Skocz do zawartości

Zdjęcie

sortowniki do ziemniaków

96 odpowiedzi na ten temat

#1 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 19 grudzień 2011 - 21:56

sortowniki do ziemniaków witam :rolleyes:
proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
rolkowy, coś takiego
http://www.iagro.pl/...h,at-20993.html
czy może sitowy, coś takiego
http://www.krukowiak...mid=190&lang=pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sortowniki do ziemniaków Dzisiaj, 14:13
  •  

#2 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 22:32

sortowniki do ziemniaków rolkowy:
- wydajniejszy
- droższy
- mniej uszkodzeń
- brak stołu selekcyjnego (chyba że nie jest Ci potrzebny)
- dla większych gospodarstw

sitowy:
- mniej wydajny
- tańszy
- więcej uszkodzeń od rolkowego, ale ogólnie nie uszkadza jakoś strasznie!
- jest kompletny: tzn podajnik taśmowy, sita sortujące, stół, workownica.
- wszystko w jednym.
- dla mniejszych gospodarstw.

Ja sitowym puckiem 5 ton robiłem w 2 godziny, ale to już max wydajność u mnie.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#3 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 20 grudzień 2011 - 21:58

sortowniki do ziemniaków a jak myślicie czy można by zrobić taki sortownik rolkowy z tarcz sortujących od Anny
http://www.farmexper...rodukt2853.aspx
http://www.farmexper...rodukt4820.aspx
http://www.farmexper...rodukt2852.aspx
motoreduktor już mam , z regulacją prędkości, wałki z poliamidu na stół selekcyjny też,

#4 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 23:24

sortowniki do ziemniaków jak masz żyłkę majsterkowicza to probuj. Cos podpatrzysz, zapytasz i pewnie cos z tego bedzie! Jednak za ok 5tys mozesz kupic pucka w dobrym stanie. Przemysl.
Duzo masz ziemniaka do sortowania?

#5 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 14:16

sortowniki do ziemniaków Jeżeli jesteś zainteresowany to mam pucki sortownik na sprzedaż. Jest do remontu, ale jak sam wyremontujesz to będziesz wiedział co masz :)

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#6 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 21:53

sortowniki do ziemniaków chcę zasadzić jakieś 3,4 ha
żyłkę to mam, sprzęt również, łącznie z tokarnią :rolleyes:

#7 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 00:13

sortowniki do ziemniaków na taki areał to puck jest wystarczający że hoho! :D
ludzie tu na forum mają 20-30ha i obrabiają to puckiem...

#8 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 21:07

sortowniki do ziemniaków ale nie mam teraz kasy aby kupić coś dobrego a zrobić taki rolkowy z części które posiadam wyjdzie dużo taniej

#9 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 31 sierpień 2012 - 15:44

sortowniki do ziemniaków jak moderator każe kontynuuje tutaj ;)

Podałeś link do zamkniętego tematu, a jak go usunę, to co będziesz kontynuował? :P przepisuje za Ciebie !!!

Poszukuje sortownika do ziemniaków. Maszyna ma być nowa.

Natrafiłem na dwie oferty.

Wiadomo remprodex http://www.remprodex...ownik_m616.html z ceną na dzień dzisiejszy ok 22tys i o połowę tańszy http://www.rolnicze-...ow-i-cebuli.php Jak myślicie czym one sie od siebie różnią, poza ceną? ;) Remprodex pewnie ma większą wydajność. Ale jeśli kwestia ta nie wchodziłaby aż tak w grę? Poświęcenie jednego dnia więcej na sortowanie przy takich rozbieżnościach cenowych jest zupełnie do przyjęcia. Zastanawiam się gdzie jeszcze mogą byc różnice, i czy to tylko sprawa wydajności.

Edytowany przez MAT912, 31 sierpień 2012 - 15:54.

#10 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 15:52

sortowniki do ziemniaków napisalem wypracowanie, ale wszystko zniknelo po zamknieciu tematu przez moda :)
tu masz remprodexa, rozni sie troche w dzialaniu sit sortujących od typowych 'puckowych' konstrukcji, oraz innymi detalami.

Rempro jest krótszy i zwrotniejszy (2 kółka), regulacja predkosci podajnika i stołu, ogrzewanie i oswietlenie, + doswiadczenie i renoma w produkowaniu maszyn do ziemniaków - za to płacisz wiecej.
Ten tanszy tez bedzie z powodzeniem sortował, w koncu to stara konstrukcja 'puck'. Bierz tylko stół na rolkach, nie na pasie. Mam pucka i wydajnosc na poziomie 2t/h to uczciwe max jakie mozna uzyskac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 10:41

sortowniki do ziemniaków Myślałem nad remprodexem ale na moje 70t do przesortowania rocznie nie wiem czy jest sens wydawać tyle $$. Powiecie ze w ogóle nie ma sensu kupować nowej maszyny, lepiej używkę ale wpisałem ją w prow więc musi byc nowa. Zakładałem 20tys na tego rempro ale pojawił się pomysł żeby przyciąć na sortowniku tak aby wygospodarować jeszcze troche środków na raucha do siania nawozów. Myślę że i tym tańszym spokojnie wysortuje tyle ile mi potrzeba a dogrzewać i oświetlać się będę innymi sposobami, nie potrzebuje do tego celu sortownika rempro ;)

#12 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 20:30

sortowniki do ziemniaków 70 ton to masz teraz a za 5-10lat moze bedziesz sadzil wiecej
koledzy maja te sprzety i powiem krotko jaka cena taka jakosc ale radze bierz remprodexa. Jeden sortownik z tej firmy jest w mojej okolicy juz 10-15lat(na licencji innej firmy) i sprawuje sie znakomicie caly czas. Ja zastanawiam sie nad pomechem bo mam pucka
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#13 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 02 wrzesień 2012 - 12:26

sortowniki do ziemniaków przemol a co z tymi tańszymi jest nie tak? pytam bo przymierzam się do kupna jakiegoś sortownika i nie wiem czy brać tego nowego czy jakąś zachodnią używke typu bording amazone w dobrym stanie.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#14 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 13:42

sortowniki do ziemniaków

70 ton to masz teraz a za 5-10lat moze bedziesz sadzil wiecej

Nie wydaje mi się żebym poszedł w ziemniaka aż tak daleko żeby znacząco zwiększać areał uprawy. Obecne 2-2,5ha to kosmos.

Nie przeczę, podoba mi się remprodex (no może poza ich nową kolorystyką ;) ) ale bardziej podoba mi się wizja nowego rozsiewacza nawozu.
Obecnie użytkuję sortownik który kilkanaście może nawet kilkadziesiąt lat temu zakupiło kółko rolnicze we wsi. Mimo tylu lat zasada działania jest jak najbardziej ok ale wiadomo czas robi swoje z wszelkimi łożyskami i elementami zużywalnymi no i chciałoby się mieć swój prywatny. Dlatego mocno się zastanawiam bo podejrzewam że ten tańszy gorszy nie będzie od tego który teraz mam, a jesli będzie nawet taki sam będzie już dobrze.

#15 Share omen

omen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 20:42

sortowniki do ziemniaków ja mam sortownik z lipska ten tańszy i nie narzekam wydajność ma większą niż te 2,5 t abyś worki nadążył odbierać awarii przez 7 lat zadnych a przewala rocznie razy 3 twoje plony

#16 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 09 wrzesień 2012 - 08:59

sortowniki do ziemniaków Mam pytanko da się pracować sortownikiem bez stołu przebierczego?? jestem w stanie odebrać nacięte i niekształtne na tym krótkim odcinku od sit do worka?? chodzi mi o taki zwykły sitowy
-----

#17 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 11:14

sortowniki do ziemniaków raczej nie. musialbys na kombajnie dobrze przebrac podczas kopania, a pozniej na sortownik i gitara.

#18 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 12:18

sortowniki do ziemniaków to wydaje się być fajnym rozwiązaniem, ja pracuje sortownikiem radzieckim(rolkowym), to również ciekawa konstrukcja (niezawodna i tania w eksploatacji), ale już są poważne kłopoty z częściami (wałkami, bo pozostałe elementy można dorobić, bądź tanio dopasować), brakuje mi tylko falownika na koszu przyjęciowym, muszę również troszeczkę poprawić jego konstrukcję, gdyż skorup mogę wywracać jedynie prostopadle do kosza a nie równolegle

#19 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 24 październik 2012 - 19:11

sortowniki do ziemniaków Panowie orientuje się któryś czy gdzieś na pomorzu jest dośc dobrze wyposażony sklep gdzie można zobaczyć i ewentualnie kupić cos takiego http://allegro.pl/so...2688235583.html
Wolałbym zobaczyć na żywo przed zakupem. Poza tym transport takiej maszyny też swoje kosztuje.

Poszukałem trochę i natrafiłem na fabryke maszyn z pucka i zestaw sortujący M612 http://pomech.pl/mas...jacy-m-612.html .

Powiedzcie skąd są tak różne wydajności obu sortowników przy zbliżonych wymiarach i prawie tej samej konstrukcji? Ci z Pucka podają 5t/h zaś Rolmet tylko 2t.

Edytowany przez tobago, 26 październik 2012 - 08:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 29 październik 2012 - 18:29

sortowniki do ziemniaków w Pucku to sam stół będzie tyle kosztował, 5 ton to lekko zawyżona wydajność (wg moich doświadczeń trzykrotnie) ja swoim sitowym przerzucam wyłącznie sadzeniaka (jadalny już odebrany) i 2t/h to już prawie stół selekcyjny tego nie pomieści, pomijając już kwestię zapychających się sit - muszą być bardzo dobrze dobrane