40

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] w temacie o przednim napedzie jest link do "zetoro-zlomu" moze tam cos tanszego znajdziesz,
kiedys probowalem wybic tego bolca ale zrezygnowalem-sciag ramie, podgrzej na czerwono i powinien wyjsc, zeby taki wieszak urwac to trzeba miec talent :D

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Dzisiaj, 17:36
  •  

#42 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 08:11

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] tu masz oryginały:

http://farmexpert.pl...goria20007.aspx
W rolnictwie siła!!! :)

#43 Share rechot1992

rechot1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 00:39

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Witam. Drodzy koledzy mam pewien poważny problem. Kupinem zetora z popsutym podnośnikiem który w dodatku był prawdopodobnie źle złożony. Szukałem jakiś schematów w necie ale nie mogę nic znaleźć. Może ma ktoś akurat zdjęty podnośnik i mógł by mi zrobić zdjęcie dźwigienek przy rozdzielaczu gdyż o nich mowa. Z góry dziękuje. Pozdrawiam Rafał

#44 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 18:17

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Cięszko będzie na fotce pokazaś jak ustawione są te dźwigienki.
Próbowałeś poczytać instrukcję napraw?
Jakie są objawy?
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#45 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 19:32

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] http://www.bankfotek.pl/view/1144411 zdjecie nr 1
http://www.bankfotek.pl/view/1144414 zdjecie nr 2
Nie wiem czy pomogłem ale patrz co i jak

#46 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 23:22

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Jakbyś jeszcze potrzebował to podaj maila to prześlę jutro Kilka fotek. Mam zrobione dość szczegółowo zdjęcia. A i może coś podpowiem na ten temat.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#47 Share rechot1992

rechot1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 16:30

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Niestety na zdjęciach od Cezary4514 jest to zasłonięte. W instrukcji napraw patrzyłem i akurat tych dźwigienek nie ma a od C-360 są inne ponoć. W katalogu części zamiennych patrzyłem ale tam guzik co jest żeby wiedzieć co i jak. Jak ktoś ma katalog części to część ma numer 82 na 302 stronie

Edytowany przez rechot1992, 21 grudzień 2011 - 16:31.

#48 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 18:18

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Wysłałem zdjęcia na maila zobacz, a dzwigienki w zetorze są całkiem inne i rozdzielacz jest inny,więc nie ma co porównywać z c 360.

#49 Share rechot1992

rechot1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 18:52

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Wielkie dzięki kolego. Na zdjęciach jest dokładnie to co mnie interesowało

#50 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 27 grudzień 2011 - 08:28

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Aby nie rozpoczynać nowego tematu to zapytam tutaj ponieważ mam problem z podnośnikiem w Zetorze 7711 ponieważ co chwila mi opuszcza i podnosi maszynę czy obojętnie co mu zaczepie. Chcę wyjąć podnośnik i zawieść go do zakładu w Gnieźnie aby mi go sprawdzili. Mam prośbę pytanie aby mi ktoś krok po kroku powiedział jak wyjąć (wymontować) ten podnośnik co odkręcać jeśli chodzi o kabinę, jakieś porady ?? :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 15:37

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] 1. Wyjmujesz siedzenie.
2. Odczepiasz linki od sprzęgła WOM,hamulca ręcznego,zaczepu hitch (ja zawsze odkręcam przy poszczególnych elementach).
3. Odkręcasz panel sterowania podnośnikiem,Odkręcasz i wyjmujesz dolną tylną szybę wraz z ramką, odkręcasz wszystkie śruby mocujące podłogę
4 Rozłączasz kable od sygnalizacji wł. WOM i ham.ręcznego.
5. Wyciągasz całą podłogę do góry uważając aby nie po haczyć tapicerki,jak masz już manewr wyjmujesz z ciągnika.
6. Teraz masz już elegancki dostęp do podnośnika,przydało by się wszystko ładnie wyczyścić z wszystkiego syfu.
7. Odkręcasz rurkę u góry i przy skrzyni biegów (to ta co prowadzi do filtra bacznego hydrauliki, jest ona w połowie skręcana),demontujesz
węże od siłownika pomocniczego,ściągasz główkę siłownika z ramienia podnośnika.
8. Odkręcasz inne przeszkadzające elementy tj.gniazdko elektryczne i pneumatyczne do przyczep,wyjmujesz sworzeń od dźwigni wałka
skrętnego, możesz odkręcić ramiona podnośnika żeby było
lżej zdjąć.
9. Odkręcasz i wyciągasz wszystkie śruby mocujące podnośnik do mostu, (jak ręcznie zdejmujesz uwiązujesz sobie mocno go do rury)
10.Zdejmujesz cały plecak i wyjmujesz do tyłu (warto przedtem przygotować czyste miejsce gdzie go położyć i wyciągać w dwie osoby).

To tak wydaje mi się ,że najistotniejsze rzeczy opisałem ,myślę ,że niczego nie pominąłem ,jeżeli tak niech ktoś poprawi.

#52 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 15:49

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] O taką odpowiedź mi chodziło a powiedz mi jeszcze gdzie szukać śrub mocujących podłogę ??

#53 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 16:43

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Pozaznaczałem na zdjęciu gdzie szukać śrub:
Dodany obrazek

#54 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 19:10

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] wystarczy wyjac siedzenie i odkrecic sruby z tyłu podłogi. Podloge przechylasz w strone kierownicy i masz dobry dostep do korpusu podnosnika. Można i cala podloge wyjac ale powodzenia potem przy podpinaniu linek od hamulca recznego.

Edytowany przez Cezary4514, 27 grudzień 2011 - 19:13.

#55 Share rechot1992

rechot1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 19:48

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Kolega Cezary4514 ma racje wystarczy pochylić podłogę i jest luks miejsca. Dzisiaj skręciłem podnośnik i pompę i mam kolejny problem tego typu ze jak włączę wałek WOM-u to mi coś dziwnie grzechocze. Pompa chodzi ładnie pięknie bo jak pociągnę za wajchę do podnoszenia przyczepy to przygasa ciągnik wiec pracuje a podnośnik nie chce podnosić. Spotkał się ktoś z takim problemem?

#56 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:31

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik]

Aby nie rozpoczynać nowego tematu to zapytam tutaj ponieważ mam problem z podnośnikiem w Zetorze 7711 ponieważ co chwila mi opuszcza i podnosi maszynę czy obojętnie co mu zaczepie. Chcę wyjąć podnośnik i zawieść go do zakładu w Gnieźnie aby mi go sprawdzili. Mam prośbę pytanie aby mi ktoś krok po kroku powiedział jak wyjąć (wymontować) ten podnośnik co odkręcać jeśli chodzi o kabinę, jakieś porady ?? :rolleyes:

Pierwsze co, to wyjmujesz tloczysko i sprawdzasz uszczelnienia. Koszt wymiany niewielki, podobniez w tloku wspomagajacym. Bo to jest przyczyna tego opuszczania i podnoszenia. Serwis zrobi to samo, za odpowiednią opłatą oczywiście.

wystarczy wyjac siedzenie i odkrecic sruby z tyłu podłogi. Podloge przechylasz w strone kierownicy i masz dobry dostep do korpusu podnosnika. Można i cala podloge wyjac ale powodzenia potem przy podpinaniu linek od hamulca recznego.

Ja zawsze podloge cala wywalalem, wiecej miejsca :D
A i problemow potem jakos nie bylo bo te koncowki linek przy dzwigienkach hamulca i sprzęgła są nakręcane.

rechot1992 - prawdopodobnie cos pomieszales z dzwigienkami.
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#57 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 11:24

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] A jak sprawdzić rozdzielacz ?? Bo dajmy na to mam agregat składany hydraulicznie i podniosę maszyne i chce go złożyć podniesionego dam ok 1000 obrotów to maszyna się zamyka ale opada na podnośniku

#58 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 14:59

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Jeżeli składa się dobrze to znaczy ,że obwód hydrauliki zewnętrznej działa ok. Podnośnik TUZ ma osobna listwe w rozdzielaczu i nie jest to jedno z drugim powiązane. Napisałeś ,że maszyna opada na podnośniku, jest to najprawdopodobniej wina Manszet uszczelniających tłok podnośnika zużyły się ze starości i przepuszczają to dlatego tak opada i podnosi ,słusznie podpowiada tutaj kolega @maks.Dopiero w
następnej kolejności może być to wypracowany zawór bezpieczeństwa przy cylindrze,a rozdzielacz obstawiał bym w ostatniej kolejności.

Sprawdzić rozdzielacz możesz podłączając pod wlot sprężone powietrze i obserwować gdzie ucieka,i jak to wszystko chodzi przy różnych położeniach dzwigni podnoszenia.

Edytowany przez Radekk, 28 grudzień 2011 - 14:59.

#59 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 16:49

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Ok dzięki będę go wyciągał po nowym roku to dam znać i pewnie będę miał jeszcze wiele pytań :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share rechot1992

rechot1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:29

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Raczej jest dobrze złożone bo kolega Radekk wysłał mi zdjęcia i było złożone tak samo. Nie wiem tylko skąd ten zgrzyt jak włączę WOM. A mam jeszcze pytanie odnośnie rozdzielacza. Powinien on być po skosie do obudowy czy równo? Chodzi mi o to ze rozdzielacz przy cylindrze odstawał mi do góry a przy dźwigienkach był równo z obudową