Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowa i korytarz paszowy

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 17 grudzień 2011 - 00:45

Krowa i korytarz paszowy Czy krowa może stać na równym poziomie z korytarzem paszowym ? czy to jej nie zaszkodzi ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowa i korytarz paszowy Dzisiaj, 23:58
  •  

#2 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 01:21

Krowa i korytarz paszowy może ktoś sie ze mną nie zgodzi ale krowa nie może miec stołu paszowego na równo z miejscem gdzie stoi. stół musi byc co najmniej 10 cm wyżej, inaczej jej anatomia (za krótka szyja) jej na to nie pozwoli. Chyba ze będzie mogła wystawić przednią nogę do przodu. Przypatrz sie krowom na pastwisku, nigdy nie ma nóg przednich na baczność tylko w rozkroku przez co obniża sie jej głowa. Kiedyś (za komuny) wybudowano oborę z jednakowym poziomem, potem były problemy, wzywani weterynarze zootechnicy, dzwoniono po pomoc na uczelnie zootechniczne aż w końcu doszli do tego że krowy chudną bo nie mają jak pobrać paszy.

#3 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 08:15

Krowa i korytarz paszowy @farmer weź ustaw talerz z rosołem na poziomie krzesła i zacznij obiadek. Życzę smacznego. Tak jak powiedział przedmówca przeżuwacze pobierają kęs w wykroku, czyli pasąc się nigdy nie stoją w miejscu, tylko jedna noga jest zawsze postawiona z przodu. Wylanie powierzchni żłobu na równi z stanowiskiem skutkować będzie zmianami pasa łopatkowego, klatki piersiowej, przełyku. Będzie się to odbijać na produkcyjności zwierząt, przy pierwszej kontroli z zakresu CC się do tego przyczepią.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#4 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 17 grudzień 2011 - 11:15

Krowa i korytarz paszowy Mam pytanie: czy wykonanie stopnia przy stole paszowym coś daje? zastanawia mnie celowość tego, dodam że chodzi o korytarz ścielony nie ruszta
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#5 Share maciek88

maciek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 14:10

Krowa i korytarz paszowy

Mam pytanie: czy wykonanie stopnia przy stole paszowym coś daje? zastanawia mnie celowość tego, dodam że chodzi o korytarz ścielony nie ruszta

Jezeli Cie dobrze rozumiem to chodzi o rozgrodzenie stolu paszowego od stanowiska. A wiec daje to tyle ze bydlo zadziej wchdzi na stol paszowy co skutkuje mnieszym marnotrastwem paszy.

#6 Share juljanking

juljanking

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 14:56

Krowa i korytarz paszowy Zgadzam się z przedmówcą, ten murek czy jak to też się mówi można wykonać na 20 cm od poziomu legowiska a korytarz paszowy wylewasz 10 cm poniżej tego murku, pasza nie wpada pod nogi przednie, krowa nie wychodzi do przodu za często choć kto pracuję przy tych zwierzętach to wie że to sprytne stworzenia i potrafią sobie poradzić :) poziom korytarza paszowego jest 10 cm wyżej od poziomu legowiska i krowa ma lżej pobierać paszę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 16:10

Krowa i korytarz paszowy Korytasz paszowy powinien być wylany minimum 15 cm wyżej niż krowa stoi pazury zawijają się od góry co potem powoduje poważne problemy z racicami u takich krówek.I to jest jeden z głównych powodów takiego postępowania przy budowie.

#8 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 17:23

Krowa i korytarz paszowy 15cm to chyba mało ja dla opasów mam zrobione 55cm wyżej korytarz i jeszcze murek ze 20cm to jest razem 75cm i jest samo dobrze.

#9 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 17 grudzień 2011 - 17:40

Krowa i korytarz paszowy Nie chodzi mi o murek oddzielający tylko o stopień zaznaczony na rysunku http://imageshack.us...eztytuuefo.jpg/
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#10 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 13:50

Krowa i korytarz paszowy A po jakiego grzyba utrudniać sobie życie. Przy wolnostanowiskowej takie podwyższenie to problem ze sprzątaniem, a raczej z jego mechanizacja, przy uwięziowej to problem z dobrostanem, bo jak to bydle na tym ma leżeć? A w obydwu przypadkach to problem z wypadaniem pochwy u wysoko cielnych.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 08 luty 2012 - 17:24

Krowa i korytarz paszowy u mojego znajomego jest może 40 cm wyżej tzn krowy tak jakby w kanale stoją ;D