marcin1994

MF-255 problem z podnośnikiem

Polecane posty

bratpit    29

Witam.

MF 235.Problem.

 

NA siłowej przy delikatnym podniesieniu pługa w orce  2 razy podniósł mi w górę max i z 2 razy tak jakby z ociąganiem opuścił.

Pomimo tego zdołalem zaorać. Działało OK. 

Wreszcie podpiołem siewnik i podczas próby kręconej na delikatnym uniesieniu pozycyjnym poszedł sam max do góry i regulacje przestały działać.

Ani w góre  , ani w dół. 

Siewnik opadł pod ciężarem za jakiś czas /to zawsze tak było/ , ale ramiona bez ciężaru pozostają w stałej pozycji. 

Po odpaleniu ciągnika same podnoszą się się delikatnie 1-3 centymetry pozostając w miejscu niezależnie od regulacji. 

Wcześniej była naprawa różnicówki /koło talerzowe/ olej przefiltrowany, opiłki wyjęte,filtr wyczyszczony cały czas pompa działała.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek_t25    1

Witam mam problem z mf255, przyjechałem do domu opuściłem pustą klatkę i już nie chce podnieść. Hydraulika wgl nie działa ani kiper ani podnośnik A przed wyjazdem wszystko było ok. Co to może być? Samemu grzebać to trochę nie za bardzo bo na mf'ach ja się nie znam za bardzo na hydraulicew tych ciagnikach nigdy tego nie rozbierałem. Czytając pozostałe posty nasuwa się pomysł że mogła spaść dzwigienka od rozdzielacza. Ale żeby to sprawdzić trzeba ściągnąć plecak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek_t25    1

Dzisiaj odrecilem zawór ten pod siedzeniem, pompa nie dawała oleju wgl. No to zdjąłem plecak, po zdjęciu plecaka pompa napierdziela aż pod dach przy zapalonym silniku, czyli jest sprawna. Przy ściąganiu plecaka wypadła jedna rzecz, taki mały sworzeń może z 4 5 cm ma bez żadnego otworu płaski z obu stron, gdzie on może się znajdowac w plecaku? Pierwsze myślałem że to kołek ustalający Ale nie bo nie ma  na moście żadnego otworu. Druga rzecz po założeniu plecaka z powrotem podnośnik podnosi do samej góry i nie chce opaść słychać jak pod koniec pompa stawia opór. Nie reagują też dźwignie od regulacji są na samym dole że powinny ramiona być opuszczone A on i tak podnosi do samej góry. Czy mogła źle wskoczyć dźwignia przy pompie? Czy to ten brakujący sworzeń jest za to odpowiedzialny? W katalogu nie znalazłem dla niego miejsca wgl są kolki ustalające Ale inaczej one wyglądają

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

pompa nie dawała oleju na zawór pod siedzenie bo pewne wajchy od podnośnika były na opuszczanie...

A teraz podnośnik nie opuszcza bo listwa sterująca pompą jest ze złej strony tych widełek sterujących pompą... źle założyłeś plecak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
witam mam problem z rozdzielaczem pod siedzeniem w mf 255 a mianowicie ciekl tu gdzie przestawia sie wyjscia/podnosnik rozebralem go wymienilem uczszelniacz i tu juz nie cieknie za to leje sie z drugiej strony gdzie jest ta blaszana zaslepka poprostu wysadza ja co z tym zrobic sprubowac dorobic jakoś pokrywke przykrecana na srubki z oringiem czy może zaspawac w holere ?

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3048    3
Dnia 30.06.2016 o 19:19, wilhelm napisał:

Trzeba było dokręcić mocniej tą nakrętkę sprężyny regulacji siłowej.

Gdzie ona się znajduje? Pod deklem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Piotrpiotrek89
      Cześć,
      Gdzie znajdę dane dot. Dmc przyczepy z hamulcem? Niestety wymagają tego przy rejestracji, a nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Z góry dziękuję.
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Potrzebuje ustawić pompę wtryskową w MF690 1983r. Odebrałem pompę i wtryski od fachowca. Chcę ustawić prawidłowo pompę wtryskową ale nie mam pewności czy dobrze się do tego zabieram. Zaraz po świętach chce to zrobić. 
      Od początku. Kręcę kołem zamachowym, pojawiają mi się dwa znaki jeden po drugim, wnioskuję że to moment wtrysku, dalej kręcę mam jedną kreskę podejrzewam GMP 1 tłoka. Cofam do tych pierwszych dwóch znaków ale nie wiem na który ustawić. Bo jak ustawiam na drugim to w pompie nie mogę ustawić znaku C na koniec segera. Pompa była u dobrego fachowca. Może ja na zły znak ustawiam. Proszę o poradę czy ustawiać na tym pierwszym z tych dwóch czy na dym drugim z tych dwóch. Będę wdzięczny za podpowiedź jak ustawić koło zamachowe żeby potem ustawić pompę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj