rogerr33

Co poowiecie na takie rozwiązanie?

Polecane posty

rogerr33    0

Witam

Myślałem nad budową agregatu z silnikiem diesla ale jednak teraz się poważnie zastanawiam nad zakupem za małe pieniądze jakiegoś ciągnika c 360 mianowicie miał by napędzać rozdrabniacz do słomy przez wom i zakładaną przekładnie kątową z wyjściem na paski i tak podłączony rozdrabniacz tylko pytanie jakie będzie spalanie dodam że silnik przy rozdrabniaczu orginalnie jest silnik 18,5kw wiec ursus nie będzie miał jakoś ciężko i jakie może być spalanie na godzinę pracy nom nie wiem tylko w jakich obrotach wyjdzie najlepiej bo przekładnia jest jakieś 1:1,2 a obroty na rozdrabniaczu potrzebne tak ok 1400odr/min ale to mogę kołami pasowymi regulować powiecie coś na temat tego pomysłu?? Mam dostęp do t-25 ale myślę że może nie da rady i będzie bardzo obciążony a może macie pomysły na jakieś inne ciągniki oszczędne bo teraz wiadomo paliwo to paliwo. a może nie przekładnia tylko wałek i jakaś przekładnia pasowa przy rozdrabniaczu sam już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

60 ma 540 nawałku przy ok 2150 obr silnika, najekonomiczniejsza praca, króra za razem bedzie dawała spory zapas mocy silnikowi to ok 1600 obr, przelicz teraz sobie jakiej przekładni masz użyć. jest tylko jedno ale -taki 18,4 kw elektryczny generuje nominalnie 18,4,ale w przypadku chwilowego lub krótkotrwałego chwilowego przeciążenia jest w stanie generowac nawet 300% mocy nominalnej i ograniczają go tylko zabezpieczenia na pionie, a w spalinowy już takiego gratisu nie masz. jedynym zabezpiueczeniem bedzie w tym przypadku pozwolic mu pracować na wiekszych obrotach gdzie bedzie mial spory zapas momentu i mocy.

 

o ile dobrze kleje to 60 ma taka fajna opce jak regulacja predkosci wałka dzieki skrzyni biegów, tj ustawiasz wałek na obroty zależne (chyba trzeba go pociągnąć max w górę) a reduktor od biegów w neutralne, wtedy jest 5 zakresów predkosci wałka:) nie potrafie ci tylko podać rozpiętości tych wartośći...


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj