prometeusz

sortowniki do ziemniaków

Polecane posty

kissmy...    67

wow jestem pod wrażeniem, dzięki, właśnie ten element potrzebuję ale wraz z osią, a ktoś to produkuje w Polsce czy tylko rosyjskojęzyczni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

15 min googlowania :D,nie spotkałem nikogo w Polsce kto zajmowałby sie chociaz dystrybucja czesci ale to nie znaczy ze kogos takiego nie ma. KSP-15B wychodzą teraz pod symbolem PCB-15b w cenie 450tys rubli brutto.

Zajrzyj tutaj: http://www.fd62.ru/c55.html

a tutaj masz link do rysunku technicznego, ktory załaczyłem w poscie wyzej http://agroangar.nar...P-15B/ris-8.gif

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzięki za pomoc, o kurcze cóż za wieczna konstrukcja, nawet koła bezawaryjne pozostawili, 45tys zł to trochę drogo, ale za to solidnie i wiecznie, u nich nawet stół selekcyjny 1x5m waży pół tony (pewnie ma żeliwne rolki), muszę się ich zapytać czy mają dystrybucję w Polsce i ile kasują za rolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

jak będziesz wiedział coś o tych rolkach to daj znać, ponieważ też mam taki sortownik i część rolek jest do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9755

Mamy sortownik bebnowy jak wyzej pokazane i teraz chcielismy sami cos zrobic bo nie wygodnie z sadzonki odpad odbierac ale dzisiaj pomyslałem zeby zrobic tasme w bok od tego drugiego sita z tasmy ze stołu przebierczego z anny tylko nie wiem jak przeniesc naped zamiast tej korby mamy silnik na dole przekładnie która zmniejsza obroty i łacuch do góry na beben myśłałem zeby przy górnej zebatce dac drugą bardziej wysunieta i łancych w bok na ta taśme łańcuch od anny mamy stary jeszcze nie taki zły nawet znaczy teraz w annie bedizemy zmieniac i tak sobie myślałem bo robic od nowa sortownik to troche cięzko a nowy to moze kiedys co o tym myślicie dałoby rade??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli chcesz robić taśmę to tylko gumową, najlepiej znajdź taką od sortownika rosyjskiego i zrób z niej taśmociąg z niezależnym napędem i podwoziem,

 

ile kosztują sita do tych bębnowych sortowników i gdzie można je nabyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Mamy sortownik bebnowy jak wyzej pokazane i teraz chcielismy sami cos zrobic bo nie wygodnie z sadzonki odpad odbierac ale dzisiaj pomyslałem zeby zrobic tasme w bok od tego drugiego sita z tasmy ze stołu przebierczego z anny tylko nie wiem jak przeniesc naped zamiast tej korby mamy silnik na dole przekładnie która zmniejsza obroty i łacuch do góry na beben myśłałem zeby przy górnej zebatce dac drugą bardziej wysunieta i łancych w bok na ta taśme łańcuch od anny mamy stary jeszcze nie taki zły nawet znaczy teraz w annie bedizemy zmieniac i tak sobie myślałem bo robic od nowa sortownik to troche cięzko a nowy to moze kiedys co o tym myślicie dałoby rade??

 

http://sieradzak.pl/towar,towid,178845

 

tutaj masz takie coś.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    930

Witam. planuje kupić sortownik i mam gościa co oferuje amazone bk3 w ładnym stanie za 5500zł. może ktoś doradzi czy wart jest tej ceny i jak się sprawują te sortowniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

z podajnikiem czy bez? ostatnio na alledrogo był niezły bording za 4300 za 4000 pewnie by poszedł.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jak ładny stan, ma komplet sit, oświetlenie to starguj najlepiej na 5000 i bierz ;) Przesortujesz tak samo jak nowym Puckiem czy remprodexem a w kieszeni sporo zostanie na co innego.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    930

Oświetlenia nie ma ale zbytnio mi na tym nie zależy. facet jak go uruchomił to cichutko pracuje nie tak jak ten nowy klekot z rolmetu za 13tys.no chyba się zdecyduje. dodam ze miałem zwykły sortownik co na allegro chodzą do tysiąca zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

Witam, mam do Was prośbę odnośnie sortownika, uprawiam 2ha ziemniaka, w poprzednich latach obsadzałem połowę mniej. Wcześniej nie używało się sortownika ale teraz przy takiej powierzchni ciężko będzie się bez niego obejść. Budżet mam ograniczony bo w granicach tysiąca złotych i problem w tym że za te pieniądze są bębnowe lub samoróbki niezaciekawe, I zastanawiam się nad zrobieniem własnoręcznie niedużego sortownika. Co sądzicie na temat bębnowych i czy na składnicach można zakupić sita do sortownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Chciałbym dowiedzieć się od Was jaka jest zasada działania sortownika rolkowego,którym można sortować ziemniaki

i marchew , pietruszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Witam. Mam pytanie odnosnie sortownika jaki jest lepszy tzn ktory mniej obija ziemnaki bebnowy czy rakfowy? bo przymierzam sie do zakupu i nie wiem jaki wybrac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Domyślam sie że masz na myśli sortownik arfowy/sitowy. Bebnowy sobie odpuść


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a ja cały czas nie mogę znaleźć części do sortownika rosyjskiego, a na nowy rolkowy szkoda mi pieniędzy, chociaż może lepiej będzie zainwestować w dobry kosz przyjęciowy z rolkami - odsortuje mi to frakcję sadzeniakową bez uszkadzania bulw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

widziałem prace kosza przyjeciowego z rolkami i sadzeniaka sortuje elegancko tylko ważne zeby rolki miały regulacje przerwy do 5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Witam. Przymierzam sie do budowy sortownika sitowego i chciałbym sie zapytac jakie macie rozmiary oczek na sitach, chodzi mi o sito gorne i dolne.

Z gory dziekuje i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Musisz sam wiedzieć jakie potrzebujesz sita a właściwie zestaw sit. Im więcej rozmiarów tym lepiej dopasujesz do danych odmian. Ja mam 25,28,30,32,35,38,40,42,45,48,50,52,55,58,60,62,66,70 i każde kiedyś było założone.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

opłaca się robić samemu? nie lepiej kupić jakąś używkę poniemiecką, ładnie ją odrestaurować i masz oryginał, nawet lepszy od tych nowych fabrycznych wynalazków za 12 tysi?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

ja kupilem 3 lata temu amazone bk3 w dośc ładnym stanie, podajnik podający na sortowniik nowy zrobiony, komplet sit, tylko bez silnika, dałem 3200 z transportem i jestem zadowolony, kilka niedociągnięć było ale za taką cenę nie oszukujmy się nic lepszego się nie kupi :)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
    • Przez mateo2662
      witam, zakupiłem niedawno sortownik ziemniakow puck i mam takie pytanie czy ktoś zakładł do niego falownik żeby trochę zmniejszyć obroty silnika, bo trochę za szybko to chodzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj