Kent

Cennik John Deere

Polecane posty

jaro    166

Gdyby maszyny nie podrożały tak jak podrożały (a przyznasz że podrożały bo PROW itd) to tez dałbyś radę...Czasami się zastanawiam jakie gospodarstwa miała większość Agrofotowiczów że z postów wynika iż gdyby nie Unia to nie dałoby rady ich zmodernizować ?Ja maszyny kupowałem bez całej tej pomocy...i żyję :D -powiem więcej-myślę że i bez Unii całkiem nie miałbym gorzej niż mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaro@ co do maszyn w pełni zgadzam się z Tobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

moje gospodarstwo pewnie nie byłoby modernizowano tylko byłbym niewolnikiem jakiegoś niemca albo anglika...są maszyny które zdrożały a są i takie które nie zdrożały nawet i inflacje (np deszczownie) jestem przekonany że maszyny nie zdrożały faktycznie aż o dopłaty, pamietajcie że wszedł podatek 22% poźniej 23 a do tego jest inflacja i jak policzysz to zdrożały moze 10-20%...chociaż są i przypadki drastycznych podwyżek ale to raczej krajowe maszyny badz pronar-przyczepy ale zachodnie zabawki zbytnio cen nie zmieniły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Jeśli prenumerujecie miesięcznik RPT, z pewnością zauważyliście na ostatnich stronach jest bardzo ładna tabelka przedstawiająca ceny wybranych ciągników w ciągu kilku lat (bodajże jest od 2004 r, czyli przyłączenia się Polski do UE). Według danych w niej zawartych co roku można zaobserwować spooory wzrost cen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z tego to niech już kol.murtek się tłumaczy-ja wiem tylko że JD o mocy ok. 90 KM kosztował w 2004 r 100 tys zł a teraz kosztuje ?-gdybyś tak napisał 10-20 % rocznie :D ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Dzisiaj kosztuje około 150tys netto wiec 100tys policz inflacje na poziomie 4% i już przez te 8 lat robi sie około 137 tysięcy + 10% podwyżki przez te 8lat daje 150tys :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

jeśli masz na myśli 6230 to mozliwe raczej miałem na myśli 5090R...nie możesz patrzeć brutto bo 100 wtedy gdy był za 100tys to podatku nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Czy są to używane to raczej trudno stwierdzić, ponieważ po pierwsze nie jest to nigdzie określone, a po drugie znałem ceny wybranych ciągników/modeli w tamtym czasie i raczej zgadzały się z tą tabelą.

 

Odnośnie corocznych podwyżek, to wynosiły one średnio 10% (myślałem jednak, że będzie sporo więcej). Najbardziej rzuca się w oczy cena ciągnika w 2004- 2005, a już w 2009 czy 2010, tj podwojona. Szkoda, że nie mamy przedstawionej sytuacji przed 2004 r (myślę, że wówczas podwyżki nie były tak duże).

 

Kilka byle jakich skanów (mam nadzieję, że będą czytelne):

http://imageshack.us/g/585/img038o.jpg/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Możliwe, że chodzi o używane...? W wolnym czasie zadzwonię do redakcji z takim zapytaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Dzisiaj to on kosztuje ponad 200 brutto...

Ponad 200 brutto? Nie porównuj serii M do 6XXX. Bo napewno w 2004 roku nie było takiej ceny. Swoją drogą pamietam reklamę w top agrar z tamtego okresu i to była wersja basic 5XXX, także taka m-ka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z pewnością chodziło o serię 6xxx-5020 dopiero raczkowało :D, no i nie porównuj nawet tego Basica (akurat mam takie coś ) z M-ką bo to obraza dla tego pierwszego :D .

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W 2004 r mój kuzyn kupił JD 6230 (nowego) za ok 100 tys zł. Jaką mamy teraz za niego cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

w 2004 roku 6230 nie był produkowany wiec nie mógł go kupić :)

@jaro możesz zdradzić kiedy i ile dałeś za 5720 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

w 2004 roku 6230 nie był produkowany wiec nie mógł go kupić :)

@jaro możesz zdradzić kiedy i ile dałeś za 5720 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Murtkowi chodziło zapewne o 6320 SE .

W 2005 r-niecałe 140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

brutto?

 

czyli dodajac co roku te 4% inflacji mamy w 2012 180tys brutto. 5080R za wiele wiecej dziś nie kosztuje a ma lepsze wyposażenie od Twojego Jurka wiec w którym miejscu te dopłaty tak namieszały w cenach?

Edytowano przez kamil41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Hmm, ale gafa :(

 

W tych mniejszych ciągnikach nie jestem zbytnio zorientowany. Jeśli chodzi o moc, ma coś w granicach 90-100 KM. Gdy będę się z nim widział, odpiszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z podwyżkami jest że jak element składowy drożeje, to w takim samym stosunku drożeje produkt finalny... huh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
    • Przez Jaca303
      Witam mam taki problem. John Deere 1850 na kolumnie kierowniczej ciśnienia oleju zrzuca simering ten  na górze kolumny na walku kierowniczym. Kolumna Nowa bo na starej był ten sam objawy. Co może być przyczyną?
    • Przez AdrianAndrzejewski
      Witam Panowie mam pewien problem z ogrzewaniem w John deere 7530 premium.Jelonek wyposazony jest w climatronic po przestawieniu na cieple powietrze np 26C ciagnik nie grzeje.Temperatura silnika nie przekracza 75c przejechalem traktorem 25 km i to byla max temperatura .Teraz Pytanko co moze byc winne Termostat ? .daje obrazek tylko na nim wylaczona jest dmuchawa ale po wlaczeniu i tak mimo 26.5 leci caly czas zimne powietrze:(.Jest to moj pierwszy pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc

    • Przez rbtm
      Witam! Muszę kupić 4 wtryski do 6100. Na allegro i w sklepach jest tego sporo. Pytanie czy warto pchać się w zamienniki czy lepiej oryginał? A jeśli zamiennik to jakiej firmy? Różnica w cenie ogromna. Druga sprawa to jak rozpoznać oryginał ? Wybite są jakieś znaczki, napisy, numery? Nie chcę się sugerować wyjętymi z ciągnika bo nie wiadomo czy już nie były wymieniane. 
      Pozdrawiam!

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj