Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik]

240 odpowiedzi na ten temat

#181 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 19:07

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] filtr magnetyczny nie ma u Ciebie nic do rzeczy! Albo masz już duże nieszczelności na siłowniku wewnętrznym ( po podniesieniu ramiona powinny opadać samoczynnie ) albo raczej pompa lata świetności ma za sobą i po rozgrzaniu oleju nie ma siły przepchnąć go do siłownika .
Ja bym zaczął od pompy!

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Dzisiaj, 13:37
  •  

#182 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 19:22

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Chciałem zacząć od najprostszych i najtańszych rozwiązań, czyli od tego filtru. Znajomy mówił, że miał te samy objawy co ja teraz i pomogło mu porządne przeczyszczenie filtra. A jeśli w moim przypadku ten ruch nie pomoże, to będę działał dalej aż się z tym problemem nie uporam.

A więc gdzie jest ten filtr i jak wygląda? ;) Ile śrub trzeba poodkręcać aby go wyjąć?

#183 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 21:43

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Filtr jest pod tylnym mostem po prawej stronie, aluminiowa, okrągła pokrywa na klucz 24 - wyczyścić możesz ale raczej nie pomoże, przynajmniej u mnie nie pomogło. Mój podnosi lepiej niż Twój więc na razie nic nie robię ale też bym zaczął od pompy bo ma już ćwierć wieku. Filtr jak wykręcisz wyleci trochę oleju - ze skrzyni nie trzeba spuszczać.

#184 Share lukasz19841025

lukasz19841025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 21:08

koledzy mam 2 problemy z zetorem podczas orki  w pozycji dociazania podnosnoik nie daje rady podnosic pluga ze ten chowa sie po sama rame , zeby go podniesc do gory trzeba stanac ciut cofnac i wtedy podnosi i do tego jeszcze jest jakis problem z wajcha od zalanczania walka i pompy zdarza sie ze podnosnik nie podnosi i w tedy trzeba sie pobawic wajcha a najlepiej zgasic ciagnik i ponownie zapalic i znowu wszystko chodzi albo tez zdarza sie ze podczas pracy wom sam sie wylancza koledzy prosze o sugestje i podpowiedzi co sie moze dziac zgory dziekoje a tak apropo chodzi o zetora 7211

#185 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 19:25

chyba nie podnosi jak masz małą dźwignię tą przy siedzeniu do samego przodu na siłowej czyli jak pług się zamocno zagłębi lub spotka kamień to się będzie sam podnosić ;) ale czemu ty masz odwrotnie,bo to przez cięgło działa jak dociska czyli siła idzie do przodu to uruchamia podnoszenie

Co do wyłaczania WOM i pompy to razem może masz coś nie tak z dźwigienką ma luz ja to mam obie zaspawane (od terenowych-szosowych  też) bo się gibały ;)  z pompą to nie było problemów ale WOM jak za słabo nastawię to wyskoczy , nie wiem co ty tam masz narobione bo pompa to na sam przód albo z WOM to na 2 położeniu to zawsze będzie miała napęd

#186 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 24 październik 2014 - 09:02

Panowie mam Zetora 7211, kupiłem opryskiwacz pilmet lux 615 xl, opryskiwacz wyposażony jest w hydraulicznie otwieraną belkę, poziomowanie belki i podnoszenie góra-dół belki, opryskiwacz wyposażony jest w w 4 węże hydrauliczne. Zetorek wyjść ma 3 i pytanie, jest jakaś możliwość by to działało, jest szansa zrobić na jednym z gniazd jakąś redukcje aby podpiąć 4 węże??? Opryskiwacz wyposażony jest w panel sterujący ma dwa przełączniki jeden od zamykania belki drugi od poziomowania, który podpina się do akumlatora ciągnika.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#187 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 24 październik 2014 - 19:30

zetor 7211 ma wyjść 2,  3 to "0" czyli wolny spływ

możesz kupić zawór trójdrożny i przełączać na wężu ale to za bardzo nie wyda przy składaniu belki albo domontować drugi rozdzielacz

a akumulatora hydr zetor nie posiada (to raczej zachodnie i to mniejszość) ale taki możesz sobie dokupić (nie ma go w opryskiwaczu)

http://www.youtube.c...h?v=72FEA7qHE9k

tu masz dobrze zrobione podłączenie rozdzielacza dodatkowego w 8,30 min . ten przewód bez sprężyny to zasilanie z pompy a powrót możesz dać zamiast na dole (ten ze sprężyną) na górę gdzie masz "0" (wolny powrót)

#188 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 25 październik 2014 - 07:19

Panowie mam Zetora 7211, kupiłem opryskiwacz pilmet lux 615 xl, opryskiwacz wyposażony jest w hydraulicznie otwieraną belkę, poziomowanie belki i podnoszenie góra-dół belki, opryskiwacz wyposażony jest w w 4 węże hydrauliczne. Zetorek wyjść ma 3 i pytanie, jest jakaś możliwość by to działało, jest szansa zrobić na jednym z gniazd jakąś redukcje aby podpiąć 4 węże??? Opryskiwacz wyposażony jest w panel sterujący ma dwa przełączniki jeden od zamykania belki drugi od poziomowania, który podpina się do akumlatora ciągnika.

Zetor  ma rozdzielacz  1  sekcyjny  czyli  2  wyjścia  ciśnieniowe ,  3  to wolny spływ   jak  pisał  przedmówca .

Najprostszym rozwiązaniem  będzie  kupić  coś  takiego http://allegro.pl/ro...4695814993.html

zasilanie  tego podłączasz pod  jedno  z gniazd  ciśnieniowych , blokujesz dzwignię sterującą , powrót  podłączasz pod wolny spływ , i masz 4  wyjścia 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#189 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 25 październik 2014 - 09:55

Dzięki Panowie za odpowiedź. Tylko mariuszd93 powiedz mi czy taki rozdzielacz hydrauliczny będzie mi potrzebny gdy w zestawie mam coś takiego https://www.google.p...0-3000;1024;683

Czy wtedy do 2 gniazd jedno sekcyjnych w zetorze nie wystarczy podłączyć rozdzielacza po 2 wejścia na jedno gniazdo i wtedy mam 4 wejścia a tym urządzeniem włączać jedną czynność jednocześnie blokując drugą.

#190 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 25 październik 2014 - 15:51

Masz 4 przewody  hydrauliczne z opryskiwacza jak  pisałeś  ?  więc  gdzie  je  chcesz  podłączyć? 

to z  foto , to   jest  elektroniczny sterownik, pewnie  steruje  elektrozaworami,  ale przy  tych  danych  nie  potrafię odpowiedziec co  on potrafi

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 25 październik 2014 - 19:38

Przewody są 4 od opryskiwacza, w zetorze są jak wspomniałeś 3 gniazda 2 ciśnieniowe i 0 przepływowe i jakby do jednego z dwóch gniazd ciśnieniowych założyć tzw. ,,złodziejkę" na dwa wyjścia to wtedy będzie 4 wejścia, tak to rozumiem. Chyba, że zetor ma rozdzielacz jedno sekcyjny i będzie przeszkadzało??

#192 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 25 październik 2014 - 19:52

Jaki by to nie był ciągnik to jak z jednego gniazda zrobi się dwa wyjścia to i tak nic to nie da. Olej będzie szedł tam gdzie ma lżej i nie ma takiej możliwości aby sterować tym siłownikiem którym potrzebuje. Zetor ma 1 parę gniazd, kolega potrzebuje 2 par. 3 gniazdo tu się nie liczy bo w nie ma żadnego ciśnienia. Jest to tylko powrót oleju.

Tak myślę że dało by się to zrobić w pewien sposób tylko trzeba by rozgałęzić oba gniazda i dać na 2 parę zawór aby zamykać. Trochę może być uciążliwe i nie wiem czy się sprawdzi bo nie wiem do czego dokładniej potrzebne jest sterowanie w tym opryskiwaczu.

jednak moim zdaniem najlepszy był by dodatkowy rozdzielacz. Może się na przyszłość przydać.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#193 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 26 październik 2014 - 09:23

dzięki za odp. tylko gdzie ten rozdzielacz dwu sekcyjny podpiąć bezpośrednio do jednego z gniazd ciśnieniowych 1 lub2 i żeby podpiąć 4 węże to muszę kupić rozdzielacz trójdzielny? to wtedy rozdzielacz podpinam przykładowo do gniazda 1 i mam wtedy od niego 3 wyjścia a do 2 gniazda podpinam 4 wąż. Wejście 0 wolny spływ pozostawiam nie ruszone tak ma to wyglądać? Jak coś to mnie poprawcie.

#194 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 26 październik 2014 - 11:58

Zetor  ma rozdzielacz  1  sekcyjny  czyli  2  wyjścia  ciśnieniowe ,  3  to wolny spływ   jak  pisał  przedmówca .

Najprostszym rozwiązaniem  będzie  kupić  coś  takiego http://allegro.pl/ro...4695814993.html

zasilanie  tego podłączasz pod  jedno  z gniazd  ciśnieniowych , blokujesz dzwignię sterującą , powrót  podłączasz pod wolny spływ , i masz 4  wyjścia 

Zrób tak jak masz tu napisane. Ten rozdzielacz w linku ma już 4 wyjścia. Masz mu dostarczyć zasilanie czyli może być z wyjścia hydraulicznego ciągnika lub bezpośrednio z pompy (z tyłu pod mostem) tak jak tu:

http://obrazki.elekt..._1373548213.jpg

Musiał byś dorobić odpowiedni przewód hydrauliczny. Powrót możesz dać na gniazdo 0. Dla lepszego zobrazowania zerknij na ten schemat rozdzielacza. Ogólnie to będzie to samo co z linka jeśli chodzi o wyjścia:

http://img31.otofotk...3-(640x478).jpg

Ewentualnie taki rozdzielacz:

http://allegro.pl/ro...4711054985.html

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#195 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 26 październik 2014 - 13:45

oki dzięki tak zrobię,  teraz już za późno na przeróbki więc opryskam masseyem ten ma rozdzielacz trzy sekcyjny więc nie będzie problemu a przez zimę zetorka przystosuję do takiego rozwiązania by pilmet z nim współpracował. Wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi :)

#196 Share petroszz

petroszz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 08 maj 2015 - 13:48

Witam

Czy ktoś z szanownych użytkowników Zetorów miał problem tego typu że układ hydrauliczny nie daje ciśnienia na wyjścia?

Pompa nie wydaje dźwięku podawania oleju przy ruszaniu dźwignią ani silnik nie spada z obrotów.

Jedno co jest wiadome to to że pompa działa ponieważ bez problemu podnosi rozsiewacz zasypany 500kg nawozu.

#197 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 08 maj 2015 - 16:44

może masz rozpiętą dźwignię sterującą rozdzielaczem ?  Jak chodzi z oporem czy zupełnie swobodnie ?

nowy

#198 Share petroszz

petroszz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 11 maj 2015 - 09:12

Właśnie idę to zbadać. Ale chyba tak jak na wyłączonym silniku.

#199 Share petroszz

petroszz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 11 maj 2015 - 16:18

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik] Kaczka na palecie. Nie widze tu nic co wskazywaloby na uszkodzenie zewnetrzne. Wodzik rozdzielacza poruszany wajchą normalnie wchodzi na wszystkie pozycje. Rozdzielacz padł?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 11 maj 2015 - 16:31

trochę w temacie a trochę nie.

wczesną wiosną robiłem podnośnik w 7211 w pułtusku http://www.rolczar.c....pl/index.html 

podnośnik wymontowałem, zawiozłem na godz 7 rano, na 13 był gotowy.

regeneracja rozdzielacza + nowy tłok + uszczelnienie + sprawdzenie na stanowisku - ok 1300 brutto. gwarancja 12mies.

po tym jak ręką odjął wszystkie bolączki.

polecam.

Edytowany przez pawelec, 11 maj 2015 - 16:31.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.