Skocz do zawartości

Zdjęcie

Usterki w nowym John Deere 6830

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share milson19

milson19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 22:15

Usterki w nowym John Deere 6830 Witam!
Od wtorku jestem posiadaczem Jelonka 6830 i zaraz po wyjechaniu za bramę dilera usłyszałem niepokojące odgłosy z prawej strony traktora. Dźwięk przypomina jakby przeskakiwanie trybów albo zużyte łożysko zauważalne to jest przy wyższych prędkościach. Dźwięk staje się bardziej donośny, gdy jadę pod obciążeniem dodatkowo pod górkę, natomiast ustaje gdy z niej zjeżdżam na równej drodze jest mniej słyszalny. Drugim mankamentem jest zakres A mianowicie bieg wyskakuje po włączeniu na A i puszczeniu sprzęgła słychać tyrkotanie i widać drżenie dźwigni, następnie dźwignia zostaje wybita w pozycję neutralną czasami uda się włożyć bieg i wszystko działa sprawnie. Znajomy powiedział mi że u niego jest tak samo i w serwisie mu powiedzieli że Jelenie tak mają a z A i tak nie będzie ruszał. Ta odpowiedz jakoś mnie to nie przekonuje bo twierdze że skoro płace nie małą kasę za coś to też wymagam żeby sprzęt był sprawny a jak nie to usterki w okresie gwaranci były usuwane a nie spławiano mnie hasłem że te typy tak mają. Trzecia sprawa to czy przy skrecie kierownicą na postoju normalne jest syczenie jak domniemywam z pompy lub orbitola? Macie może pomysły co może być przyczyną tych usterek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Usterki w nowym John Deere 6830 Dzisiaj, 05:33
  •  

#2 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 23:12

Usterki w nowym John Deere 6830 nowy - na gwarancji. Więc dzwoń i niech to usuną! za takie pieniądze to ciągnik powienien być brzytwa :) żadnych stuków czy puków nie powinno byc
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#3 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 08:15

Usterki w nowym John Deere 6830 syczenie w kierownicy to nawet w NH jest jak skręcisz kola do końca.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#4 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 08:27

Usterki w nowym John Deere 6830 odnośnie tego syczenia to u mnie w zetorze też tak jest(takie ciche). Ale jak ci bieg wyskakuje i to tyrkotanie to zgłoś. Mi w zetorze, jak poszedł w orki to chłodnica zaczęła ciec tak troche, zgłosiłem i przyjechali wymienili(była pęknięta, przyczyny nie podali, ojciec mówi że są aluminiowe i dlatego, a po za tym mocowanie takie jakies dziwne), i tyle. A Ty masz JD to klasa i moc inna, więc wiesz co robić.
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#5 Share wjanusz23

wjanusz23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 09:33

Usterki w nowym John Deere 6830 Milson, myśle że,jak masz jakieś wątpliwości co do pracy twojego ciągnika to zawołaj serwis lub jak masz nie daleko to podjedż do nich i niech zweryfikują twoje wątpliwości co do tych odgłosów z prawej strony , a co do wbijania zakresu A który jak mówisz nie zawsze prawidłowo wchodzi , myślę że wystarczy podregulować linkę tego zakresu i wszystko będzie ok. Zakres ten ma to do siebie że w momęcie jego wbijania linka jest pchana i stawia większy opór ,niejedno krotnie po jakimś czasie problem ten znika samoistnie wiadomo wszystko nowe i potrzebuje małego przetarcia. A co do skrętu na postoju to jest normalne że słyszysz odgłos pracy pompy i orbitrola tym się nie musisz przejmować .

#6 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 09:40

Usterki w nowym John Deere 6830 Szczerze mówiąc masz pecha. A to dlatego, że ciągnik jeździ i wszystko działa. Gdyby coś się ewidentnie rozsypało serwis musiał by wymienić a tak będą odpychali aby do końca gwarancji. Z tymi biegami to może być coś z regulacją cięgieł. Poprostu nie wrzuca do końca i tyle. Swoją drogą tą serie w porównaniu do 5 r np trapi dużo usterek wystarczy przejżeć tematy o tej serii.

#7 Share Zetek5340 Zetek5340

Zetek5340
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 grudzień 2011 - 12:06

Usterki w nowym John Deere 6830 Tak jak kolega damianus2222 zgłoś to do dilera niech serwis przyjadzie i ustali co jest a nie będziesz ty główkował płacisz to wymagasz a skąd brany JD B)

Edytowany przez Zetek5340, 17 grudzień 2011 - 12:09.

#8 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 14:00

Usterki w nowym John Deere 6830 kolego ten hałas z prawej strony to na bank osłona tłumika [ta blacha na samym dole ]zdejmnij ja dognij tą opaske która jest wciskana na rure i będzie ok miałem to samo ...pozdrawiam.

#9 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 20:11

Usterki w nowym John Deere 6830 Jesli serwis mowi ze tak ma byc to wez to od nich na pismie. Potem dzwon do JD Polska i przedstaw cala sytuacje. Niech sie dziady naucza obslugiwac maszyny a nie mowia ze "tak ma byc". Biora mechaniorów z PGr-ów szybki kurs i serwisan wielki.

#10 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 18 grudzień 2011 - 02:25

Usterki w nowym John Deere 6830 a u mnie JD6330 wpada w wibracje i to dość duże , trzęsie nim , albo to są poduszki pod silnikiem , przykręcenie do ramy albo może to być nierówna praca silnika (wtryski) albo połączenie skrzyni z silnikiem siadło coś-tak mi znajomy radzi a co wy o tym myslicie???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 18 grudzień 2011 - 09:17

Usterki w nowym John Deere 6830 Ja mysle ze trzeba dzwonic do serwisu albo do dealera, niech naprawiaja
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#12 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 09:42

Usterki w nowym John Deere 6830 Widze niektórzy nabywcy jd mają takie problemy jak mój kolega po zakupie polmota. Coś brzeczy, drży niestety serwis tylko zbywa. Ludzie w serwisach albo wiedzy nie mają, takie duperele czasami bardzo ciężko wykryć. Albo poprostu mają to gdzieś.

#13 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 11:55

Usterki w nowym John Deere 6830 tak zwlekaja aż się gwarancja skończy <_< a potem płać i płacz kliencie..

#14 Share link91

link91

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 13:48

Usterki w nowym John Deere 6830 hubertuss. Mi akurat ten hałas pochodzący od skrzyni nie przeszkadza,musi być słychać że ciągnie :lol: nierozumiem zbytnio o co zaraz wielkie halo,a serwis prawdopodobnie nic z tym nie robi bo to nie jest jakaś wielka awaria,zresztą zobaczymy za pare lat jak będzie chodził

#15 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 14:52

Usterki w nowym John Deere 6830 Mi tam jak bym wydał tyle kasy to by przeszkadzało i to bardzo. Ale cóż jak serwis dłubac nie chce to pozostaje tylko przekonywac siebie, że to nic takiego bo przecież jeszcze jedzie. W polmocie to se może brzęczeć bo za takiego jd bedą 2 albo 3.

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 grudzień 2011 - 15:07

Usterki w nowym John Deere 6830 W JD skrzynia jest na linki i czasem regulacja długości poprawia precyzję zmiany biegów.

#17 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 grudzień 2011 - 16:44

Usterki w nowym John Deere 6830 Mecz serwis ja mam kupione 4 nowe ciagniki w ostatnich 10 latach i dzwonilem z najmniejsza duperela na gwarancji i zawsze dostawalem bo jest takie prawo mialo byc tak to ma byc tak ! Niezwlekaj bo wlasnie przez ludzi ktorzy nic niemowia oni sa tacy cfani ale zauwazylem ze jak sie troszke ich przycisnie to ci wsio zrobia .wiedz poprostu zglos problem jedz do nich niech ci dadza drugiego do jazdy probnej porownasz skoro mowia ze tak ma byc . Mialem podobny przypadek w kombajnie servis przyjezdzal co roz rozne rzeczy robili bo kombajn mlocil nagle sie wylaczalo wsio jak byl pelny to juz byl problem bo bylo trza odbijac . Serwis wlozyl troszke kasy szukajac przyczyny wymienial troszke niepotrzebnych rzeczy :) ostateczna przyczyna niedocisnieta jakas kosc pamieci przyjechal madry niemiec sciagnol obodowy nad calym sterownikiem po 15 minutach wysiadl i powiedzial ze juz:) Dosc zabawna sytuacja;) ale sie zdarzaja

#18 Share milson19

milson19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 21:39

Usterki w nowym John Deere 6830 Koledzy dzisiaj miałem akurat chwile czasu i nagrałem odgłosy jakie wydobywają się z mojego JD 6830. Sami powiedzcie czy tak ma być czy nie bo mi się wydaje że raczej nie ale może się mylę, zresztą i tak będę dzwonił do serwisu i zobaczę co mi powiedzą.
http://w571.wrzuta.p...p/plik_audio_03

#19 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 styczeń 2012 - 21:44

Usterki w nowym John Deere 6830 Raczej to nie są normalne odgłosy.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Rolnik85

Rolnik85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 00:07

Usterki w nowym John Deere 6830 to napewno nie jest normalne ja bym się odrazu nawrócił do tego Serwisu . A z kąd go brałeś ?
Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985