Skocz do zawartości

Ciągnik na wode

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 17:02

Ciągnik na wode Nie łudźmy się nawet jeśli weszło by to do powszechnego użytku to i tak na wodę nałożyli by taką akcyzę że nie opłacało by się na niej jeździćDodany obrazek
Tylko spokój może nas uratować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na wode Dzisiaj, 09:18
  •  

#22 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 20:49

Ciągnik na wode to na powietrze które silnik zużywa też dowalą akcyzę którą według prawa zwrócą rolnikowi, tylko podobnie jak w paliwie że zapłacisz więcej a oddadzą mniej jak w paliwie. jakiś imbecyl urzędowy wyliczył że na 1ha wychodzi koło 86l (od tej ilości dostajemy zwrot) ostatnie wyliczenia zużycia paliwa na 1ha wyniosły około 126l
http://www.farmer.pl/finanse/podatki-rachunkowosc/rolnicy-traca-na-podatku-akcyzowym,33264.html
40l przy akcyzie 1,05zł za 1l złodziejskie państwo okrada nas. jeszcze można by dodać jak okradają firmy usługowe dla rolników na przykład taka jak moja która nie jest wielką firmą a zużywa około 60tyś litrów paliwa i nie ma prawa zwrotu akcyzy a mają zamiar jeszcze ją podwyższyć więc niema się co dziwić że są tacy co kombinują zmniejszyć zużycie paliwa.

#23 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 20:55

Ciągnik na wode po 1 koncerny paliwowe dadzą taką cenę żeby niewprowadzić takich kostrukcji.... wkońcu muszą sprzedawać paliwo a gdyby wprowadzono silnik na H2O to nie mieli by z czego czerpać zysków i nikt nie kupowałby już popularnej "ropy"

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#24 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 20:40

Ciągnik na wode "Co jakiś czas pojawiają się na świecie artykuły o samochodach jeżdżących na wodę i innych tego typu pomysłach, dziś pracuje nad tym zagadnieniem kilka zespołów naukowych na świecie, a nawet niektóre urządzenia weszły do produkcji. Jest kilka fałszywych pomysłów na tego typu urządzenia, zupełnie nierealnych, być może celowo puszczonych w obieg, dla medialnej popularności lub głupiego żartu. Tego typu wynalazki zaczęły być stosowane w Polsce w praktyce. Przy czym w większości są to urządzenia wykorzystujące mieszankę paliw (zwykłych lub biopaliw) z wodą lub z parą wodną. Para wodna pomieszana z powietrzem i paliwem daje zwiększony stopień sprężania - w rezultacie większa moc. Woda też w pewnych warunkach daje się rozdzielić na tlen i wodór tworząc mieszankę wybuchową. Zjawisko to jest znane już od dawna, zresztą w pożarnictwie wiadomo, że nie wolno gasić wodą niektórych gorących, palących się czy rozżarzonych substancji, bo zamiast ugasić pożar woda ulegnie odparowaniu, a para rozłoży się na wodór i tlen doprowadzając do silnego wybuchu."http://darmowa-energ...oauto/woda.html

Edytowany przez Ukasz52, 26 grudzień 2011 - 21:25.

#25 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 08:47

Ciągnik na wode W koncernach paliwoiwych działa sztab ludzi, któzy czuwają, które pomysły faktycznie zagrażają im a które nie. W przypadku gdyby się okazało, że pomysł ma przyszłość i w najbliższych no powiedzmy 5 latach coś tam się może zacząć zadziewać, to przychodzą do pana profesora przedstawiciele koncernu, dają mu 10 mln zł, podpisuje papier, oni kupują patent i po kłopocie. Oni mają spokój, a dziadziunio ustawionego siebie i rodzinę na długie długie lata.

#26 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 10:37

Ciągnik na wode Kolego Ginterpol czy możesz dokładniej opisać rozwiązanie, które zastosowałeś? Ile mth już zrobiłeś?
Jakie wady ma Twoje rozwiązanie? Na ile jest to bezpieczne dla silnika?

#27 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 16:41

Ciągnik na wode przeczytaj wszystko od początku łącznie z wszystkimi linkami..
na razie nie mam nic więcej do dodania. jak skonstruuję nowy zamiennik wody w parę to na pewno opublikuję..

#28 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 16:51

Ciągnik na wode nie próbowałeś sie bawić w wodór?

#29 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 18:20

Ciągnik na wode z wodorem nie próbowałem.

chciał bym się dowiedzieć ile osób zajęło owym tematem i wdraża go w życie, niech się ujawnią. i bez wpisów typu "chciałem ale..."

Edytowany przez Ginterpol, 10 styczeń 2012 - 18:32.

#30 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 10 styczeń 2012 - 20:41

Ciągnik na wode Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 14 grudzień 2012 - 18:53.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ollo82

ollo82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,gry komputerowe,

Napisany 16 styczeń 2012 - 21:28

Ciągnik na wode czy w tym przypadku trzeba zmieniac dawki paliwa na mniejsze.chodzi mi o pompy mechaniczne

#32 Share cienias102

cienias102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 12:00

Ciągnik na wode Generalnie zjawisko obserwuję już od dawna. Niedawno pomyślałem sobie, że można by je wykorzystać w silnikach tłokowych.
Otóż każdy, kto gotował wodę w przepełnionym czajniku zuważy, że gdy ta woda dostaje się do płomienia gazu płomień się podsyca. Prawdopodbnie jest tak samo podczas eksplozji mieszanki paliwowej w silniku................Trzeba tam tylko wtrysnąć gorącą wodę lub może jeszcze lepiej parę. Myślę że facet ma 100% racji.

#33 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 18 styczeń 2012 - 14:39

Ciągnik na wode Na moje nieszczęście podobny temat w dziale T-25 został zamknięty, a przecież podane tu informacje na temat zasilania silnika wodą czy parą wodną nijak się mają do ciągnika bez turbo, bez sprężarki i chłodzonego powietrzem. Jeśli już miałbym eksperymentować to właśnie na takim prostym traktorze, ale w dziale t-25 nie ma miejsca na ten temat, a szkoda.

#34 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 15:01

Ciągnik na wode @geo a czym się róźni aparatura do ciagnika z doładowaniem czy bez. Tak samo są zasilane pojazdy z wodorem, benzyny są bez doładowania a podobno działają ;) nie mówie tu o kompresorach bo nowe jednostki a audi posiadają uzytkownicy z kategorii "stać Cie na konia to stać i na wóz" czy coś takiego hehe

#35 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 15:26

Ciągnik na wode

jakiś imbecyl urzędowy wyliczył że na 1ha wychodzi koło 86l (od tej ilości dostajemy zwrot) ostatnie wyliczenia zużycia paliwa na 1ha wyniosły około 126l

Tylko czemu mi wystarcza tej normy na uprawę oraz jeszcze usługi??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#36 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 16:40

Ciągnik na wode

czy w tym przypadku trzeba zmieniac dawki paliwa na mniejsze.chodzi mi o pompy mechaniczne

nie trzeba , ale nam wszystkim chodzi o mniejsze spalanie, pracuję nad prostym mechanizmem regulacją dawki z kabiny, aby ją zmniejszać, ale regulator obrotów nie jest zbyt żywotnym urządzeniem i wg. mnie długo przy codziennym przestawianiu nie pociągnie <_< , w pompach rozdzielaczowych z gaszeniem na linkę problem zmniejszenia dawki jest rozwiązany, jedynie trzeba go dopracować w prosty sposób, domyślacie się jak?? kto dobrze odpowie stawia mi browara :lol:
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#37 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 19:47

Ciągnik na wode

Tylko czemu mi wystarcza tej normy na uprawę oraz jeszcze usługi??

tak jest jak się gospodarzy na piachu

#38 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 20:12

Ciągnik na wode hehehe mi też trochę więcej wychodzi... dolar tanieje może ceny na stacjach polecą.. chyba ze w zatoce beda wojować wtedy to tylko sprzęt na wode;) (z kopytami...)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 20:50

Ciągnik na wode UUUUUUUUUU...... moderatorze, nie ładnie kasować czyjeś wypowiedzi. Uuuuuuuuu............

ok, tym razem nie beda usuniete, ale zarobisz ostrzezenie za post nie zwiazany z tematem

Edytowany przez Matey, 22 styczeń 2012 - 16:28.

Dodaj odpowiedź