walkol

Zwiększenie mocy w nowych ciągnikach

Polecane posty

walkol    34

Posiadam NH 86 km i kupując go akurat nie mogłem wziąć większego, i pomyślałem skoro np 10 km więcej ciągnik wygląda identycznie i ma ten sam silnik i chłodnicę to chyba można mu zwiekszyć moc przestawiając pompę paliwową tzn kąt wtrysku i dawke paliwa, mam pytanie czy ktoś robił coś takiego i jaki efekt, czy warto ???


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    32

W Zduńskiej Woli jest firma znana w dość dużym okręgu ,która wykonuje takie zmiany.Nie posiadam adresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Robili i na forum pisali, wystarczy poszukać.

Przede wszystkim: MOC NIE BIERZE SIĘ Z POWIETRZA!! Tylko z paliwa!! Jednak samo zwiększenie dawki paliwa nie pomoże jeżeli nie będzie miało ono dostatecznej ilości powietrza aby mogło być efektywnie spalone.

Zmiana kąta wtrysku oraz dawki paliwa musi być połączone ze zwiększeniem ciśnienia doładowania (w silniku z turbiną) bądź większym skokiem zaworu ssącego w silnikach wolnossących.

Silniki wysokoprężne nie są tak wrażliwe jak benzynowe na wahania współczynnika AFR jak silniki benzynowe i min. dlatego są one oszczędniejsze (można znacznie bardziej zubożyć mieszankę paliwo - olej napędowy).

Chcesz mieć moc silnik musi więcej spalić, co jednak nie oznacza, że mocniejsza jednostka jest bardziej "paliowżerna".


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

Zapytaj prywatnie serwisanta w firmie w której kupiłeś ciągnik, jeżeli sam Ci tego nie zrobi to za dobry alko napewno kogoś poleci.

Albo poprostu sprawdź tutaj:Mój odnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

W Zduńskiej Woli jest firma znana w dość dużym okręgu ,która wykonuje takie zmiany.Nie posiadam adresu.

Mają strone internetową ,ale tam nic nie pisze o ciągnikach rolniczych tylko samochody osobowe i ciężarowe sterowane elektronicznie a takie jest prościej przeprogramować

Mój ma pompę mechaniczną BOSCH

Edytowano przez walkol

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

kolego wpisz w gogle np fendt chiped i ci wyskacza firmy te co to robia a najpierw zadzwon do firmy skad kupiles traktor i zapytaj sie czy ten model ma te same podzespoly co ten mocniejszy bo ja mam 820 i myslalem o kupnie drugiego ale 718 bo 10tysiecy euro taniej teraz i o czip tuningu 718 a zeby byl mocowo jak 820 i sie dowiedzialem ze wsio podzespoly ma z 820 wiedz bezpiecznie ale juz np 716 ma slabsze podzespoly i tu juz ryzyko zrobic 200kucy .taki przyklad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Naprawdę tak mało osób zwiększało moc w swoim ciągniku ,czy tak mało osób chce podzielic się efektem?


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Tylko że te wszystkie firmy zajmują się zwiększaniem mocy w silnikach z układem CR ;)

A w NH T5000 jest pompa mechaniczna, gdzie sposób zwiększenia mocy jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Ja jestem ze zduńskiej i fatycznie ta firma ma świetną renomę bynajmniej wśród kierowców cięzarówek ale nie wiem jak z traktorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Tylko że te wszystkie firmy zajmują się zwiększaniem mocy w silnikach z układem CR ;)

A w NH T5000 jest pompa mechaniczna, gdzie sposób zwiększenia mocy jest inny.

co ty gadasz na pd tez zwiekszaja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Pokaż mi gdzie tak pisze. Na tej stronie mówią tylko o chip tuningu. Lista modeli NH do tuningu zaczyna się od serii T6000.

Może ta firma

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

mi koleś zmienił mapę i mam teraz 25kucy więcej.kosztowało mnie to 2tyś z dojazdem.gościu zajmuje się takze całą elektroniką .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolass    1

Przyłączam się do pytania @walkola


Wszystkie moje fotografie chronione prawem autorskim!
Pozdrawiam Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Dobry wybór, polecam tego człowieka, konkretny, kontaktowy... cenę jeszcze delikatnie ponegocjuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris119    0

witam. chciałbym sie podzielic swoimi spostrzezeniami na temat zwiekszania mocy w ciągnikach. posiadam new hollanda t6020 112KM z mechaniczną pompą i 2 lata temu przyjechała do mnie firma z hamownią. zwiekszenie mocy polegało na wkreceniu śruby na pompie tj. zwiekszenie dawki paliwa i dodatkowe 12KM. teraz ciągnik ma 124KM i wcale nie pali mniej . jest mocniejszy brzydko puszcza czarą chmurę przy zapalaniu i dodawaniu gazu, wczesniej tego nie było. i najważniejsze W ORCE Z 4 SKIBOWĄ OBROTKĄ OVERUM 2M SZEROKOŚCI PALI 15L NA MTG a przed podkreceniem starczało 10L. gdzie logika. w lekkich pracach tez pali wiecej. ogólnie nie jestem zadowolony bo nie warte to było 1000zł. wczoraj sam cofnołem tą śrube i zobaczymy co będzie. jesli chce ktoś pogadac podaje adres. kris12355@wp.pl  chetnie odpowiem zeby nikt darmo nie płacił za usługi z których jest mało korzyści. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikcase    2

do kris119  Posiadam case 115 z mechaniczną pompą paliwową powiedz mi gdzie w twoim new holland-zie zanajduje się ta śruba z regulacją dawki paliwa gdzyż od jakiegos czasu zastanawiam się nad zwiększeniem mocy  w swoim ciągniku?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    180

śruby od regulacji są pod zaślepkami, jedną regulujesz dawkę, a drugą kąt wtrysku, ale sam na oko i ucho nic dobrego nie zrobisz

polecam Pliszkę z http://www.traktormoc.pl/, przyjedzie z hamownią i ustawi z głową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To ty jeszcze mało wiesz. Nie raz regulowałem w ciągnikach i efekt był  widoczny, a firmy to tylko moc sprawdzają. Jak sam sobie podkręcisz to moc czujesz, ale nie masz pojęcia ile jej jest. Fakt że spalanie wzrasta.

Sam serwisant pokazywał mi która śruba, mówił że komuś podkręcał i czuli przyrost, podkręcił jeden obrót.

Wytłumaczyć jest ciężko, ona znajduje się  od tyłu pompy pod pokrywką, nad rurkami wtryskowymi, pod takim grzybkiem, trza go ściągnąć i pod nim jest śrubka z nakrętką kontrującą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój Ursus 4514 jest z roku 2008. Silnik ma oznaczenie URSUS 4410 , pompa wtryskowa Delphi. Moc -68,7KM km , moment obrotowy -267Nm. Silnik wyprodukowany w Brazylii .Czy to jest taki sam silnik jak w Ursusie 5312 o mocy 72km ? I czy do osiągnięcia 72km wystarczy zwiększyć dawkę paliwa na pompie , czy trzeba też zmienić końcówki wtryskiwaczy ? Czy ktoś już zwiększał moc w swoim 4514 ?           


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    180

koleś zrobił  na oko ciągnik, ale dużej różnicy nie było, potem sprawdził na hamowni, faktycznie było kilka kM więcej, ale moment mniejszy niż seria

na hamowni ustawił mu  facet na 150kM i moment 520Nm (seria 115 i 470), to dopiero jest zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj