Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cennik John Deere

238 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2012 - 17:59

Cennik John Deere To już inna para kaloszy. ;) Tu wg. polskiej nomenklatury mamy do czynienia z rolnikiem "zaradnym", o takich praktykach też słyszałem, ale to bardziej z przedstawicielem handlowym, aniżeli na miejscu u dilera ze sprzedawcą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cennik John Deere Dzisiaj, 06:26
  •  

#42 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 18:05

Cennik John Deere

bobek -- trochę nie tak bo nie płacą za zawyżoną wartość tylko tyle co normalnie. Za to od tej fikcyjnie zawyżonej wartości dostają zwrot z unii i dzielą się nim z dilerem. Czysty pieniądz dla dilera i dla rolnika.

Ciągnik kosztuje powiedzmy 200tyś i tyle za niego płacą, a na fakturze jest napisane 250tyś.
Bez kombinacji dostają zwrotu 120tyś z 200, a po zawyżeniu kwoty dostają 150tyś.
W pierwszym wypadku muszą zapłacić ze swojej kieszeni 80tyś a po zawyżeniu tylko 50tyś - coś dla dilera.
Czyli dostają zwrotu i płacą ze swojej kieszeni tyle samo co bez zawyżania a gratis mają w kieszeni 30tyś.
Vatu też jest więcej. Czyli dostaną więcej zwrotu vatu niż by dostali. taki drugi gratis.

ale musza zrobić przelew 250tyś, czyli tyle ile na fakturze.

#43 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 18:08

Cennik John Deere Jak zwał tak zwał, prosty i często wykorzystywany sposób na wyciągnięcie sporej gotówki (przez dilera i rolnika bo obie strony na tym korzystają tak symbioza).
Ale często ta gratisowa kasa zostaje i tak u dilera.
Np ktoś ma wszystkie maszyny i potrzebuje kupić coś co unia nie chce mu przyznać. Np większy rozrzutnik, a dają mały który średnio jest rolnikowi potrzebny.
Wtedy diler zawyża cenę ciągnika o koszt rozrzutnika, czyli na fakturze jest tylko ciągnik a kwota za obie maszyny.
Rolnik płaci normalnie całość i dostaje od tego zwrot. Korzysta na tym w ten sposób że ma maszynę którą chciał i dostaje od niej zwrot. Diler korzysta na tym że sprzedał maszynę więcej.
Gdyby do tego nie doszło to diler by stracił bo mniej by sprzedał, a rolnik bo nie przyznali by mu maszyny.
Też bardzo prosta i popularna sztuczka. Więc te zawyżenie albo można schować do kieszeni albo odrazu wydać, diler w tym przypadku jest bardziej skory do współpracy.

farmermf --> tak przew na całą kwotę, a potem diler oddaje tą nadpłate w gotówce żeby nie było śladu przelewu, lub tak jak mówiłem w gratisowej maszynie.

Edytowany przez marekgizio, 14 styczeń 2012 - 18:09.

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2012 - 18:21

Cennik John Deere a w jaki sposob diler wypłaci z konta kasę ? i jak udokumentuje wydanie jej? Wpisze w amortyzację ?

#45 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 18:28

Cennik John Deere To już jego problem.

#46 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2012 - 18:30

Cennik John Deere Znam dilera, który miał poważny problem przez takie ułatwianie życia klientowi. Dodany obrazek

#47 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 19:43

Cennik John Deere Jest potem problem z US bo znika nam jedna maszyna a na dokumencie WZ nie przejdzie jako dodatek do ciagnika.Przerabialem to przy ostatnie MGR.

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2012 - 20:25

Cennik John Deere To już działka dobrej księgowej.

#49 Share Kent

Kent

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 20:59

Cennik John Deere Prosta sprawa sprzeda nam maszyne za symbolicze 100 zł i w księgowości będzie wszystko ok.

#50 Share scott11

scott11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 22:49

Cennik John Deere Coś za duże sumy tu wychodzą z tym zwrotem za maszynę o tej magicznej sumie 200 tys. , zaś na fakturze 250 tys. . Rozumiem , że można odzyskać 125 tys. , co oznacza to zawyżenie i skąd te 150 tys. ? Dalej do zapłaty mam 100 tys. - rozumiem , że przy 50% zwrocie , owszem ostatecznie cała inwestycja może mnie kosztować 80 tys. , 20 tys. dostaje diler . Rozumiem , że mówimy o cenach brutto . Nie rozumiem na czym polega to zawyżenie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 09:27

Cennik John Deere niektórzy mieli 60%, przy SPO miałem 65%zwrotu, ech to były czasy. :D

#52 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 09:37

Cennik John Deere Miejmy nadzieję że nie wrócą ...:D .

#53 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 09:49

Cennik John Deere @jaro, bo zgrzeszysz. Nie życz złego bliźniemu swemu. :D

#54 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 09:57

Cennik John Deere Przecież ja nic złego nie życzę-powszechnie wiadomym jest że nie spać musi ktoś aby ktoś spać mógł :D -podobnie z dofinansowaniem-wszyscy muszą płacić więcej aby ktoś mógł płacić mniej-czyżbym mijał sie z prawdą ?

#55 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 10:05

Cennik John Deere Prawda. Ja się staram zawsze byc w tej grupie która płaci mniej, choć ostatnio zasiliłem kwotą pół mln tych którzy płacą więcej. :(

#56 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 10:06

Cennik John Deere W jakiż to sposób farmerze ?:D

#57 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 10:07

Cennik John Deere Kupiłem kombajn bez dofiansowania. :(

#58 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 10:16

Cennik John Deere I aż tak źle się z tym czujesz ?:D -ja tam jak kupię za swoje to czuję się świetnie-do grobu pieniędzy i tak nie zabierzemy-a jakby nawet to tam ponoć tylko platynową Visę honorują :D .

#59 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 10:19

Cennik John Deere Popyt wzrasta poniekąd nakręcony dopłatami. Wzrasta i cena. W ciągu kilku lat nasi rolnicy zaczeli nadrabiać kilkudziesięcioletnie zaległości czy to jesli chodzi o sprzęt czy budynki, czy inne wyposażenie gospodarstw. Ludzie zaczeli kupować nowe maszyny. Jedni te tylko niezbędne inni co tylko się da dzieląc ziemie między domowników aby móc wykorzystać kilka razy te 300 tys. Polska była w minionym roku liderem w ue jesli chodzi o sprzedaż ciągników. Dealerzy tez postanowili na tym zarobić normalne. Ja nie zgodzę się z tym, że nowe podrożało o tyle o ile jest dofinansowane, co nie znaczy, że dotacjie z ue nie miało na to wpływu. Musimy poczekać kilka lat jeszcze za nim ten chłonny rynek się napełni i podaż zrówna się z popytem. Chociaż jak popatrzymy na ceny w krajach starej uni to tam wcale taniej nie jest.

Edytowany przez hubertuss, 15 styczeń 2012 - 10:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 10:28

Cennik John Deere jaro, żle sie z tym czuje bo 140tyś limitu pozostałęgo z MGR paszło się je..ć. Mogłem przecież wydoić go do końca, a tak bank doi mnie. :o
Co do cen jd, to obiło mi się o uszy, że w Niemczech nowego taniej się kupi i w lepszym wypasie. Prawda to?

Dodaj odpowiedź