Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co poowiecie na takie rozwiązanie?

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 21:13

Co poowiecie na takie rozwiązanie? Witam
Myślałem nad budową agregatu z silnikiem diesla ale jednak teraz się poważnie zastanawiam nad zakupem za małe pieniądze jakiegoś ciągnika c 360 mianowicie miał by napędzać rozdrabniacz do słomy przez wom i zakładaną przekładnie kątową z wyjściem na paski i tak podłączony rozdrabniacz tylko pytanie jakie będzie spalanie dodam że silnik przy rozdrabniaczu orginalnie jest silnik 18,5kw wiec ursus nie będzie miał jakoś ciężko i jakie może być spalanie na godzinę pracy nom nie wiem tylko w jakich obrotach wyjdzie najlepiej bo przekładnia jest jakieś 1:1,2 a obroty na rozdrabniaczu potrzebne tak ok 1400odr/min ale to mogę kołami pasowymi regulować powiecie coś na temat tego pomysłu?? Mam dostęp do t-25 ale myślę że może nie da rady i będzie bardzo obciążony a może macie pomysły na jakieś inne ciągniki oszczędne bo teraz wiadomo paliwo to paliwo. a może nie przekładnia tylko wałek i jakaś przekładnia pasowa przy rozdrabniaczu sam już nie wiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co poowiecie na takie rozwiązanie? Dzisiaj, 11:21
  •  

#2 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 18 grudzień 2011 - 22:50

Co poowiecie na takie rozwiązanie? jeśli zależny ci na paliwie to kup cokolwiek z silnikiem Perkinsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 23:25

Co poowiecie na takie rozwiązanie? 60 ma 540 nawałku przy ok 2150 obr silnika, najekonomiczniejsza praca, króra za razem bedzie dawała spory zapas mocy silnikowi to ok 1600 obr, przelicz teraz sobie jakiej przekładni masz użyć. jest tylko jedno ale -taki 18,4 kw elektryczny generuje nominalnie 18,4,ale w przypadku chwilowego lub krótkotrwałego chwilowego przeciążenia jest w stanie generowac nawet 300% mocy nominalnej i ograniczają go tylko zabezpieczenia na pionie, a w spalinowy już takiego gratisu nie masz. jedynym zabezpiueczeniem bedzie w tym przypadku pozwolic mu pracować na wiekszych obrotach gdzie bedzie mial spory zapas momentu i mocy.

o ile dobrze kleje to 60 ma taka fajna opce jak regulacja predkosci wałka dzieki skrzyni biegów, tj ustawiasz wałek na obroty zależne (chyba trzeba go pociągnąć max w górę) a reduktor od biegów w neutralne, wtedy jest 5 zakresów predkosci wałka:) nie potrafie ci tylko podać rozpiętości tych wartośći...
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Dodaj odpowiedź