Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik]

240 odpowiedzi na ten temat

#201 Share petroszz

petroszz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 11 maj 2015 - 17:02

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Dzieki za info, ale jak juz to poszukam blizej jakiegoś mechaniora. U mnie pompa i uklad podnoszenia jest sprawny jak już mówiłem. Tym bardziej ze pompe już wymieniałem bo padła a przy okazji z
Wymieniłem pierścienie na siłowniku.
Pozostaje rozebrać rozdzielacz i wymienić gumki lub zawieźć do speca. Rozbieral ktoś z was rozdzielacz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Dzisiaj, 05:45
  •  

#202 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 11 maj 2015 - 20:38

co z tego ze masz sprawną pompe czy uklad podnoszenia, skoro podnosnik wariuje. też najpierw wymienilem pompe bo najtansza opcja, ale to nie było to.

to rozdzielacz zazwyczaj robi zamieszanie. U mnie przed naprawą podnosił wszystko bez zająknięcia, ale na rozgrzanym oleju przy max podniesionym, szarpał - ciągle opadał i podnosił. Teraz jak nóweczka. nic nie wyje.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#203 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 22 maj 2015 - 15:58

prawdopodobnie jakiś zaworek się zawiesza . Jak potrafisz rozebrać i poskładać rozdzielacz  to warto spróbować ,może pomorze .Za wyjścia zewnętrzne odpowiada jeden a za podnośnik drugi suwak.

Ja mam inną historię dotyczącą regenaeracji . Oddałem sam rozdzielacz no i wrócił z naprawy ,500zł kosztowała przyjemność i  niby już nie opuszczał ramion ale potrafił się zbuntować i  nie chciał ni z tąd ni z owąd  podnieść  pługa . Brak reakcji ramion  na ruch dźwigni sterującej . Zwaliłem cały plecak -może coś się rozpieło ? Nic nie zauważyłem puściłem powietrze i zaczął działać . No i działa do dziś :blink:

Edytowany przez DarekD, 22 maj 2015 - 16:01.

nowy

#204 Share petroszz

petroszz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 25 maj 2015 - 01:31

A więc, znalazłem mechaniora za Białą Podlaską. Powiedział ze to wina jednego zaworka i że może zrobić regenerację ale lepszym rozwiązaniem będzie kupno nowego rozdzielacza ponieważ ten już i tak nie jest sterony. No i tak uczyniłem. Pierwszy rozdzielacz okazał się nie trafiony ponieważ nie pasował jeden otwór. Różnica polegała na rozmiarze otworu. Kolejny rozdzielacz już był właściwy. wszystko działa, ładnie podnosi i daje Ciśnienie na wyjścia hydrauliki. Koszt imprezy wyniósł 1640zł plus uszczelki, podkładki miedziane i oringi, oraz przy okazji wymieniłem wałek skrętny podnośnik i rurę wała skrętnego. W razie pytań służę pomocą i informacjami.

#205 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 sierpień 2015 - 14:56

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Jak sprawdzić rozdzielacz bez rozbierania da się jakoś? Podnośni mi właśnie podnosi i opuszcza. Czy jeśli rozdzielacz by nawalal to podniesiona przyczepa by opadła tak samo jak podnośnik czy to nie to samo?
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#206 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 11:03

wyglada na wyrobione oringi na tloku, pompe sprawdzisz uruchamiajac zewnetrzny obwod bez podpietej maszyny-jesli przydusza silnik to pompa dobra. a rozdzielacz najczesciej przestaje dzialac nagle- w jednej chwili po robocie.obwod wewnetrzny[podnosnik] dziala niezaleznie od zewnetrznego[wywrot] jeden moze byc dobry a drugi nie dzialac i rozdzielacz do wyrzucenia-co do regeneracji to jestem baaardzo sceptyczny.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#207 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 11:45

Pompe mam dobrą dzięki za odpowiedź tez obstawiam te oringi

#208 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 11:51

Oringi na tłoku - hmm a u mnie występują pierścienie uszczelniające , ale skoro fachofjec tak to nazywa...

ZETOR TEAM

#209 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 11:55

każdy wie o co chodzi niepotrzebnie sie czepiasz

#210 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 21:36

a ja mam 2 kolnierze USZCZELNIAJACE i PIERSCIEN tlokowy

tatus tylek stlukl za zepsucie sprzegla........ :lol:  :lol:  :lol:

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 21:51

Najpierw sprawdź w katalogu co masz . Nie wysuwaj tak daleko idących wniosków .

Edytowany przez zetorki12, 29 grudzień 2015 - 13:33.

ZETOR TEAM

#212 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 20:01

Co może być przyczyną samoczynnego opuszczania podnośnika? Pompa w moim Zetorze musi non stop pracować aby trzymać maszynę w górze, a już tragedia jest jak zaczepię coś cięższego, na zimnym oleju jako tako sobie radzi ale jak trochę popracuje to trzeba mu dawać ognia, aby podnosił i trzymał w górze. Zetor znajomego trzyma w górze siewnik poznaniak 3m + 400kg ziarna na wyłączonym silniku i nie opuści nawet o centymetr a mój ma problemy nawet na wysokich obrotach.

#213 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 19 sierpień 2015 - 20:29

Najprawdopodobniej cylinder podnośnika  i  zawór cylindra , możliwe  też że  rozdzielacz , ale  najpierw  sprawdź  stan  cylindra  i  wymień  pierścienie ,  zawór  też  proponuję  wymienić

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#214 Share jarecki7745

jarecki7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 15:47

witam mam problem z podnośnikiem pacjent to 7745 podniósł pług i za nic nie chce puścić pompa wyje i czuć że pracuje bo aż dławi silnik na żadną wajche nie reaguje może ktoś miał podobny problem i rozwiązał będe wdzięczny za wszystkie podpowiedzi

#215 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 19:08

Musisz ściągnąć pokrywę podnośnika. Odpiął się taki łącznik pomiędzy rozdzielaczem i dźwignią pod pokrywą. Ten łącznik z jednej strony jest zabezpieczony i być może zabezpieczenie spadło - tak było u mnie za pierwszym razem. Za drugim razem odpioł się z drugiej strony - niezabezpieczonej. Może się coś "wyrobiło" i dlatego. Na sworzeń założyłem podkładkę i delikatnie "złapałem" spawem...

#216 Share jarecki7745

jarecki7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 09:58

dzięki włamaj tak było jak napisałeś umnie spadło z niezabezpieczonej strony ale nie wiem czemu ale narazie chodzi. Pozdrawiam

#217 Share Lechu001

Lechu001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 09:35

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Witam. Jestem posiadaczem zetora 7745. Był w nim remontowany podnośnik i regeenerowany rozdzielacz. Jednak po 3 miesiącach znowu podnośnik cały czas pracuje tzn podniesie narzędzie do końca za kawałek opuści i znowu podniesie.to już 2 taka sytuacja. Za pierwszym razem był pekniety oring na rozdzielaczu i teraz też. Sprawdzany był zaworek cylinder i wszystko było ok. Słyszałem że może to być wina zbyt gęstego oleju w skrzyni biegów. Aktualnie jest zalany hipolem gl 4. Jak czytałem to ten olej jest zbyt gęsty i Przy niskich temperaturach pompa hydrauliczna wyje. Szczególnie jest to uciążliwe gdy operuje ładowaczem.olej jest gęsty i ładowacz wolno działa.więc proszę o pomoc i poradę. Bo pompa jest sprawna. Przy wolnych obrotach nie ma problemu z podniesieniem narzędzi.najgorzej jest gdy się olej rozgrzeje. Wtedy pompa cały czas daje olej na rozdzielacz i mam problem z obrotem pługa.i czy zmiana oleju na rzadszy coś pomoże? Bo mówią że powinien być zalany aralem lub agrolem

#218 Share hubertb

hubertb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 11:07

GL4 jest olejem wystarczającym i nie powinno się nic dziać konstrukcja tego podnośnika jest bardzo stara w latach 60 działa na roztopionym ulepszanym maśle zmieszanym z mlekiem;] Jeśli pompa wyje to albo zaciąga powietrze albo mamy zdławienie przepływu. 
Najprawdopodobniej zawór upustowy w rozdzielaczu jest uszkodzony, częstą przyczyną jest też podnoszenie ciśnienia roboczego na oko. 

#219 Share Lechu001

Lechu001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 13:06

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Ale jak sprawdzają ten zawór to niby jest w porządku i nie wykazuje żadnych nieprawidłowości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share hubertb

hubertb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 20:53

A filtry hydrauliki jak wyglądają? Olej zmienić można są to koszta najniższe(wymiana pompy czy rozdzielacza jest sprawą dość kosztowną) jednak według mnie szybciej dać osłuchać to komuś doświadczonemu.