Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z opóźnieniem zapłaty za sprzedane towary?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 03 wrzesień 2006 - 21:39

Co z opóźnieniem zapłaty za sprzedane towary? Co zrobić jak firma której sprzedałem towar płaci po upływie 21 dni. Według prawa nie powinni dostać zwrotu vatu. A oni coś kombinują i wszystko jest ok a mi płacą po miesiącu. Znacie na to radę poza zmianą firmy.
The Truth Is Out There

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z opóźnieniem zapłaty za sprzedane towary? Dzisiaj, 11:12
  •  

#2 Share Księżak

Księżak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 04 wrzesień 2006 - 10:49

Co z opóźnieniem zapłaty za sprzedane towary? @Grześ
Utrata mozliwości rozliczenia podatku naliczonego występuje tylko przy zakupie płodów rolnych od rolników ryczałtowych (faktura RR), jeśli kupujący nie zapłaci w ciagu 14 dni, jednak co raz częściej przedsiebiorcy wpisuja na fakturach dłuższe terminy płatności a rolnik RR podpisując fakturę zgadza się na to... i wszystko dzieje sie zgodnie z prawem tzn. rolnik czeka na pieniądze a przedsiebiorca rozlicza sobie VAT naliczony.
Jesli jesteś Grześ na zasadach ogólnych VAT to niestety nic nie mozesz zrobić, musisz czekać...
w polu i zagrodzie nowe technologie a w sercu tradycja...

#3 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 04 wrzesień 2006 - 13:02

Co z opóźnieniem zapłaty za sprzedane towary? Jestem ryczałtowcem a na fakturze mam termin 21 dni a jutro mija miesiac.
The Truth Is Out There

#4 Share Księżak

Księżak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 04 wrzesień 2006 - 13:56

Co z opóźnieniem zapłaty za sprzedane towary? To w taki razie są są trzy mozliwości:
1) firma ma podpisaną umowę z Tobą gdzie jest określony dłuższy termin płatności i w tym wypadku umowa jest ważniejsza niż faktura
2) firmie opłaca się stracić prawo do rozliczenia naiczonego podatku VAT z faktur RR ale mieć za to tańszy kredyt (np. pokaż mi bank który da Ci kredyt kupiecki o oprocentowaniu 3% i to jest jawne k.u....w.o. !!!)
3) firma ma niedouczoną ksiegową i jeśli ksiegowa ten VAT rozliczyła po upływie płatności to firma jest na bakier z prawem
w polu i zagrodzie nowe technologie a w sercu tradycja...

#5 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 04 wrzesień 2006 - 16:38

Co z opóźnieniem zapłaty za sprzedane towary? Założe się że stosują 2 wariant. Dzwoniłem do nich to mówili że do końca tygodnia zapłacą bo czekają na przelewy. Ja też czekam. Będzie trzeba znaleźć innego kontrachenta.
P.S. Piszę o Biernackich z Golinki więc jak ktoś chce z nimi handlować to niech się zastanowi.
The Truth Is Out There

#6 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 04 wrzesień 2006 - 21:53

Co z opóźnieniem zapłaty za sprzedane towary? Grzes oni trzode skupuja?
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 20:36

Co z opóźnieniem zapłaty za sprzedane towary? Bydło i trzodę też, ja właśnie sprzedałem im byki. Płaca dobrze ale długo.
The Truth Is Out There

#8 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 22:16

Co z opóźnieniem zapłaty za sprzedane towary? a do Salusa nie próbowałes sprzedawac bo mi np za tuczniki to nawet po tygodniu zapłacili
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

#9 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 06 wrzesień 2006 - 20:18

Co z opóźnieniem zapłaty za sprzedane towary? Ja mam umowę z Majerowiczem i jak narazie to po tygodniu kasa jest na koncie. Tylko raz mieli jakiś poślizg. A mięsność Ci dobra wychodzi. Ja mam większość w E ale trafią sie też czasm U i niekiedy S. Ale U częściej niż S. S to jak zaczołem oddawać to było najwiecej chyba dla zachęty. Ale jak kierownik skupu mówi że są dobre to chyba nie jest tak źle.
The Truth Is Out There

#10 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 06 wrzesień 2006 - 21:42

Co z opóźnieniem zapłaty za sprzedane towary? ja mam śrenio miesnosć 57-58% zdarzaja sie S ale podobnie jak u ciebie wiecej U a czasami sie R trafi. Ale co tam jak mam do sprzedania 100 to na zywa daj mi wiecej w salusie niz w wedmas chróscina na WBC w E klasie po przeliczeni na żywa. nop ostatnio salus dał mi po 4.7 na zywa a chróscina oferowała w E po 5,8 czyli na zywa wychodzi 4.64. Wazne jest tez wybicie u mnie ok 80-81%

#11 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 07 wrzesień 2006 - 14:05

Co z opóźnieniem zapłaty za sprzedane towary? Salus chyba najlepiej płaci ze wszystkich w okolicy. Nie wiem jak z terminowościa. Ja oddaje do Majerowicza bo mam tam układ i moge przy okazji przywieź "dodatek paszowy". Nie pytaj jaki. Jak zaczli na WBC to zaraz cena wieksza średnio o 30 gr. Ja wybicie też ko ło 80% ale musiałbym sprawdzić bo zawsze tylko paczę na mięsmość i cenę. A ci dródzy o ktorych pisaleś byli u mnie po krowę to tak kombinowali z wagą a i na cenie też nie chcieli nic wiecej dać.
The Truth Is Out There

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 07 wrzesień 2006 - 20:49

Co z opóźnieniem zapłaty za sprzedane towary? tak dokładnie oni napewno byli z Wędmasu:)