Kent

Cennik John Deere

Polecane posty

hubertuss    4653

Zgadza się dopłaty przyczyniłyy się do wzrostu cen. Ale te nie wzrosły dokładnie o wysokośc dopłat. Doliczcie do 140 tys vat, inflacje i wyjdzie cena podobna. Kiedyś w którymś z tematów wyliczyłem wpływ inflacji i vatu na cenę ciągnika od chyba 2001r, bo tez ktoś się spierał, że to przez dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

brutto?

 

czyli dodajac co roku te 4% inflacji mamy w 2012 180tys brutto.opłaty tak namieszały w cenach?

 

Chroń nas Panie. Infalcja od 2004 do 2011 to średnio 2,7%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

np. Fendt 412 vario kosztował 80 tyś euro a nawet mniej a teraz prawie 100 tyś euro blink.gif . Co to się robi tak samo z Fredkiem MF 7475 kosztuje 370 tyś Full Opcja . nawet massey teraz jest drogi kiedyś 7495 można było wyrwać za 82 tyś euro 200 km dyna vt a dzisiaj.....dry.gif

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Chroń nas Panie. Infalcja od 2004 do 2011 to średnio 2,7%.

jeśli już to 2,96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

tak wiem ale cena przystepna :) a zawsze ma 100 kucy :P tylko lekka masa moze byc minusem :( jak sadzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

przystępna cena byłaby wtedy gdy rolnik potrafi bez PROW i odliczania Vat za swoją produkcję kupić co roku jakąś nową maszynę do gospodarstwa a ciągnik wymienić na nowy po 10 latach uzytkowania. Sami wybralismy system dopłat, ktoś kiedyś powiedział że wynegcjowaliśmy to tak że nie idziemy do Unii na kolanach ale pełzniemy na brzuchu - stwierdzenie dotyczyło wspierania rolnictwa w nowych państwach i starych. 1000 razy wolalbym mieć godziwą zapłatę za swoją produkcję i mieć niej pewny zysk niż dostawać dopłatę do gruntu, która wiemy jak jest w polskich warunkach pobierana. Mam w uprawie 33 ha ziemi z czego ja pobieram dopłaty do nicałej połowy. Dopłatę do mleka czy do sztuki woła jaką trzymam (tak jest w innych krajach o innym systemie dotowania do produkcji) pobiera plantator truskawki czy też hodowca 2 psów mieszkający w mieście a pobierający doplaty za grunty po dziadku. Korzytsałem z PROW 2 razy i tylko dzięki temu wymieniłem sporą część parku maszynowego. Natomiast żeby kupić ciągnik używany z 2001 roku musiałem sporo oszczędzać, nowy wziąłem na PROW. Gdyby nie PROW te te wszystkie maszyny co bierze większość z nas moglibyśmy stać na targach i ślinić sięna ich widok bo żeby maszyna za 200 czy 300 tysięcy bez przyrządów zwróćiła się mi to chyba musiałbym mieć 7 życ jak kot. Takie są realia. Ale zawsze lepiej jak przed uwłaszczeniem chłopów. Cena Janka jest zbyt wysoka na rynek Polski, a nowe normy spalin powodują że ciągniki drożeją z każdą nową normą o 10-20%


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojo5620x    3

Jeśli chodzi ci o classic i comfort to jeszcze trochę czasu minie, dokładna data nie jest jeszcze ustalona


C330M
John Deere 5620
John Deere 6430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do kiedy będzie można kupować serię 6030 zanim ją wycofają?

 

Do końca tego roku Jedynie Comfort, PREMIUM tylko ze starszych roczników. Poźniej ma być JD 6M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Czyli do końca roku comforta można indywidualnie skonfigurować, a premium można wziąć tylko to co stoi na placu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie tak jak piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kent    1

6230 premium w nowym wydaniu kosztuje 230 netto do małej negocjacji- w podstawowym wyposażeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Jd 6630 Comfort , klim,fotel grammer,TLS,dodatkowe światła robocze, obciążnik cena 250 000 netto tak mi przedstawiciel powiedział w Jatutowie okolice Zamościa .

 

P.s może ktoś podać dokładną cenę JD 5090 R?

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Leobone
      Kontrolka włącza się jak ciągnik się zagrzeje jak jest zimny nie swieci. Czujnik wymieniony na nowy. 
      Znajomy sugeruje zwarcie w wiązce przewodów. 
      Macie jakieś doświadczenia…?

    • Przez olo1104
      Witam, pomóżcie jak to uszczelnić? Te 2 przewody wychodzą ze skrzyni do pompy,pod pedałem hamulca,z jednego leci olej,model to john deere 1020,traktor może i stary,ale wierny,bez papiera i pewnie będzie do sprzedania ,

    • Przez BartoszK
      Posiada ktoś może instrukcję obsługi do John deere 6820? Najlepiej w pdf
    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj