Skocz do zawartości

Zdjęcie

sortowniki do ziemniaków

96 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 07 listopad 2012 - 16:12

sortowniki do ziemniaków Posiada ktoś namiary na sklep gdzie można dostać puckowate sortowniki? W grę wchodzi głownie woj pomorskie, zachodnio-pom, wielkopolskie.

Upatrzyłem już jeden ale pod krakowem (800km ode mnie) za 13tys brutto. Tyle że sklep nie ma swojej flory a kurier tego zabrac nie chce. Inni z centralnej polski za ten sam sortownik już wołają ponad 14tys. Tylko dostarczenie na terenie całego kraju za 200zł.

Szukam troche w sieci ale trudno znaleźć. Może w Waszych okolicach coś sie znajduje?

Pech chciał że ostatnio do mojej wsi przeniósł sie John Deere zamiast sklepu mniejszego kalibru gdzie są maszyny bardziej dostępne ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sortowniki do ziemniaków Dzisiaj, 19:32
  •  

#22 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 17:08

sortowniki do ziemniaków http://pomech.pl/
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#23 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 17:38

sortowniki do ziemniaków Dzięki pawelec ale do pomechu próbowałem sie dodzwonić wielokrotnie niestety bezskutecznie, podobnie adres mailowy nie odpowiada. Z drugiej strony nie wiem czy 'ichnie' sortowniki nie są zbliżone cenowo do tych z rempro.
http://rolmet.biz.pl/sortownik.htm - odbiór wyłącznie własnym transportem
http://www.tadex-mas..._do_warzyw.html - z nimi również brak kontaktu (telefon nie działa)
Agro-Stanek http://allegro.pl/so...2762105963.html najlepszy cenowo ale odbiór również własnym transportem
http://www.maszynyfa...ebuli_p_92.html - dostawa do klienta ale wersja z dłuższym stołem przebierczym ponad 14tys (u konkurencji 13tys).

temat mam dość dobrze przerobiony, na tyle dobrze że brakuje już mi pomysłów. Więc pytam tutaj :)

ps. Niech Administracja nie myśli że jestem przedstawicielem w/w firm i robie tu reklamę ;) Może w przyszłości komuś przydadzą się namiary.

#24 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 19:14

sortowniki do ziemniaków co do długości stołu przebierczego, to ja brałbym teraz krótszy, powiedzmy że taki jak remprodex ma. Jeśli ktoś ma ograniczone warunki powierzchni użytkowej w przechowalni, wtedy każde 10cm robi różnicę. Mój sortownik w długości roboczej ma 6m.
Przy sortowaniu i tak nie śledzisz każdego ziemniaka na całej długości stołu, uwierz mi, a długość jak to mówią ma znaczenie :D :D
Zastanów się nad tym.

#25 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 21:42

sortowniki do ziemniaków pawelec jesli robisz kartofle ktore maja kiełki to kazde 10cm stolu sie przyda
@tobago sprawdz priv.

Edytowany przez przemol87, 07 listopad 2012 - 23:25.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#26 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 22:40

sortowniki do ziemniaków Różnica w długości dość spora bo 70cm (130 i 200cm). Czasami trzeba zwiększyć obsadę przy sortowniku więc wydawało mi się że przy krótszym stole jest mniej komfortowo dla 2 osób z jednej strony. Na dobrą sprawę gdy przed oczami przelatują ziemniaki jedna osoba i tak w polu widzenia ma ok. 50-60cm taśmy. Wiadomo że nie jest w stanie skupić sie na dłuższym jej odcinku. Chyba że jak mówi przemol, na taśmie obłamywać sie mają kiełki wtedy nawet poza naszym wzrokiem spełnia ona jakąś rolę.

#27 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 10:33

sortowniki do ziemniaków macie rację co do kiełków, wtedy jest lepiej jak jest dłuższy. Obecnie przy sortowaniu jest u nas jedna osoba przy stole.

#28 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 18:26

sortowniki do ziemniaków Dzięki panowie za porady, zacząłem zastanawiać się nad krótką wersją ale ostatecznie wybrałem długą. W większości i tak będę sortował poza przechowalnią. Pyrki będą w skrzyniach więc łatwo będę widłakiem mógł je wywozić poza przechowalnie. A może i wewnątrz się zmieści.
Ostateczna cena to 13 400 już z dowozem. Nie jest żle mi się wydaje kiedy kupując prosto od producenta trzeba zapłacić 13 038 ale odbiór we własnym zakresie.
Teraz tylko liczyć na górkę ziemniaczaną aby w miarę szybko zwróciła sie inwestycja ;)

Edytowany przez tobago, 08 listopad 2012 - 18:38.

#29 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 19:25

sortowniki do ziemniaków będzie pan zadowolony :D :D

#30 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 20:17

sortowniki do ziemniaków wiec jaki kupiles?
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 20:55

sortowniki do ziemniaków Z ostatniego linka, tutaj 'no name' ale to maszyna Rolmetu Lipsk
http://www.maszynyfa...ebuli_p_92.html
Mam nadzieję że poklekocze u mnie bezawaryjnie kilka dobrych lat.

#32 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 16:38

sortowniki do ziemniaków jakie są wady sortowników bębnowych? wytargałem takiego od znajomego ze złomu i muszę przyznać, że jestem tym leciwym wynalazkiem bardzo mile zaskoczony ma stosunkowo dużą wydajność (3-4t ze spokojem), pracuje bardzo cicho i bez wibracji, nie zapychają się sita i ma kompaktową budowę

#33 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 12 grudzień 2012 - 19:21

sortowniki do ziemniaków http://allegro.pl/so...2846160274.html masz na myśli takie cóś??

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#34 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 20:05

sortowniki do ziemniaków dokładnie o takiej konstrukcji traktuję

#35 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 13 grudzień 2012 - 05:51

sortowniki do ziemniaków dobre i wydajne ale pyry obijają. Ja miałem na takim wężyki gumowe na siatce pozakładane.

#36 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 10:26

sortowniki do ziemniaków właśnie też zauważyłem obijanie, ale tylko w początkowej fazie pracy wszystkie ziemniaki były prawie oskrobane, później ziemniaki szły już blisko maksymalnej wydajności i nic nie uszkadzało, ale wężyki na prętach + gumowane sita wydają się dobrym rozwiązaniem, mam jedną przechowalnie, gdzie zasadniczo nie zmieści mi się żaden sortownik poza małym puckiem, który przy 2t/h już nie daje rady i masakrycznie przypychają się sita, co uniemożliwia pracę, a ten bębnowy przełknie wszystko

#37 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 13 grudzień 2012 - 12:07

sortowniki do ziemniaków Mam taki wynalazek nieco zmodyfikowany ale praktycznie go nie używam pierwszy minus że trzeba wysoko wory targać (ja sobie ułatwiłem w ten sposób że kładłem wózkiem palete z pyrkami na przyczepie i z przyczepy sypałem) nie ma za bardzo jak przejrzeć tych przesortowanych pyrek bo leci wszystko prosto do skrzynek i i tak trzeba je wysypywać na arfe i przeglądać. Za dokładnie nie sortuje chyba że będziesz baardzo powoli wysypywał ale znowu długo trwa. Reasumując szału ni ma ale jak się nie ma co się lubi...itd. Teraz sortuje jakimś poniemieckim wynalazkiem z podajnikiem i stołem, dzień do nocy ale i tak idealnie nie jest....jednak maszyna to maszyna.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#38 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 16:22

sortowniki do ziemniaków każdy sortownik ma tak wysoki punk załadunku - tylko tutaj fabrycznie nie ma podajnika to istotna wada, ja ustawiam go jeszcze na dwóch paletach i podaje mi ziemniaki na stół selekcyjny http://obrazki.elekt..._1223205102.jpg z bębna ziemniaki lecą bezpośrednio pod przekładnią na stół

#39 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 19:48

sortowniki do ziemniaków Mam zamiar zrobić stół przebierczy do ziemniaków z rolek metalowych , zastanawiam się czy jest jakaś różnica w pracy między rolkami metalowymi a plastikowymi ?,wszędzie widzę że zastosowanie mają rolki z plastiku ,może to jest podyktowane tym ,iż plastik nie łapie tak brudu jak metal , co Wy na to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 19:59

sortowniki do ziemniaków rolki metalowe są mniej elastyczne czyli powodują więcej uszkodzeń do tego stół będzie ciężki