Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowacze (tury) od prywaciarzy

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bombel315

bombel315

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 14:15

Ładowacze (tury) od prywaciarzy Witam
Posiada ktoś ładowacze tych firm Hydro-spaw, Spaw-met? http://allegro.pl/tu...2004846425.html
http://allegro.pl/la...1991418304.html
Możecie coś o nich powiedzieć? Jak się sprawują, wytrzymałość itp.?
Pozdrawiam :)

Edytowany przez bombel315, 19 grudzień 2011 - 14:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowacze (tury) od prywaciarzy Dzisiaj, 17:45
  •  

#2 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 19 grudzień 2011 - 14:41

Ładowacze (tury) od prywaciarzy Już było kilka tematów tutaj na forum odnośnie różnych mniej znanych ładowaczy. Z reguły wychodziło na to, że dopóki nic się nie zepsuło to było pięknie bo tanio :)
Jak już się coś zepsuło to zaczynały się najczęściej schody z producentami czy to sprzedawcami.

Wychodzi to z prostego rachunku ekonomicznego.
Produkujemy ładowacz w tym typie za około 7-8 tyś. ciężko tak na szybko określić wartość.
Mamy z tego 3 tyś. zysku na Zusy, opłaty, pracowników itp.
W konsekwencji tego w przypadku awarii nie stać nas na naprawę i wykręcamy kota ogonem.
Zwalamy winę na kogoś innego, przeciągamy terminy itp.
A następni klienci i tak się złapią.

Po prostu te firmy nie mają ekonomicznych możliwości aby zapewnić sprawne funkcjonowanie serwisu gwarancyjnego.

#3 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 15:39

Ładowacze (tury) od prywaciarzy kolego wg mnie jeśli będziesz go uzytkował wg jego parametrów np tam jeden ma udzwig 1200 kg i nie będziesz tego przekraczał to wytrzyma i będzie dobrze - najlepiej obejrzeć też taki ładowacz na żywo - zobaczysz jaka jest rama, z jakiej grubosci blachy, jaka masa ładowacza. sam użytkuję tura od prywaciarza ale mój to tur 2 na ursusie 3p inna historia ale musze powiedzieć że wysięgnik jest masywniejszy od firmowych, rama też jest ok tylko odciągi(wypory) nie sa z pełnych prętów tylko profili dlatego tego typu turami najlepiej nie przekraczać parametrów udźwigu.

#4 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 16:13

Ładowacze (tury) od prywaciarzy wedlug mie to wyglada tak. Jak w przypadku każdej innej maszyny zalezy ile masz roboty ładowaczem i w jakich warunkach, im wiecej i ciezszej roboty tym bardziej opłaci sie inwestycja w cos drozszego. Jeżeli chodzi o gospodarstwo 20 30 h i masz do zaladowania obornik jakies baloty i troche nawozu to mysle ze w zupełnosci wystarczy a jesli masz 200 sztuk bydla i 100h to ładowacz pracuje kilka godzin dziennie i wtedy potrzeba coś lepszego.

#5 Share Zetek5340 Zetek5340

Zetek5340
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2011 - 17:03

Ładowacze (tury) od prywaciarzy Nie wile ci powiem lepiej żeby wypowiedział się ktoś kto ma z tym doczynienia ale ja bym radził ci trochę dołożyć i kupić coś markowego

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 17:36

Ładowacze (tury) od prywaciarzy

Już było kilka tematów tutaj na forum odnośnie różnych mniej znanych ładowaczy. Z reguły wychodziło na to, że dopóki nic się nie zepsuło to było pięknie bo tanio :)
Jak już się coś zepsuło to zaczynały się najczęściej schody z producentami czy to sprzedawcami.

Wychodzi to z prostego rachunku ekonomicznego.
Produkujemy ładowacz w tym typie za około 7-8 tyś. ciężko tak na szybko określić wartość.
Mamy z tego 3 tyś. zysku na Zusy, opłaty, pracowników itp.
W konsekwencji tego w przypadku awarii nie stać nas na naprawę i wykręcamy kota ogonem.
Zwalamy winę na kogoś innego, przeciągamy terminy itp.
A następni klienci i tak się złapią.

Po prostu te firmy nie mają ekonomicznych możliwości aby zapewnić sprawne funkcjonowanie serwisu gwarancyjnego.

Niby tak, ale jeśli hydramet czy polmot ceni za swojeładowacze jakieś astronomiczne kwoty w porównaniu do techniki i jakosci nie mjace odzwierciedlenia to oszczędność na poziomie 40% czy większej wartości ładowacza to duzo bo mało kto byłby gotów wywalić 20 klocków za sam wysiegnik a tutatj wysięgnik kosztuje 11 tyś, nie często awarie zdarzają się na gwarancji, z tymi ładowaczami to może być niezły pomysł do starych mtz czy c 385 czy zetorów 7245 jak ktoś ma te 15 ha do obrobienia to nie kupował by ładowacza za 28 tyś z zestawem narzędzi ale za 14-15 tyś kupi takie rzemiosło, ładowacz ten ma swoje wady i w porównaniu do polskich producentów pewne oszczędności np. mocowanie nie ma chyba wyporów tylnych, czy odczepianie i zakładanie tego będzie utrudnione ale tu liczą się pieniądze, nie każdego stać dołożyć te 6-8 tyś a tutaj z lekkoscią piszecie dołóż te kilkanaście tyś nie kazdy ma ;)

#7 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 20:05

Ładowacze (tury) od prywaciarzy osobiście miałem tura firmy metal-technik nazwa ładowacza tytan (coś tam)udźwig niby 1600kg a krokodyla 1.6m obornika ledwo co podnosił na str 2-3lub 4 jest napisane o tej firmie troszkę ale naszczęscie sprzedałem ten tur razem z ciągnikiem niech następny delikwent się męczy z tym turem, dziś mi przywieźli pol-mot tur 6 i jakość wykonanie nie porównywalna ps w instrukcji obsługi jest napisane że ma 10 łożysk w miejscach o największym obciążeniu dodam że mam instrukcję obsługi katalog części gwarancję certyfikaty a w metal-technik nie dostałem nic ani jednego papierka nawet naklejki na ładowaczu czy tabliczki znamionowej ale decyzja należy do ciebie...

#8 Share Stas25

Stas25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 10:19

Ładowacze (tury) od prywaciarzy może pisali o łożyskach ślizgowych ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 15:59

Ładowacze (tury) od prywaciarzy Weź pod uwagę, że te ładowacze nie mają odciągów do tyłu, a do tego są strasznie długie. W takim połączeniu łatwo ciągnik złamać. Jakość wykonania na 1 rzut oka też nie powala. Ja osobiście bym sie nie zdecydowal na coś takiego.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#10 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 21:02

Ładowacze (tury) od prywaciarzy wg katalogu części łożysko ge 40ES i są przy tych łożyskach tuleje dystansowe ps zwracam honor firmie metal-technik ma kilka zalet co tur 6 z polmotu brakuje np zalety łatwiejsze i szybsze blokowanie narzędzia roboczego (zastosowana sprężyna) lepsze rozmieszczenie węży do siłowników, łatwiejszy montaż i demontaż ładowacza, wady tuleje szybko lecę przynajmniej w moim przypadku(pierwsze wypusty ładowaczy) za mały udźwig z proporcją do ramy (za cienkie siłowniki) mało precyzyjne poziomowanie chociaż widziałem 3 m-ce temu na pokazach wyglądał sporo inaczej niż mój chyba poprawili samo-poziomowanie a może też i udźwig...

ps farba odchodziła

#11 Share Arkadi

Arkadi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo:)

Napisany 26 styczeń 2012 - 21:09

Ładowacze (tury) od prywaciarzy A co myślicie na temat ładowczy firmy Inter-Tech? (http://allegro.pl/la...2053503313.html)

#12 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:ogólne

Napisany 09 luty 2012 - 08:50

Ładowacze (tury) od prywaciarzy Także jestem zainteresowany zakupem takiego ładowacza. Proszę użytkowników by podzieli się swoimi opiniami na temat.

#13 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 21:51

Ładowacze (tury) od prywaciarzy Nie chce zakładać nowego wątku więc zapytam tu. Jak sądzicie czy lepiej kupić nowy tur od prywaciarza czy kupić używany z zachodu jak na przykład ten: http://moto.allegro....2533575700.html

Cena jest podobna.

Edytowany przez katopo, 15 sierpień 2012 - 21:53.

#14 Share michal1014

michal1014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 02:13

Ładowacze (tury) od prywaciarzy ...

Edytowany przez michal1014, 09 kwiecień 2013 - 11:30.
dublowanie tematów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share rolnik1982

rolnik1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 14 luty 2013 - 09:11

Ładowacze (tury) od prywaciarzy Nie kupujcie od prywaciarzy.....Tak jak pisali koledzy wyżej, z uzyskaniem reklamacji, wymiany czegokolwiek jest PROBLEM. Za taką cenę to nie mogą zbyt wiele dać, sąsiad miał tzw. garażówkę, gadalem z nim i sie smial ze ja mam tura od polmotu drogiego., ale potem jak mu zaczął się sypać, to powiedzial, ze nigdy wiecej badziewia. Pozdrawiam :)